Na czym polega współczesna teoria płaskiej Ziemi?

Kategorie: 

Źródło: By Blanko - http://wiki.tfes.org/File:Flat_Earth_Society_Logo.png, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44242127

Niektórzy ludzie uważają, że ziemia jest pusta w środku, inni sądzą, że na dodatek to my żyjemy w jej wnętrzu. Dzisiejsza teoria, nie jest aż tak nowa jak te wspomniane wcześniej, ale niewątpliwie, budzi ona największy sprzeciw. Choćby dlatego, warto przyjrzeć się na czym tak naprawdę polega współczesna teoria płaskiej Ziemi.

 

 

Jak wiemy, koncepcja geocentryczna bo to właśnie z niej narodziła się idea płaskiej ziemi, została sformułowana jeszcze w okresie starożytności. Zgodnie z jej założeniami, nieruchoma, płaska Ziemia, która stanowi centrum wszechświata, jest okrążana przez planety i Słońce. Oczywiście, poza tym zakładano, że swoją nieruchomość, zawdzięcza ona nie prawom fizyki a niewidzialnym siłom sprawczym najprawdopodobniej mających swe źródło u Boga. W niektórych wersjach opowiadało się również o czterech słoniach podtrzymującym ją swoimi grzbietami, a które na dodatek stoją na ogromnym żółwiu przemierzającym kosmos, ale początki tej koncepcji nie są do końca jasne zgodnie z posiadanymi źródłami datowane są na XVII wiek.

Dzisiaj brzmi to jak oczywisty absurd, a osoba, która podzieliła by się takimi przemyśleniami z innymi zostałaby posądzona o niewątpliwe przedawkowanie narkotyków, jednak nie wolno nam zapominać, że wtedy dysponowano zupełnie inną wiedzą, a co za tym idzie aparatem pojęć. Zanim zacznie się więc krytycznie oceniać współczesnych teoretyków płaskiej Ziemi, warto byłoby w przybliżeniu poznać dowody na tą teorię. Po pierwsze, większość filmów z satelit kosmicznych lub międzynarodowej stacji kosmicznej to w rzeczywistości produkt animacji komputerowej. Warto zauważyć, że dokładnie ten sam argument jest wykorzystywany przez niebocentryków choć w przypadku teoretyków płaskiej ziemi winę za to ponosi nie obiektyw rybiego oka a bliżej niezdefiniowania konspiracja naukowców.

Idąc dalej, według osób które propagują teorie płaskiej Ziemi, Antarktyda jest otoczona wysokim na 50 metrów murem z lodu, jego istnienie ma być ukrywane przed ludźmi poprzez międzynarodową agendę, która wzbrania przeciętnym obywatelom wstępu na Antarktydę. Mało tego, grawitacja jest ich zdaniem jedynie mitem, a wyjaśnieniem jej istnienia ma być ruch pionowy wykonywany przez naszą planetę. Poza tym, Słonce oraz Księżyc są o wiele mniejsze niż podają światowe agencje kosmiczne i liczą one około 50 km średnicy oraz krążą na wysokości około 4800 kilometrów.

Można oczywiście powiedzieć, że cała ta teoria to stek bzdur nie warty uwagi, ale to samo mówiono niegdyś o naszym rodaku Mikołaju Koperniku. Wbrew pozorom, nowoczesna teoria płaskiej Ziemi usiłuje wspierać swoją argumentację dowodami naukowymi, a konkretnie matematycznymi. Nikt nie opowiada już o słoniach, żółwiach czy centrum wszechświata, ponieważ mało kogo przekonały by takie dywagacje. Obecnie, teoretycy płaskiej ziemi prezentują własne wyjaśnienia na zagadnienia takie jak zjawisko horyzontu, następstwa dnia i nocy czy wreszcie pór roku. Jest to uczciwe podejście w prezentowaniu swojej teorii, które dość dobrze świadczy o ich moralności, jako ludzi, którzy uznają się za współczesnych Ptolmeuszy. W większości tego typu teorii wszystko można podporządkować pod wybraną, przez nas tezę, a to co nie pasuje uznaje się za oszustwo.

 

Problemem jaki moim zdaniem pozostaje jednak bez rozwiązania i to nie tylko w przypadku teorii płaskiej Ziemi, jest kwestia motywu. Po co rządy miały by nas okłamywać odnośnie kształtu naszej planety i cechach otaczającego nas świata? Nie wykluczone, że można byłoby to logicznie wytłumaczyć, ale twierdzenie, że astronauci, astrofizycy, piloci samolotów, stewardessy, pracownicy kontroli lotów i wielu innych ludzi pracujących w podobnych zawodach to element międzynarodowego spisku jest zwyczajną paranoją. Oczywiście, rządy kłamią i to nagminnie, ale w większości przypadków chodzi wtedy o pieniądze lub inną formę zysku. Jeśli założylibyśmy, że teoria płaskiej Ziemi to prawda, to w jaki sposób zyskali by oni na trzymaniu nas w niewiedzy, lub lepiej co mogliby stracić, gdyby ludzkość poznała prawdę?

 

Źródła:

http://ziemia.friko.pl/fakty.htm

https://pl.wikipedia.org/wiki/Klaudiusz_Ptolemeusz

http://www.ancient-code.com/mind-bending-video-shows-what-the-earth-really-looks-like-from-space/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Tomasz Gajdek

Proponuje narysować wielki

Proponuje narysować wielki trójkąt na powierzchni Ziemii oraz na kartce. Nierówność katów mówi sama za sibie, a ten zeimski będzie miał ją > 180 stopni, ergo ziemia jest powierzchnią o dodatnej krzywiźnie Gaussa.

Portret użytkownika Daras

Płaska ziemia nie jest żadna

Płaska ziemia nie jest żadna teria tylko prawda o której wiedziły juz wszystkie starozytne cywilizacje. Wystarczy zapoznać sie z dowodami i spróbować je obalić żeby zobaczyc prawde, zajeło mi to prawie rok I dzięki temu jestem coraz szczęśliwszym człowiekiem.

Portret użytkownika kiosk

żeby wybić sie po za

żeby wybić sie po za atmosferę i np. udać się na księżyc potrzeba dużej siły i paliwa, a jak wygląda powrót... odpalają jaiś mały silnok diesla, i po chwili lecę w kierunku ziemi.. w dodatku ten co filmuje start... na piechotę do nich biegnie z powierzchni księżyca

Portret użytkownika alienn

tak sobie poczytałem.. i

tak sobie poczytałem.. i zastanawiam się jakiego dna debilizmy siegnie jeszcze ludzkość.. he, he.. płaska ziemia.. jak ich "mózgi".. powielanie internetowych manipulacji przez siedzących w "betonach". Obudzcie się! Cały wszechświat jest stworzony w oparciu o kule, ruch wirowy itd... płaski to może być.. naleśnik.

 

Portret użytkownika acociebietointerusjedrogieinnemedium

mam nadzieję że to tylko

mam nadzieję że to tylko żarty, bo chyba nikt nie wierzy w płaskość ziemii.

w tekście było wspomniane o Mikołaju Koperniku, a on stracił tyle lat na udowodnienie że ziemia jest kulą ( chociaż jest geoidą), i teraz przez głupotę ludzką to wszystko jest podwarzane

Einstein powiedział: ,,są dwie żeczy nieskończone: kosmos, i ludzka głupota. ale co do tego pierwszego nie mam pewności"

Portret użytkownika Fakt

Kochani zwolennicy Płaskiej

Kochani zwolennicy Płaskiej Ziemi, mam dla was propozycję.

Okultystyczna kłamliwa NASA ciągle pokazuje swoje kłamliwe filmiki, transmisje z ISS na żywo, i tak dalej.

Mam pomysł: może dla odmiany WY pokażcie PRAWDZIWY film, jak wygląda Płaska Ziemia z góry. Wystrzelenie satelity nie jest takie drogie, Indie ostatnio wystrzeliwują o wiele więcej satelitów niż USA. Możecie zwrócić się o pomoc finansową do Kościoła... że co? Że Kościół też jest masoński i sataniczny i nie chce tej Prawdy uznać? Więc może do kogoś z tych amerykańskich kaznodziejów, którzy walczą z teorią ewolucji i innymi kłamstwami satanistycznej nauki. Oni zarabiają niezłą kasę, na pewno któryś wam pomoże. Taki satelita będzie krążyć wokół Płaskiej Ziemi i pokaże ją dokładnie od góry i od spodu. Nareszcie wszystkim niedowiarkom i wypranym mózgom otworzą się oczy.

 

Że co, że jednak za drogo? Więc coś bliższego: podobno Antarktydy nie ma, tylko jest tam Mur Lodowy dookoła Ziemi, czy też pole siłowe czy coś takiego. Zorganizujcie wyprawę do tego pola siłowego, sfilmujcie je i pokażcie wszem i wobec. Jest wielu Polaków – Marek Kamiński, ostatnio Małgorzata Wojtaszka, i inni – którzy dotarli na ten rzekomy Biegun Południowy. Zwróćcie sie do nich, na pewno wam pomogą dotrzeć do tego pola siłowego i pokazać światu Prawdę.

Co was powstrzymuje?

Portret użytkownika kod

Niektórzy po prostu nie są w

Niektórzy po prostu nie są w stanie ogarnąć umysłem pewnych rzeczy. To nie ich wina w końcu… ba nawet prowadza swoje badania. Jakze powszechny kształt sferyczny znaczy tak nie wiele dla większości. Jedni nie widza w nim nic szczególnego, drudzy doskonałość zależność / połączenie z cała reszta tego, co nas otacza. Teoria płaskiej ziemi jest jak religia. Religia to wiara (niekoniecznie w coś prawdziwego), a wiara nie wymaga od nas inteligencji.

Selekcja naturalna już od dawna nie działa prawidłowo, a populacja ludzi na globie podwaja się średnio co 30 lat. Zamiast głosić w internecie brednie, pomyślcie nad przyszłością naszych dzieci. Bo nawet tym najmniej błyskotliwym nie spodoba się to, co szykują dla nas ludzie rządzący światem.

Portret użytkownika Friedman

Dobry argument, stwierdziłem,

Dobry argument, stwierdziłem, że pozamiatane, ale idiota już Ci odpisał o jakimś suficie niewidzialnym... Naprawdę zaskakuje mnie kreatywność idiotów. I pomyśleć, że światli ludzie dokonują postępu, już dawno nieosiągalnego zmysłami tylko po to by kompletni psychopaci mogli z niego korzystać. Mamy coraz więcej ludzi na świecie, oznacza to, że rodzi się coraz więcej ludzi o bardzo niskim IQ + słabe wykształcenie + dysfunkcje psychiczne i mamy gotową katastrofę. W systemach demokratycznych może to oznaczać zagładę społeczeństwa. 

Portret użytkownika Weless

No to widać słabo się

No to widać słabo się zainteresowałeś tą teorią bo inaczej wiedział byś ze nie  da się poleciec za wysoko gdyż ogranicza nas firmament. Są filmiki jak amatorsko wystrzelona rakieta się na nim zatrzymuje. Z drugiej strony nie na żadnego filmu z wahadłowca który przekracza atmosferę i wlatuje w kosmos. Poczytaj również o operacji fishbowl.

Portret użytkownika heros

Cześć. Ostatnio NASSA

Cześć. Ostatnio NASSA przyznała ze istnieje jeszcze jeden księzyc. Podają  że mały. To dopiero teraz do tego doszli ? przeciez od dawna dysponują sprzetem za miliardy dolarów.A może raczej dysponyją zapchanymi kontami bankowymi . Co Wy na to ?

Portret użytkownika Q#

Skoro Ziemia kreci wokol

Skoro Ziemia kreci wokol wlasnej osi i do tego krazy wokol Slonca, jak to mozliwe, ze np bedac w Polsce niektore czesci nieba widzisz, a niektorych nie widzisz wcale, niezaleznie od pory roku.

Dlacxzego tez niezaleznie w jaka czesc nieba w nocy wycelujesz aparat z dlugim czasem naswitlania srodek zdjecia jest osia obrotu Ziemi/nieba?

Portret użytkownika LORD

Widzę że nie ma dyskusji

Widzę że nie ma dyskusji tutaj tylko nadawanie  jeden na drugiego.

Ja akurat wiem że ziemia nie jest kulą obracającą się ,tak naprawdę to od niby 500lat jesteśmy kulą obracającą i pędzącą do okoła słońca no i od małego dziecka mi to nie dawało spokoju.Dzisiaj po paru latach szukania i eksperymentach na wodzie jestem pewien i wiem że ziemia nie jest okrągła ,taki mały przykładzik,  niech ktoś zakrzywi mi wodę ,tylko nie mówcie o jakiejś pseudo grawitacji która utrzymuję triliardy ton wody a listka z drzewa nie przyciagnie ,lecz swobodnien opada po oderwaniu się od drzewa z przyczyn naturalnych.

Przezywacie się tutaj a wystarczy normalnie porozmawiać ,przyznam że szkoła tez zamęciła mój umysł a pajac Einstein trochę poknocił w mojej głowie  ale na szczęście Tesla, Piccard pomogli mi i dali do zrozumienia kim my jesteśmy i co możemy z naszym życiem zrobić i jak wielkie te kłamstwo jest.

Aby wytłumaczyć to musiał bym spotkać się i przeznaczyć kilka dni na rozmowę ,ponieważ nie jest to łatwe ,też miałerm ciężko przyjąć tę wiedzę ale kawałek do kawałka a nie potrzebuję  dzisiaj jasnowidza by wiedziec co się wydzarzy ,ponieważ wszystko jest z góry planowane,ale to już w innym dziele opiszę .WIĘC TAK ZIEMIA NA PEWNO NIE JEST KULĄ BO TO W OGÓLE NIE MA LOGIKI A CAŁA NASZA FIZYKA NO MOŻE 20 % JEST OK ALE RESZTA TO KPINA Z NAUKI ,JUŻ NIE WSPOMNĘ O HISTORII ,RELIGII,GEOGRAFII NO I WIELKIEJ MATEMATYCE TAK DZIŚ SKOMPLIKOWANEJ ŻE NAWET BUDYNKÓW TRWAŁYCH NIE POTRAFJĄ BUDOWAĆ HAAA. ZACZNIJCIE WYKORZYSTYWAĆ MAGNETYZM ZIEMI WIELCY UCZENI A  TĄ MATEMATYKĘ DO KOSZ WRZUĆCIE ,BO W PRZESZŁOŚCI BYŁA CYWILIZACJA DZIŚ JEST BARBARZYŃSTWO I ZACOFANIE A PO PIERWSZE DAJCIE NAM PRAWDĘ A NIE KŁAMIECIE.

POZDRAWIAM  I NIE MUSICIE WIERZYĆ W TO CO PISZĘ ALE WARTO TROCHE POSZPERAĆ I UWAGI ZWRÓCIĆ NA NASZ ŚWIAT .

 

Portret użytkownika Yarek

Na czym polega współczesna

Na czym polega współczesna teoria płaskiej ziemi?  to banalnie proste:

Wrzuca się w internet kilka filmików przekonujących ludzi do jakieś absurdalnej teorii, np że banany to żółte robaki, które wolno się ruszają i są w stanie przepoczwarzania w motyle, po czym powoli dzięki imbecylom trolom i nawiedzonym intarnautom, tezę się lansuje.
Po jakimś czasie można sprawdzić na ile głupi są ludzie którzy w to uwierzyli, jeśli jest ich sporo można z nimi zrobić dosłownie wszystko.

Ludzie tak mają że uwierzą w każdą bzdurę o której mogą przeczytać w necie. To kapitalne narzędzie do  żadzenia lemingami. Gdyby ludzie potrafili uczyć się ze zroumieniem w szkole i wyciągać wnioski, nikt o zdrowych zmysłach nie głosował by na osoby u władzy, każdy dostrzegł by że to durnie.

Portret użytkownika Witam

Analizowanie i logiczne

Analizowanie i logiczne myślenie w wieku 10-14 lat ?. Nie którzy całe życie tego nie potrafią a ty wymagasz to od 10 latków . Widać że sam masz problemy aby logicznie myśleć

Portret użytkownika Tryptyk

Sorry kolego...jeśli uważasz

Sorry kolego...jeśli uważasz że 10-14 latek nie może być dobrym w logicznym myśleniu i analizie wiedzy i danych, to zapewne opierasz to na własnym doświadczeniu. Uwierz mi, bądź nie, ale nie wszyscy ludzie w tym wieku mają z tym ogromny problem.

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Zgodnie z oficjalna nauką

Zgodnie z oficjalna nauką pory roku nie zależą od obrotu Ziemi wokół swojej osi, lecz od odległości od Słońca. Ziemia wokół Słońca krąży poo orbicie eleiptycznej a więc w perygeum jest lato a w apogeum jest zima...

 Róznioce klimatyczne na planecie głównie zależą od kąta wschodzenia i zachodzenia Słońca

 

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Janusz z Gór

Make my day no year.

Make my day Biggrin no year.

Pierwszy raz słyszę, żeby mierzyć wschód i zachód Słońca jakimś kątem, nie mogę jaki czubek. A gdzie to mamy mierzć w Polsce czy w USA do tego w górach czy nad morzem. Nie.... rozbawiłeś mnie zajeb... aaa Perygeum Ziemi to to lato mamy na półkuli PŁN czy PŁD? Szkoda że rzucałeś w szkołę kamieniami.

Portret użytkownika Normin

Chłopaczku nieszczęśliwy

Chłopaczku nieszczęśliwy bardzo… Nikogo nie interesuje czy chodziłeś do szkół i do jakich /może nawet pod GÓRĘ/… jeśli nie nauczono cię szacunku do STARSZYCH /i to znaaacznie/… to zmarnowany tylko czas był… Głupotą nie zaimponujesz /mimo że w modzie jest/… bo ona nie jest w cenie … bo idiotów natrzepano i naprodukowano tyle… że DEBILIZM stał się NORMĄ!!! No więc... by „zaistnieć” musiałbyś wymyślić coś nieszablonowego… Ale czy starczy ci wyobraźni??? No bo do MĄDROŚCI to ty chłoptasiu nie masz kodu dostępu… /ups./!!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Osiołku... Promienie Słońca w

Osiołku... Promienie Słońca w Polsce padają w południe pod innym katem do pł. ziemi niż na Równiku... Dotyczy to matołku również Wschodu i Zachodu naszej gwiazdy...

Lato na naszej planecie jest w perygeum i nie zależy to  na której półkuli...  Gdy w Polsce wystąpi - 15 st C to w Egipcie będzie np +21 st C, ale tylko dlatego, że słońce w południe jest  pionowo na ziemią i emisja promieniowania trwa dłużej; w apogeum Ziemi u nas jest +30 a w Egipcie + 45 z tego samego powodu...

 Góralu.... czy ci nie żal...? buhahhahhaaa!!!

 Gdybyś matołku obserwował punkt wschodzenia i zachodzenia Słońca w Polsce na horyzoncie w końcu grudnia i porównał te punkty w czerwcu...może dotarłoby do ciebie dlaczego u nas jest sroga zima... a w Egipcie jest ciepło...

co za idiota...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Janusz z Gór

Nie obchodzi mnie jak wołali

Nie obchodzi mnie jak wołali Cię rodzice w dzieciństwie czy matołku czy idioto to twoja prywatna sprawa powinna być. 

Coś naczytałeś śię dzieciaczku na necie i udajesz "mondrego" niestetyza każym razem jak się wypowiadasz ujawniają  się twoje podstawowe braki z wielu jak nie z każdej dziedziny nauki. Ale żybyś lepiej zrozumiał to coś ci potłumaczę. Kąt pod jakim padają promienie na powierzchnię Ziemi zalezy od dwóch czynników, po pierwsze od tego jak daleko od równika znajduje się punkt pomiarwy (i tu mamy pierwszy dowód na to że Ziemia jest okrągła) oraz od nachylenia jej od osi obrotu. Kąt pod jakim wschodzi i zachodzi Słońce względem Ziemi jest zawsze i wszędzie taki sam i jak byś się starał udowodnić swoją bzdurną teorię nic tego nie zmieni i względem obserwatora wynosi zawsze 0 stopni w w południe wynosi 90stopni.

Peryhelium Ziemi względem słońca przypada na przełom roku wtedy gdy na półkuli Płn jest zima tak dla twojej wiadomości więc się nie sil z jakimiś cyferkami bezsensownymi. Aphelium czyli punkt kiedy Ziemia znajduje się najdalej od Słońca przypada na połowę roku. Po drugie ilość dostarczanej energii w pewnym tylko stopniu zależy od długości trwania emisji  a ważniejszy jest kąt padania promieni (nachylenie orbity Ziemi) i wspułczynnika albedo. 

Co oznacza średnia temperatura Ziemi determinuje pory roku??? Bo z tego co wiem to zawsze najcieplejszym miesiącem na Ziemi sa listopad i grudzień. Na przestrzeni XX wieku grudzień był o 0,02 stopnia cieplejszy od lipca. i jak to się do twojej wybujałej fantazji?

Zanim zaczniesz kogoś obrażać zadaj sobie pytanie kim ty jesteś. Szkoda słów na hejterów internetowych, co mama kupiła ci kompa i w ten sposób leczysz swoje pryszcze i niepowodzenia?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nie jest taki sam idioto, bo

Nie jest taki sam idioto, bo Ziemia porusza sie wokół Słońca po orbicie elipsoidalnej w przybliżeniu... Dalej nie czytam niziołku...

 Więc jak ten kąt ma być taki sam, żałosna amebo?

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Polak Słowianin

Omnibusie, to mnie w szkole

Omnibusie, to mnie w szkole źle nauczyli. Z Twojego wykładu wynika, że kąt nachylenia osi obrotu Ziemi do płaszczyzny ekliptyki nie ma żadnego znaczenia, lub wogóle coś takiego nie istnieje.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Owszem... źle cię w szkole

Owszem... źle cię w szkole uczyli, albo nie wszystko zrozumiałeś... Właśnie z nachylenia ekliptyki zależą różnice w klimacie na półkulach, ale średnia temperatura planety determinująca pory roku zależy od odległości Ziemi od Słońca a ona jest eliptycznie zmienna.

 Lato na Ziemi jest w perygeum a zima w apogeum...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika zvvierzak

Kto rzucał kamieniami ten

Kto rzucał kamieniami ten rzucał. Autorowi bardziej chodziło kąt pod jakim padają promienie słoneczne na ziemię. Nie musisz ich mierzyć. Wystarczy obserwacja własna. Może być w Polsce lub USA. Wyglądasz przez okno latem i obserwujesz jak Słońce porusza się po nieboskłonie, to samo robisz zimą. Różnice które zaobserwujesz potrafi zinterpretować nawet niedorozwinięta ameba - więc spróbuj pomyśleć, przełąm się, do odważnych świat należy.

Portret użytkownika Janusz z Gór

Może i tak ale dzieciak

Może i tak ale dzieciak otworzył jakąś stronę w internecie i chciał zabłysnąć kątem wschodu i zachodu a czegoś takiego nie ma.... a reszta jego wywydów to juz totalny bełkot nie mający sensu i logiki a co gorsze przeczący sobie co drugie zdanie. 

ps masz rację co do ameb ich cykl życiowy zalezy od tego jak "widzą" Słońce.

Strony

Skomentuj