Na fresku z 1937 r. w rękach Indianina zauważono przedmiot przypominający iPhone

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/michaeltoddmyers

Użytkownicy sieci społecznościowych odkryli niezwykły artefakt na fresku utworzonym w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Sprawę nagłośniła firma MotherBoard.

Mówimy o dziele pn. „Mr. Pynchon and the Settling of Springfield" autorstwa włoskiego artysty Umberto Romano. Malowidło powstało w 1937 roku. Spostrzegawczy użytkownicy dostrzegli, że Indianin w prawej części  obrazu trzyma przedmiot bardzo przypominający iPhone.

 

To, co artysta naprawdę chciał wyrazić, stanowi wielki znak zapytania. Niektórzy komentatorzy sugerują, że w rękach Indianina może być książka modlitewna, jakieś ostrze lub grot, a być może lusterko.

 

Fresk można podziwiać w Commonwealth of Massachusetts State Office Building. Akcja obrazu opiera się na prawdziwych wydarzeniach z lat czterdziestych szesnastego wieku, kiedy osadnicy angielscy walczyli z amerykańskimi plemionami Pocomtuc i Nipmuc.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Lusterko trzyma i tyle. Przeż

Lusterko trzyma i tyle. Przeż to normalne, że bardziej zaawansowana kultura robi w konia mniej zaawansowaną, wciskając jej bezcenne skarby typu perkal, paciorki, lusterka, haczyki na ryby i noże ze stali (zamiast z kości), itp. w zamian zadowalając się tubylczym badziewiem typu złoto, diamenty, skóry, itd. Blum 3 . Ale co zadziwia to ta faraońska bródka u Indianoamerykanina - czyżby autor był mormonem (vide słynne niewidziane przez nikogo poza Josephem Smithem Jr. "reformowane pismo egipskie")...?
 

 

Portret użytkownika baca

lusterko lusterkiem ale

lusterko lusterkiem ale konkwistador trzyma na ramieniu przedmiot przypominający krowi łeb...

w Postalu 2 to była najstraszniejsza broń, masowego rażenia dosłownie... być może na Indian też???

Strony

Skomentuj