Na Filipinach spłonął kościół, ale drewniany krucyfiks pozostał nienaruszony

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kościół Santo Nino de Pandacan w Manili spłonął doszczętnie. Pomnik Dzieciątka Jezus, który ma ponad 400 lat, i inne różne przedmioty religijne zostały zniszczone. Jednocześnie, drewniany krucyfiks przetrwał bez uszkodzeń.

 

Według lokalnych władz pożar wybuchł po południu i opanowanie go zajęło zaledwie godzinę. Ale w tym czasie całe drewniane wnętrze zostało zniszczone. Świątynia została zbudowana w 1732 roku podczas misji francuskiego zakonu na Filipinach. Kościół został pierwotnie zniszczony przez dwa silne trzęsienia ziemi. Z tego powodu należało zbudować bardziej nowoczesną konstrukcję, która pozostała nienaruszona do dnia pożaru.

Ojciec de Claro próbował uspokoić parafian i powiedział im, że muszą pozostać silni pomimo wszystkich kłopotów, przez które muszą przejść. Zaproponował, aby zacząć wszystko od nowa i zbudować nowy kościół, który byłby znacznie mocniejszy. Dodał też, że cieszy się, że żaden z parafian nie został ranny w pożarze i żadne inne budynki nie zostały uszkodzone.

 

Biskup Pabillo przybył na miejsce kościoła, aby zobaczyć rozmiary zniszczeń, a także dokładnie ocenić, jakie prace trzeba będzie wykonać, aby go przywrócić i zrekonstrować. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko parafianie, ale także władze lokalne obiecały udzielić maksymalnego wsparcia w celu jak najszybszej odbudowy kościoła.

 

Warto zauważyć, że w tej chwili nic nie wiadomo o przyczynach pożaru lub dane te są starannie ukrywane. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac nad renowacją kościoła, aby można było je zakończyć jak najszybciej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Normalny

kościół jest w każdym domu i

kościół jest w każdym domu i zamykanie kosciołów nawet na 10 lub 20 lat nie jest nic złego jeśli jest np: koronawirus ale ludzie nigdy tego nie zrozumieją że jak włosi zamykali kościoły na czas pandemii to tak naprawdę niczego złęgo nie robili ponieważ z Bogiem można się spotykać w domu przez modlitwę a nie tylko w kościele. Są też ludzie co chodzą co niedzielę ale ich pójście do kościoła jest tyle samo warte co pójście do sklepu na zakupy, ponieważ są alkoholikami itp.  Bóg cały czas daje nam dowody że występuje nie tylko w eucharystii ale my tego nie widzimy. 

Portret użytkownika Kmieć

To żaden koszerny "cud"

To żaden koszerny "cud" pochodzenia koczowniczego, tylko rzymska szubienica z obrzezanym akrobatą jehową (w trujcy jedyną) była zrobiona z Księżycowego Drewna (czyli pogańskiego), które jest prawie niepalne.
Sukienkowi zboczeńcy powinni ten krzyż porabać siekierami, wszak wg katolactwa (i innych parchatych jahwistów) ogień oczyszcza z "grzechu" i pogańskich czarów, a tu nie dał rady.
 

Skomentuj