Na pustyni w Namibii znaleziono historyczny portugalski galeon pełen złota

Kategorie: 

Źródło: Internet

Górnicy z kopalni diamentów w Namibii natknęli się na niezwykłe znalezisko, wrak 500-letniego portugalskiego galeonu znajdujący się na pustyni w pobliżu wybrzeża.

 

Okazało się, że odnaleziono pozostałości portugalskiego statku o nazwie Bom Jesus (Dobry Jezu), który zaginął w 1533 roku w drodze do Indii. Znaleziony okręt pozostawał pod imponującą warstwą piasku. Statek spoczywał na terenie dawnej laguny, która teraz zamieniła się w słone jezioro.

Bom Jesus został odnaleziony niedaleko od Wybrzeża Szkieletów (Skeleton Coast). Od czasu do czasu w tych miejscach znajdowane są wraki, ale portugalski statek towarowy jest bez wątpienia najstarszy z wszystkich wykrytych i jedynym, którego ładunek jest tak cenny.

Na pokładzie galeonu odkryto złote i srebrne monety. W ładowni znaleziono bardzo dużo kości słoniowej. Znaleziono też wiele dewocjonaliów W sumie łączna wartość towarów jest szacowana na ponad 13 milionów dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Michał

Wydaje mi sie,że to nie

Wydaje mi sie,że to nie porozumienie,"górnicy "bo galeon odkopano z wydmy,poza tym to teren kopalni diamentów,a na marginesie to wiadomość jest przynajmniej z przed 6 lat. Dziękuje.

 

Portret użytkownika sceptyyk

Zgadza się, górnicy

Zgadza się, górnicy wydobywali diamenty metodą odkrywkową (to też jest górnictwo). W arcie pisze wyrażnie, że cyt:  "Znaleziony okręt pozostawał pod imponującą warstwą piasku."

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

kielnia na foto raczej nie ma

kielnia na foto raczej nie ma 500 lat... to współczesne narzędzie liturgiczne "górników z Namibii" - takie narzędzie zastępuje czarnym muzułmanom papier toaletowy, łyżkę, packę na kobiety, koparkę, skalpel, pług a nawet wiosło jeśli który posiada na czółno patent żeglarski...

Portret użytkownika Dius

Baca. Szukam na temat ściemy

Baca. Szukam na temat ściemy Darwina. Chodzi mi dokładnie o spreparowaną czaszkę ,którą "darwiniści" kiedyś zrobili aby udowodnić ten bełkot. Chciałbym pewnej osobię coś udowodnić.Jakbyś mógł albo ktośinny podrzucić jakieś artykuły na ten temat , bo ja jestem za słaby w uszach aby to znalezć.

Z góry Dzięki.

Strony

Skomentuj