Na indyjskich wzgórzach odkryto tajemnicze petroglify

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Tysiące starożytnych petroglifów zostało odkrytych na indyjskich wzgórzach, a eksperci podejrzewają, że zostały one stworzone przez dawną, zaginioną cywilizację. Czy jest to jedynie życzeniowe myślenie, czy też raczej kolejny dowód na istnienie dawnej zapomnianej przez nas kultury?

Niezwykłe rysunki przedstawiają głównie ludzi, zwierzęta oraz tajemnicze figury geometryczne. Dwóch indyjskich naukowców, odpowiedzialnych za odkrycie petroglifów, zainteresowało się tym zjawiskiem, gdy podczas pobytu w jednej z miejscowych wiosek, natknęli się na tajemnicze rysunki, które mieszkańcy uważali za święte. Naukowcy postanowili zbadać okoliczne wzgórza i okazało się, że petroglifów jest znacznie więcej niż można było przypuszczać. Większość z nich była ukryta pod warstwami piasku i błota.

Badaczy zaintrygowały szczególnie postacie widoczne na skalnych rysunkach. Najbardziej zadziwiający był fakt, że petroglify przedstawiały takie zwierzęta, jak hipopotamy i nosorożce, które na co dzień nie występują w Indiach. Archeolodzy stanęli przed dylematem i biorą pod uwagę kilka hipotez. Nie są pewni, czy twórcy petroglifów pochodzili z innego kontynentu, na którym żyją te zwierzęta, czy też hipopotamy i nosorożce w odległych czasach faktycznie zamieszkiwały Indie. 

W związku z tajemniczymi okolicznościami nie można również wykluczyć ewentualnej ingerencji cywilizacji pozaziemskich, którym wielokrotnie w przeszłości przypisywano odpowiedzialność za powstanie osobliwych rysunków w innych obszarach naszej planety. To nowe odkrycie będzię jednak wymagało nieco więcej badań, jednak fakt iż mieszkańcy płaskowyżu Nazca, terenów dzisiejszego Kazachstanu oraz jak się okazuje również i Indii, tworzyli tego typu formacje i uważali je niegdyś za święte, zdecydowanie nie wziął się z nikąd. Nie oznacza to oczywiście że mamy tu doczynienia z obcą cywilizacją, ale kto wie czy aby na pewno nie z pozostałością nieznanej nam dziś kultury żyjącej niegdyś na naszej planecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj