Mumia dziewczynki otwiera i zamyka oczy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rozalia Lombardo zmarła na zapalenie płuc w 1920 roku, tuż przed swoimi drugimi urodzinami. Jej ciało, na wniosek niepomnego utraty córeczki ojca, zostało zabalsamowane i jest przechowywane w katakumbach Kapucynów w Palermo we Włoszech. Wieść niesie, że ta mumia otwiera i zamyka oczy.

 

Dzięki specjalnej technice balsamowania, dziewczynka wygląda jakby żyła, ale pozostawała pogrążona we śnie. Nawet po 94 lat po jego śmierci na ciele Rozalia niemal nie ma śladów zepsucia. Tajemnica balsamisty była trzymana w ścisłej tajemnicy i odkryto ją dopiero pięć lat temu. Brak śladów dekompozycji ciała nie jest w tym wszystkim najbardziej niesamowity.

Uderzające jest to, że zdaniem odwiedzających grób małej Rozalii dziewczynka kilka razy dziennie wydaje się otwierać i zamykać oczy. Eksperci twierdzą, że to jest proste, nie potrzeba do tego żadnego mistycznego wyjaśnienia.

"To tylko złudzenie optyczne wytwarzane przez światła padającego na twarz mumii z różnych kątów w różnych częściach dnia" - wyjaśnił dozorca katakumb Dario Piombino-Mascali.

Dodał on, że powieki dziewczynki nie są szczelnie zamknięte, a zatem stwarza to iluzję otwierania i zamykania oczu w zależności od kąta padania światła słonecznego.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

To znana mumia. Warto by

To znana mumia. Warto by podać, że znajduje si.ę na Sycylii. Ciekawy jestem, kto wymyślił ten temat i rewelacje, bo trumna ze zwłokami znajduje się w podziemiach klasztoru, więc jakim cudem światło ma oświetlać twarz dziecka pod różnym kątem, zależnie od pory dnia??? Kto wymyślił tego zakonnika i jego brednie? Wilgotność nie ma tu nic do rzeczy, bo trumienka jest hermetyczna, metalowa, z szybą we wieku. Gdyby w grę wchodziła zmienna wilgotność, to zwłoki by zgniły, niezależnie od balsamowania. Kolejna rzecz to, to, że zwłoki tej dziweczynki są znane i popularne od wielu lat na Sycylii i w Italii i nie tylko tam i jakoś w ciągu 90 lat nikt nie odnotował takiej sensacji. Może dla tego, że dawniej nie było foto shopa itp. programów. Teraz są, więc da się wywołać sensację. Trochę rozsądku podczas oglądania wyrobów autorstwa nudzących się małolatów nie zawadzi, a ich "produkcji"sensacyjnych jest mnóstwo w sieci.

Portret użytkownika pasjonat

Hermetycznie to mozesz sobie

Hermetycznie to mozesz sobie szynke w domu zapakowac.
Hermetycznie znaczy z calkowitym powstrzymaniem czynnikow zewnetrzych jak woda, tlen, co nie oznacza ze w srodku nie ma powietrza. Gdyby nie bylo cialo zapadalo by sie. Jesli myslisz ze od smierci tego ciala nikt nie ruszal to jestes w bledzie, chemie w srodku nalezy wymienic, bo gwarantuje ona okreslony czas dzialania (patrz lenin)
P.s w ciele czlowieka zawsze zostaje wilgoc nie zaleznie od tego ile tam formaliny wpompujesz...

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Kacperu

Zmarła a nie "zmarł" taki

Zmarła a nie "zmarł" taki głupi błąd i to w pierwszym zdaniu? sory że sie czepiam ale jak by był błąd na przykład w środku tekstu to bym olał ale osobiście zawsze sprawdzałem dwa razy głupie wypracowania na polski a co dopiero tekst który będzie czytany przez setki osób z Polski..

Portret użytkownika Rydwan Rozpusty

[email protected]: A ty naucz się stawiać

[email protected]: A ty naucz się stawiać kropki na końcu zdania. Tak można w nieskończoność. Typowa buraczano-"polaczkowa" mentalność. Czepiacie się Kacperu, ale on ma rację. Widać jak na dłoni, że admin dodaje artykuły na szybko, byle dużo, byle było, bez korekty, bez czytania tego co dodaje. Nie dba o to, jak wygląda artykuł i nie dba zbytnio o to, co będą myśleć o tym ludzie. Dlatego ten portal będzie tylko malutką stroną w czeluściach internetu, gdzie jedni będą szukać tanich i tandetnych sensacji, a inni będą szukać byle okazji aby się dowartościować i powiększyć swoje przyrodzenie wytykając innym każdy błąd. Do nieczego innego ta strona się nie nadaje.

Portret użytkownika b@ron

Rydwan

Rydwan Rozpusty..................masz kilka kropek, wstaw je sobie w.... gdzie ci pasuje Smile jak ci kilka zostanie, to masz je odemnie gratis, kropka
ja tutaj występuję w liczbie pojedynczej, więc skąd zarzut "czepiacie się " ???, gwoli ścisłości...to nie admin wstawia arty na szybkiego, to ty wpadłeś na szybkiego, podczepiłeś się pod komenta pierwszego z brzegu, nie zwracając uwagi od czego zaczął się temat poboczny o ortografi ...to miłe że martwisz się o portal żeby był "większy w internecie" ale nie zauważasz że maluczki to on nie jest...
piszesz cyt...
"Dlatego ten portal będzie tylko malutką stroną w czeluściach internetu, gdzie jedni będą szukać tanich i tandetnych sensacji, a inni będą szukać byle okazji aby się dowartościować i powiększyć swoje przyrodzenie wytykając innym każdy błąd. Do nieczego innego ta strona się nie nadaje."
aaaa...to tak trzeba było od razu...jak chcesz sobie powiększyć przyrodzenie, to ktoś ci zły adres dał ...bo ta strona akurat nie jest do tych rzeczy, ale w związku z tym że tak szybko wpadłeś, trzeba ci to wybaczyć, ale obiecaj...poprawić się na przyszłość Biggrin kropka
Tak na marginesie, to jakby admin dobierał sobie do głowy "ulepszenia portalu" od każdego kto tak szybko wpadnie, to rozp.......ł by portal w tydzień, jak ci się artykuł jakiś nie podoba, to go skomentuj albo nie czytaj a nie łudź się że ci przyrodzenie urośnie...z tymi sprawami to do jakiego doktora idź niech ci doradzi ...
Mnie się artykuł podoba i w związku z tym co zawarte jest w arcie, po śmierci wolałbym być skremowany niż obudzić się w drewnianej strzynce, dwa metry pod ziemią kropka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj