Na niebie Hiszpanii uchwycono rzekomą „twarz Boga”

Kategorie: 

Źródło: Ignacio Fdez Barrionuevo-Pereña (Facebook)

W sobotę 16 października, ulicami Sewilli w Hiszpanii przeszła procesja religijna. Jeden z mieszkańców postanowił sfotografować to wydarzenie i niechcący uchwycił coś niezwykłego. Po dokładnej analizie zdjęcia, można odnieść wrażenie że mieszkańcom Sewilli przygląda się niebiańska postać.

 

Zdjęcie zostało wykonane smartfonem. Nieświadomy jego zawartości internauta, wrzucił je na swoje konto na Instagramie i Facebooku. Ignacio Fernandez Barrionuevo-Perena, wkrótce uświadomił sobie że jego fotografia zyskała sobie międzynarodoew zainteresowanie. Autor fotografii twierdzi, że nie retuszował zdjęcia w celu uzyskania tak niezwykłego efektu. Oczywiście nie sposób to stwierdzić, bez wykorzystania innych fotografii z tego wydarzenia. Istnieje jednak inne wyjaśnienie tej obserwacji.

Tego typu niezwykłe formacje atmosferyczne stanowią jeden z lepszych przykładów zjawiska zwanego pareidolią. Wynika ono z zachowania ludzkiego mózgu, który często na siłę, doszukuje się znanych sobie kształtów (w tym przypadku twarzy brodatego mężczyzny) w przypadkowych strukturach. Zjawisko to, zachodzi często podczas analiz zdjęć z powierzchni Marsa czynionych przez zwyczajnych ludzi. Bardzo często, doszukują się tam oni rzekomych humanoidów lub zwierząt.

 
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Właściwość ludzkiego mózgu do

Właściwość ludzkiego mózgu do "dopasowywania" czegoś nowego do wzorców już zapamiętanych - a oko jest jego integralnym przedłużeniem! - to znana nauce parapopierdolia...Ani tam żadnego boga ani siana stoga - każdy będzie widział coś innego - jeden boga żywego drugi żyda brodatego przez to niehigienicznego...

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika Niezależny

Co za bzdury. Patrząc na to

Co za bzdury. Patrząc na to co się dzieje na świecie to Boga nie ma. Bóg tak chciał że ktoś umarł na covida. Bóg tak chciał by niewinni zginęli pod lawinami tsunami. Wierzący w te bzdury albo mają zbyt dobrze w życiu albo poprostu mają obsesję na punkcie Boga i popełniają najgorsze przestępstwa a bo wiedzą że Bóg i tak wybaczy....

Skomentuj