Na miejscu rozbitego Tu-154 znaleziono fragmenty samolotu wojskowego USA

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W wodach Morza Czarnego znaleziono bombowiec Douglas A-family 20 Havoc / DB-7 Boston dostarczony do ZSRR w czasie II wojny światowej w ramach Lend Lease. Fragmenty maszyny odkryto w miejscu wypadku Tu-154.

 

 

Według agencji Interfax, jeden z silników udało się wyciągnąć z wody. Pozostałe części i kadłub, znajdujące się na dnie, badają specjaliści. Na razie rozczytano oznakowania silnika i ustalono tożsamość samolotu, okoliczności wypadku i późniejsze losy członków załogi.

 

Douglas, pilotowany przez lotników 63. Pułku Bombowego, rozbił się na Morzu Czarnym zaraz po starcie z lotniska Adler. Zdaniem ekspertów, stało się to jesienią 1942 roku. Podczas II wojny światowej samoloty tego typu dostarczano do ZSRR w ramach Lend-Lease.

 

Przypomnijmy, że Tu-154, który zmierzał do Syrii, rozbił się krótko po starcie z lotniska w Soczi. Do zdarzenia doszło 25 grudnia 2016 roku. W katastrofie zginęło 92 ludzi, w tym artyści z Chóru Alexandrowa.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pilipp

pewnie ze nie, usa uzyla tego

pewnie ze nie, usa uzyla tego samolotu ktory wcale nie byl jeszcze niedawno zatopiony. był zdalnie sterowany i wlecieli nim w tego rosyjskiego i nikt nic nie podejrzewa, a jednak ja ich przejrzałem. 

Skomentuj