Na południowym zachodzie Anglii obserwowano chmury podobne do UFO

Kategorie: 

Źródło: Lena Copeland

Mieszkańcy hrabstwa Dorset w Anglii, wypatrzyli na niebie niesamowite chmury, podobne kształtem do UFO. Ich niezwykły kształt szczególnie zwraca na nie uwagę.

To rzadkie zjawisko atmosferyczne, znane jest jako "perforacja" chmur. Polega ono na tym, że w pewnym momencie tworzy się otwór w pokrywie chmur na niebie. Wygląda to ona tyle niesamowicie, że niekiedy ufolodzy rozważają nawet czy rzeczywiście nie ma to jakiegoś związku z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, ale meteorolodzy przekonują, że anomalie te mają znacznie bardziej przyziemne wytłumaczenie.

 

Takie "otwory" w chmurach są zwykle formowane po przelocie samolotów. Po prostu pozostawiają one za sobą kryształki lodu, które "konsumują" kropelki wody. Kiedy powiększają się i stają się cięższe, zaczynają spadać, tworząc otwór w chmurze. Takie zjawisko może potrwać nawet kilka godzin po locie samolotu.

Źródło: Lena Copeland

W środę po południu coś takiego pojawiło się na niebie nad wioską West Bay. Zdjęcia tego fenomenu wykonała Lena Copeland. Według niej na niebie były dwa takie otwory w chmurach przypominające UFO, a potem jeden z nich zaczął zaniknął wypełniając się powoli nową pierzastą chmurą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj