Na tropie potwora z Loch Ness - Rozpoczęto największe poszukiwania Nessie w ciągu ostatnich 50 lat

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Przygoda wraca nad brzegi Loch Ness. W tym miesiącu przewidziano największe poszukiwania potwora Loch Ness od wczesnych lat 70. XX wieku. Głównym celem tych badań jest sprawdzenie, czy legendarny potwór rzeczywiście zamieszkuje te mroczne wody.

 

Do badania zostaną użyte drony wyposażone w kamery na podczerwień, które przemierzą niebo nad jeziorem. Woda zostanie także zbadana przy pomocy hydrofonu, który wykryje nietypowe dźwięki podwodne. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tym narzędziom odkryją coś, czego wcześniejsze generacje poszukiwaczy nie były w stanie zobaczyć.

 

Nie tylko zaawansowana technologia ma tutaj swoje miejsce. Entuzjaści i ochotnicy będą obserwować jezioro z bezpiecznych punktów widokowych na lądzie, starając się znaleźć jakiekolwiek oznaki obecności potwora. Wydarzenie zaplanowano na 26 i 27 sierpnia.

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiada Loch Ness Centre w Drumnadrochit oraz zespół wolontariuszy z Loch Ness Exploration.

 

Alan McKenna z Loch Ness Exploration podkreślił, że głównym celem tego wydarzenia jest "zainspirowanie nowego pokolenia entuzjastów Loch Ness". Paul Nixon, dyrektor generalny Loch Ness Centre, podkreślił, że podczas poszukiwań wykorzystane zostaną technologie, które nie były dotychczas używane w tego typu badaniach.

 

Bezpieczeństwo wolontariuszy jest oczywiście priorytetem. Wszystkie punkty obserwacyjne znajdują się na lądzie, a każdego ranka organizatorzy będą informować uczestników o miejscach odpowiednich do obserwacji.

Ale co tak naprawdę kryje się w wodach Loch Ness? W 2019 roku naukowcy twierdzili, że istoty odpowiedzialne za wielokrotne obserwacje legendarnej Nessie mogą być ogromnymi węgorzami. Badacze z Nowej Zelandii próbowali skatalogować wszystkie żyjące gatunki w jeziorze, pobierając próbki DNA z wody. Jednak analiza nie potwierdziła obecności żadnych dużych zwierząt.

 

Legenda o Nessie sięga średniowiecza. Mówi się, że irlandzki mnich św. Columba napotkał kreaturę w rzece Ness, która płynie z Loch Ness. Czy poszukiwania ujawnią jakieś nowe informacje o tej legendarniej bestii? Czas pokaże, czy tajemnica Loch Ness zostanie kiedykolwiek rozwiązana.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj