Myśl pozytywnie i bądź szczęśliwy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasze myśli dosłownie wpływają na to, co materializuje się w naszym życiu. Jeśli nie umiemy porzucić negatywnego myślenia i we wszystkim doszukujemy się kłopotów i przykrości, to nic dobrego nas nie spotka. Z drugiej strony pozytywna postawa i pozytywne myśli wysyłane do wszechświata mogą odmienić życie.

 

Właściwie jedyną rzeczą, która odróżnia nas od zwierząt jest zdolność porozumiewania się. Za pomocą słów wyrażamy też nasze emocje. Techniką pomocną w opanowaniu potoku negatywnych myśli jest tak zwana afirmacja. Psychologowie nazywają to metodą samoakceptacji. Afirmacje to zwięzłe sformułowania zwykle dotyczące nas samych, które mają poprzez autosugestię zmienić nasze postrzeganie świata.

 

Pozytywne myślenie działa zbawiennie na nasze życie, a stosowanie afirmacji może tylko poprawić nasze samopoczucie. Większość osób nie rozumie tego, że wszystko, co widza dookoła to rodzaj kosmicznego hologramu pełnego zasad i prawdopodobieństwa. Okazuje się, że myśli, które wysyłamy przez cały czas w pewien sposób determinują rozkłady prawdopodobieństwa, które potem objawiają się w postaci zdarzeń, które spotykają nas. Sztuką jest uświadomienie sobie, że mamy wpływ na to, co się dzieje. Negatywne myślenie będzie na nas sprowadzało kłopoty, choroby i raczej problematyczne sytuacje.  To dlatego ważne jest ciągłe ćwiczenie siebie samego w celu osiągnięcia stanu większej kontroli nad naszym życiem.

 

Każdy człowiek jest inny, cale na pewnym etapie życia wielu dochodzi samemu do tej uniwersalnej prawdy na temat sprawczej siły myśli. W okiełznaniu oceanu złych myśli niektórzy stosują rozmaite totemy. Zaklinają swoją niewiarę w przedmiocie, który ma za zadanie zdeterminować konkretne rozstrzygnięcie. Ten przedmiot jest gwarantem powodzenia. To dlatego sportowcy są tak często przesądni. Oczywiście najważniejsza jest i tak praktyka. Każdy może sobie samemu zmodyfikować filozofię, która mu najbardziej odpowiada, wtedy kontrolowanie przepływu myśli może być skuteczniejsze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotr117

Jeden z najmądrzejszych

Jeden z najmądrzejszych wpisów na tej stronie. Tyle, że nasz umysł nie lubi zbyt prostych metod. Lubi się rozkrzewiać do niebotycznych rozmiarów, tworząc nazwy mające wchłonąć to co nazywane. A w rezultacie spotyka go chyba to czym się zajmuje.

Portret użytkownika Bailando

Ciekawa metoda kontroli

Ciekawa metoda kontroli plebsu. Tym razem sięgnięto tutaj po coś nietypowego. Tym razem nie ma mowy o czymś tak prostackim jak "masz chodzić do pracy, wydawać pieniążki i płacić rachunki". To wszystko na bok.
 
Jest źle? Boli cie dupa? W wyborach wygrywają nie twoi faworyci? Czujesz, że ciągle ktoś cie robi w ch.. ? 
 
 - Uśmiechnij sie Smile Nie musisz robić nic innego. Wszystko będzie dobrze... 
 
Zagłodziłeś sie na śmierć? Dostałeś kulkę w łeb? Zginąłeś w zamachu wyścigo-pieniężno-politycznym? No cóż.. za mało uśmiechu..

Portret użytkownika ZAlpiski

Lub też mozna podejść do tego

Lub też mozna podejść do tego tak omijać punkty krytyczne w skali szczęście-szmutek to i ani nie pożygam się ze smutku ani nie będzie mnie bolec dupa od upadku z wysokości takie miej/wiecej to zalezne od położenia

Portret użytkownika Aaron

Taki artykuł to nie na tej

Taki artykuł to nie na tej stronie...
Przecież "Zmiany na ziemi" własnie PROMUJE strach i obawy - wystarczy spojrzeć na podtytuły: "ryzyko katastrofy", "skala zjawiska" - zawsze są globalne albo ogólnoświatowe......
Większośc osób komentujących i tak nic nie wyniesie z tego artykułu - szkoda czasu, lubią się karmić strachem....
 

Portret użytkownika Kazek12

To całkowita prawda, z której

To całkowita prawda, z której nie wszyscy chca korzystać, a najczęściej nie zastanawiaja się nad tym co wp0lywa na ich życie i dlaczsego maja takie życie , jakie mają. Jest to spowodowne brakiem odpowi3dniego wykształcenia i nauki od najmłodszych lat, a życie jest naczęściej manipulowane dla określonych celów przez elity prowadzące od zawsze kontrolę populacji, przynajmniej próbują ja prowdzić, ale w rzeczywiostosci populacja jest nie do skontrolowania, bo jest zbyt ogromna i róznorodna i wymyka sie całkowicie najlepszym manipulatorom.

Portret użytkownika Pankracy

Polecam ostatnie dokonania

Polecam ostatnie dokonania Bruce'a Liptona. Ten Pan udowodnił jakiś czas temu, że to od postrzegania rzeczywistości wokół siebie zależy dosłownie wszystko. No bo jak wyjaśnić fakt, że emocje i uczucia potrafią wpłynąć na ludzką strukturę DNA? Doktorki i profesorki zaraz zakrzykną: Przypadek! Sorry panowie...akademickiej nauce już dziękujemy. NIE MA PRZYPADKÓW. I wbrew pozorom, wielu z Was doskonale o tym wie. Ale sza...można stracić posadkę i...nie tylko.

Strony

Skomentuj