Myśli mogą powodować fizyczny ból

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Leiden w Holandii podkreśla, że nasze myśli mogą mieć fizyczny wpływ na nasze ciało. Oczekiwania dotyczące bólu mogą spowodować jego pojawienie się, co sugeruje, że procesy myślowe mogą być odpowiedzialne za generowanie bólu fizycznego.

 

Inne badania potwierdzają tę zależność, wskazując na to, że nasze myśli i oczekiwania mogą wzmacniać ból lub go zmniejszać. Naukowcy z Uniwersytetu w Chicago odkryli, że ludzie mogą wzmacniać odczuwany ból poprzez skupienie się na nim i nasilanie negatywnych myśli na ten temat. Z kolei badanie z Uniwersytetu Oksfordzkiego pokazuje, że pozytywne myśli mogą zmniejszyć odczuwany ból.

 

Warto zauważyć, że procesy myślowe mają również wpływ na nasze ogólne zdrowie. Praktykowanie medytacji i innych technik kontroli myśli może pomóc osobom z przewlekłym bólem poprawić swoje samopoczucie, jak wykazało badanie z University of Minnesota.

 

Nie tylko ból fizyczny jest związany z naszymi myślami. Badanie z Uniwersytetu Kalifornijskiego wskazuje, że nasze myśli mogą wpływać na nasze zachowanie i podejmowane decyzje. Często podjęte decyzje opierają się na emocjach, a nie na logicznym rozumowaniu.

 

Te odkrycia mają duże znaczenie dla naszego zrozumienia wpływu procesów myślowych na nasze życie i zdrowie. Świadomość, że nasze myśli mogą generować fizyczny ból, może skłonić nas do bardziej świadomego zarządzania naszym umysłem i emocjami.

 

Naukowcy wciąż zgłębiają tę dziedzinę i szukają sposobów wykorzystania tych informacji w celu poprawy naszego zdrowia i dobrostanu. Może to otworzyć nowe perspektywy w dziedzinie terapii bólu i psychosomatycznych chorób.

 

Wniosek jest jasny - nasze myśli mają mocny wpływ na nasze ciało, zdrowie i decyzje. Dowody naukowe wskazują na związek między myślami a bólem fizycznym oraz ogólnym stanem zdrowia. Dlatego warto rozwijać umiejętność świadomego kontrolowania naszych myśli i kierowania ich w pozytywnym kierunku, aby poprawić jakość naszego życia.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Głupcy nie myślą.. poza tym w

Głupcy nie myślą.. poza tym w artykule wspomniano o chorobach (a więc też i bólach) psychosomatycznych czyli wywoływanych właśnie myślami (hipochondria) co dowodzi, że wiele schorzeń ma naturę czysto psychiczną i to jest właśnie powodem istnienia "cudownych uzdrowień" a nie jakieś bóstwo czy wstawiennictwo "świętych". Ludzie sami sobie szkodzą niewłaściwym/szkodliwym myśleniem... dlatego w biblii jest wskazanie: to właśnie bracie co szlachetne, ,mądre i piękne to miejcie na myśli. Problemem naszej cywilizacji jest to, że tzw: "szkoły" nie uczą wiedzy o człowieku i dla człowieka a jedynie wpychają do głów "wypełniacze pamięci" i formułki pozwalające potem wykonywać pracę zarobkową dla dobra "cywilizacji"... czyli mentalnego więzienia, które nie dopuszcza by ktokolwiek stał się prawdziwie wolny a zatem i szczęśliwy. To dlatego ludzie boją się śmierci i tak kurczowo trzymają się dóbr materialnych.. bo nie rozumieją poco żyją, gdyż "szkoły" oraz rodzice itd. - wszystko to wmówiło im (nam) że istniejemy by się bogacić, gromadzić, płodzić i żyć jak zwierzęta.. a nie realizować życie w sobie. Człowiek zrealizowany nie odczuwa lęku.. bo wie że dobrze wykorzystał swój czas na ziemi. Reszta która go (nieświadomie) zmarnowała - ci chcą żyć jak najdłużej choć nie wiedzą poco ?) i wciąż karmić zmysły nowymi doświadczeniami. Zrozumienie tego procesu i uświadomienie sobie tej prawdy jest początkiem rozwoju duchowego.

Skomentuj