Na powierzchni Księżyca odkryto tajemniczy heksagonalny krater

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Choć Księżyc badamy z bliska już od kilkudziesięciu lat to wciąż nas fascynuje i stale odkrywamy coś nowego - jeśli nie są to obiekty przypominające obcych to namierzamy tajemnicze struktury, których istnienia nie potrafimy wyjaśnić. Podobnie jest w przypadku najnowszego odkrycia, które rozpala wyobraźnię i ciekawość poszukiwaczy UFO.

 

Na powierzchni Księżyca odnaleziono bardzo nietypową strukturę. Wśród licznych dziur spowodowanych uderzeniem mniejszych i większych asteroid przypadkiem zidentyfikowano coś, co nie mogło powstać naturalnie. Mowa o tajemniczym kraterze, który posiada heksagonalny kształt.

Odkrył go jeden z YouTuberów na zdjęciu wykonanym z wysokości 49 kilometrów przez sondę Lunar Orbiter 3 w 1967 roku. Ewidentnie widać, że krater posiada trzy idealne heksagony o różnych wielkościach, jeden wewnątrz drugiego. Przypomina on odwróconą piramidę. Jeśli ktoś nie wierzy, może samodzielnie wejść na stronę internetową Uniwersytetu Stanowego Arizony i zobaczyć to na własne oczy.

Struktura tego typu zdecydowanie nie może być dziełem przypadku. Z całą pewnością nie jest to krater uderzeniowy. Wygląda to bardziej na dzieło, które mogło powstać z ręki inteligentnej istoty. Może w tym miejscu lądował jakiś statek kosmiczny?

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotro

Jest to dobry moment aby

Jest to dobry moment aby podzielić się moimi odkryciami...

Zasypany bliźniaczy kompleks piramid na Marsie wg google.maps
https://www.google.pl/maps/space/mars/@18.7353032,-76.2834302,32532a,35y,180h/data=!3m1!1e3?hl=pl

zaledwie 70 km na "zachód" znajduje się krater Sulak który wydaje się również mieć heksagonalny kształt. W okolicy jest kilka podobnych obiektów kształtu zbliżonego do heksagonalnego np Fesenkov który raczej na pewno nie jest kraterem. Co ciekawe okolice piramid nasa zarejestrowała w bardzo dobrej jakości jednak na "północ" od nich jest wyraźnie zakryty cyfrowo obszar. W dodatku kompleks wydaje się być na podobnej szerokości geograficznej co kompleks piramid w Gizie z jedną różnicą - ułożenie jest odwrotne niż na ziemi (południe zamiast północy, gdyby na Marsie był duży zbiornik wodny to na północniej półkuli). Podobieństwo jest zadziwiające nawet jeżeli chodzi o piramidy satelitarne. Szukałem tej lokalizacji na zdjęciach z sondy Viking, gdyż "marsjańska twarz" na zdjęciach z tej misji była mniej zasypana niż obecnie widoczna jednak nie udało mi się znaleźć tego obszaru. Co ciekawe, w okolicy są obiekty nazwane "Nilus ..." a sam rejon znajduje sie na średniej wysokości gruntu marsjańskiego, jeśli była tam woda w postaci zbiorników powierzchniowych, napewno niedaleko mieli do morza, a teren wciąż wygląda jakby ukształtowany przez rzeki.

Polecam porównanie z kompleksem w Gizie oraz zachęcam do przeglądania Marsa Smile

Portret użytkownika baca

podobają mi się te doskonałe

podobają mi się te doskonałe zdjęcia Księzyca z II wojny światowej... ci Amerykanie muszą miec całkiem zaawansowane lornetki że wręcz zasypuja gawiedz ciekawą świata i wszechświata mnóstwem doskonałych fotografii - myślę że jeszcze kilka lat i nasa wreszcie stworzy teleskop z systemem rozpoznawania twarzy i wtedy się okaże sensacja, że Księzyc z bliska wygląda zupełnie jak wielka blada dupa...

Portret użytkownika Orion

Ja sam na własne oczy

Ja sam na własne oczy widziałem Jak kopóły Na Księżycu zaświeciły się jak światła na drogach jakby ktoś nacisnął psryczek....szkoda że tego nie nagrałem ;PAle jeszcze kiedyś was zaskocze;D

Strony

Skomentuj