Na Florydzie słyszano dziwne dźwięki

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Tajemnicze wstrząsy, które sprawiły, że zadrżały drzwi i okna w domach wschodniej Florydy wprowadziły ich mieszkańców w zakłopotanie.

Około południa 15 stycznia 2021 przez tereny stanu Floryda przetoczyły się niewyjaśnionego pochodzenia dźwięki i huki. Doniesienia o nich nadchodziły z wielu miast w stanie, mniej więcej w tym samym czasie. Świadkowie zjawiska zastanawiają się, czy było to trzęsienie ziemi, czy zjawisko zwane sonic boom (dźwięk generowany chwilę po tym, jak obiekt poruszający się z prędkością dźwięku minie obserwatora).

Według doniesień United States Geological Survey, agencji zajmującej się m. in. Zjawiskami geologicznymi, na terenie Florydy nie było żadnego trzęsienia ziemi. Dodaje jednak, że trzęsienie ziemi, o magnitudzie 5.9 miało miejsce w Gwatemali, około 1600 km na południowy-wschód od terenu, gdzie zarejestrowano podejrzane dźwięki. Doszło do niego również o mniej więcej tej samej porze. Do podobnego zjawiska doszło w zeszłym roku. Na Florydzie można było odczuć wstrząsy z trzęsienia ziemi na Kubie.

Podejrzenia padają także na wojskowy odrzutowiec. Chociaż jeden ze świadków donosi o samolocie poruszającym się wtedy dość nisko. Jednak sonic boom nie objąłby aż tak dużego obszaru.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj