Nad dnie jeziora w Stanach Zjednoczonych znaleziono pociąg po 106 latach od katastrofy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Odkryto ostatnie miejsce spoczynku pociągu towarowego, który wykoleił się ponad 100 lat temu w pobliżu Schreiber, Ont. Wagony i lokomotywę znalazła grupa pasjonatów na dnie Lake Superior.

 

 

 

„Jesteśmy pierwszymi ludźmi, którzy widzieli to po 106 latach od wypadku. To imponujące uczucie” – powiedział Tom Crossmon, jeden z członków ekspedycji.

 

Koła lokomotywy CPR 694 zaobserwowano po raz pierwszy 22 lipca br. Tom Crossmon wykorzystał zdalnie sterowany pojazd, aby znaleźć wrak na głębokości 60 metrów pod wodą w Lake Superior w pobliżu Schreiber, Ont.

 

Pociąg wykoleił się w dniu 9 czerwca 1910 roku w pobliżu Mink Harbour. Stoczyła się wówczas na niego lawina głazów i kamieni. Skład wpadł do jeziora na głębokość 20 metrów, a z biegiem lat zsunął się dalej. W katastrofie zginęło trzech mężczyzn, pochodzących z Schreiber. Ich ciał nigdy nie odnaleziono.

 

Lokomotywa leży między ogromnymi głazami. Pojazd jest zbyt mocno uszkodzony, aby udało się go w całości wyciągnąć ze zbiornika. Na pewno wydobyte zostaną niektóre elementy (tj. np. gwizdek), które po odrestaurowaniu trafią do muzeum w Schreiber.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

to bardzo ambitny plan by z

to bardzo ambitny plan by z zatopionej lokomotywy wydobyć gwizdek... jeśli akcja wydobywcza się powiedzie, niestety nasi odkrywcy złotego pociągu, bedą musieli się czuć pokonani... oni po odkryciu pociągu, wydobyli tylko ... guzik Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj