Na dnie Bałtyku znaleziono starożytną osadę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szwedzcy archeolodzy z Uniwersytetu w Lund opublikowali film, na którym można podziwiać starożytną osadę na dnie Bałtyku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej uczelni  - Lu.se.

 

 

W trakcie badań podwodnych, prowadzonych na głębokość około dwudziestu metrów, odkryto liczne narzędzia rybackie, a także koło zębate z okresu mezolitu. Najbardziej powalającym odkryciem jest jednak poroże łosia sprzed 9 tys. lat.

 

Naukowcy doszli do wniosku, że głównym zajęciem mieszkańców wioski było rybołówstwo. Ślady ludzkiej aktywności w pobliżu wybrzeży Szwecji u ujścia rzeki Verkean zarejestrowano już podczas pierwszych wypraw badawczych sześć lat temu. Dziś, dzięki zmianom poziomu morza, archeolodzy zdołali zlokalizować położenie historycznej miejscowości. Zapewniono, że badania będą kontynuowane.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Kto bez zgody globalnej „elity” udostępnia informacje dla wszystkich, staje się najbardziej niebezpiecznym przestępcą świata” –  Gottfrid Svartholm

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj