Na Wyspie Wielkanocnej w dziwnym miejscu znaleziono nowy posąg Moai

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wyspa Wielkanocna, znana z tajemniczych posągów Moai, od wieków budziła zainteresowanie naukowców i turystów. Jednak ostatnie odkrycie sprawiło, że wyspa stała się jeszcze bardziej fascynująca. Naukowcy odkryli nowy posąg Moai na dnie wyschniętego jeziora, co wywołało ogromne zainteresowanie i zachwyt.

 

Posągi Moai są głównym artefaktem kultury Rapa Nui, zamieszkującej Wyspę Wielkanocną. Te olbrzymie kamienne figury, o wysokości od kilku do ponad 30 stóp, wciąż budzą tajemnicę i pytania o ich przeznaczenie. Nowe znalezisko stanowi nieoczekiwane odkrycie, gdyż wcześniej sądzono, że wszystkie posągi zostały już odnalezione i zbadane.

 

Naukowcy odkryli nowy posąg Moai na dnie wyschniętego jeziora Rano Raraku, które niegdyś utrzymywało świeżą wodę. Jego położenie w nietypowym miejscu wzbudziło zdumienie i ciekawość badaczy. Wieloletnie zmiany klimatyczne i wpływ człowieka przyczyniły się do wyschnięcia jeziora, odsłaniając ten niezwykły artefakt.

Ciekawym faktem jest, że nowy posąg Moai różni się od innych znalezionych wcześniej. Jest on mniejszy, co dodatkowo wzbudza zainteresowanie naukowców. Aby dokładnie określić wiek tego posągu, naukowcy planują przeprowadzić datowanie radiowęglowe materiałów organicznych otaczających posąg.

 

Odkrycie tego nowego posągu Moai może otworzyć nową drogę do lepszego zrozumienia kultury Rapa Nui i jej dziedzictwa. Naukowcy kontynuują badania na Wyspie Wielkanocnej, aby odkryć wszystkie sekrety tego tajemniczego miejsca. To kolejny krok w zgłębianiu historii tej wyspy i jej niezwykłego dziedzictwa kulturowego.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj