Na pustyni w Namibii znaleziono historyczny portugalski galeon pełen złota

Kategorie: 

Źródło: Internet

Górnicy z kopalni diamentów w Namibii natknęli się na niezwykłe znalezisko, wrak 500-letniego portugalskiego galeonu znajdujący się na pustyni w pobliżu wybrzeża.

 

Okazało się, że odnaleziono pozostałości portugalskiego statku o nazwie Bom Jesus (Dobry Jezu), który zaginął w 1533 roku w drodze do Indii. Znaleziony okręt pozostawał pod imponującą warstwą piasku. Statek spoczywał na terenie dawnej laguny, która teraz zamieniła się w słone jezioro.

Bom Jesus został odnaleziony niedaleko od Wybrzeża Szkieletów (Skeleton Coast). Od czasu do czasu w tych miejscach znajdowane są wraki, ale portugalski statek towarowy jest bez wątpienia najstarszy z wszystkich wykrytych i jedynym, którego ładunek jest tak cenny.

Na pokładzie galeonu odkryto złote i srebrne monety. W ładowni znaleziono bardzo dużo kości słoniowej. Znaleziono też wiele dewocjonaliów W sumie łączna wartość towarów jest szacowana na ponad 13 milionów dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Michał

Wydaje mi sie,że to nie

Wydaje mi sie,że to nie porozumienie,"górnicy "bo galeon odkopano z wydmy,poza tym to teren kopalni diamentów,a na marginesie to wiadomość jest przynajmniej z przed 6 lat. Dziękuje.

 

Portret użytkownika sceptyyk

Zgadza się, górnicy

Zgadza się, górnicy wydobywali diamenty metodą odkrywkową (to też jest górnictwo). W arcie pisze wyrażnie, że cyt:  "Znaleziony okręt pozostawał pod imponującą warstwą piasku."

Portret użytkownika baca

kielnia na foto raczej nie ma

kielnia na foto raczej nie ma 500 lat... to współczesne narzędzie liturgiczne "górników z Namibii" - takie narzędzie zastępuje czarnym muzułmanom papier toaletowy, łyżkę, packę na kobiety, koparkę, skalpel, pług a nawet wiosło jeśli który posiada na czółno patent żeglarski...

Portret użytkownika Dius

Baca. Szukam na temat ściemy

Baca. Szukam na temat ściemy Darwina. Chodzi mi dokładnie o spreparowaną czaszkę ,którą "darwiniści" kiedyś zrobili aby udowodnić ten bełkot. Chciałbym pewnej osobię coś udowodnić.Jakbyś mógł albo ktośinny podrzucić jakieś artykuły na ten temat , bo ja jestem za słaby w uszach aby to znalezć.

Z góry Dzięki.

Strony

Skomentuj