Na Alasce odnaleziono tajemniczy artefakt

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na przylądku Seward odkopano przedmiot z brązu przypominający klamrę. Znalezisko dowodzi, że ludzka obecność w tej nieprzyjaznej krainie ma znacznie dłuższą historię niż przypuszczano. Klamrę odnaleziono na wykopaliskach w części pokrytej piaskiem plaży na grzbiecie Cape Espenberg na półwyspie Seward.

 

Naukowcy byli całkowicie zaskoczeni, bo przedmiot wydawał się być znacznie starszy niż oczekiwano tam zobaczyć. Jest, co najmniej kilkaset lat starszy.

[ibimage==10859==Oryginalny==none==self==null]

Naukowcy zasugerowali, że odkrycie może być dowodem, że w epoce brązu można było przekroczyć Morze Beringa. Nie ma dowodów, z epoki brązu na Alasce, jednak istnieją one z okresu o kilka tysięcy lat wcześniejszego w Europie i Azji.

 

Obiekt z brązu przypomina klamrę pasa i mógł być używany, jako część ozdobna uprzęży lub konia w trakcie jego przyjazdu na Alasce.

 

Naukowcy twierdzą, że w pobliżu miejsca odkrycia w okresie zlodowaceń znajdował się most lądowy Beringia łaczący Azję z Ameryką a najbardziej prawdopodobne pochodzenie przedmiotu to Korea, Chiny, Mandżuria lub południowa Syberia.

 

 

Źródło: http://www.thestatecolumn.com/science/bronze-buckle-alaska-historians-questions/#ixzz1dtmsUeN5

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zagadnienia

Bardzo się cieszę że jest

Bardzo się cieszę że jest taki portal jak inne medium i zmiany na ziemi bo tu przynajmniej nie ma usówania wpisów ! przynajmniej na razie nie doświadczyłem jeszcze, choć czasami trochę długo trzeba czekać na pojawienie się, piszę to ponieważ taki portal nautilusowy to strasznie blokuje wpisy które nie są po linii wyznawanej wiary buddyjskiej czy hinduistycznej moderatora... Smile tu natomiast wszystko na razie przechodzi, wszystko co oczywiście jest z sensem... Smile pozdrawiam twórce portalu ! tak trzymajcie bo rzeczywistość jest szeroka czy wręcz niesamowicie szeroka jeśli chodzi o dochodzenie do PRAWDY  ! a co do tematu to polecam bardzo ciekawy film odnośnie tego co się działo przed tysiącami lat na Ziemi i z Ziemią oraz film o tajemnicach naszego układu Słonecznego ! niesamowicie interesujące filmy ! POLECAM !http://www.youtube.com/watch?v=SjdIL2KKCN0&feature=channel_video_title http://www.youtube.com/watch?v=aePhOcKK75A&feature=channel_video_title

Skomentuj