Na chińskim jeziorze zaobserwowano dziwny miraż miasta z przeszłości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kilka dni temu, 4 sierpnia 2019 roku. Na horyzoncie chińskiego jeziora Hongze w prowincji Jiangsu zaobserwowano dziwaczne zjawisko optyczne. Pojawił się tak zwanym miraż, fatamorgana przedstawiająca znajdujące się w oddali zabudowania, których w rzeczywistości tam nie było.

Może się wydawać, że zjawisko zwane mirażem jest czymś wytłumaczalnym na gruncie fizyki i optyki, ale zdaniem niektórych da fatamorgana była zupełnie inna od poprzednich. Zwrócono uwagę na to że domy tego fantomowego miasta miały dachy z zakrzywionymi krawędziami, to obecnie nietypowy widok na terenie Chin zabudowanych wieżowcami.

Tego typu domy powstawały w Chinach przed dziesiątkami lat. Do dzisiaj można je zobaczyć w wielu zabytkowych dzielnicach chińskich miast. Nikt nie wie jakie miasto pojawiło się na horyzoncie jeziora. Nie można wykluczyć że takiego miasta nie ma albo było przed wieloma laty. 

 

Stąd już tylko krok do tego, aby wysnuć teorię że nie był to zwykły miraż ale widok Chin z przeszłości, coś jak chronomiraż. Dziwne zjawisko trwało tylko pół godziny po czym niezwykłe miasto zniknęło z horyzontu. Według chińskich mediów była to już trzecia fatamorgana przedstawiająca jakiś miasto widoczne na horyzoncie jeziora Hongze . Poprzednie takie zjawiska miały tam miejsce w 1950 i 1960 roku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj