Nad Londynem w 1742 roku widziano UFO

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

UFO to nie są zjawiska, które zaczęły się pojawiać dopiero po II wojnie światowej. Obserwacje tego typu miały miejsce od wieków. Niektóre z nich do tego stopnia zdumiały mieszkańców, że przekazy o dziwnych obiektach dotrwały do czasów dzisiejszych. DObrym przykładem takiej historii jest obserwacja UFO z Londynu.

 

Dr Cromwell Mortimer zobaczył dziwny latający obiekt unoszący się nad centrum Londynu 16 grudnia 1742 roku i zgłosił go władzom. Pan Mortimer, ówczesny sekretarz Towarzystwa Królewskiego, obserwował tajemniczy obiekt poruszający się „powoli” nad St James's Park około 20:40, gdy wracał do domu, do Westminsteru. Zauważył, że obiekt poruszał się dość wolno, co dało mu ponad minutę na dokładne przyjrzenie się mu.

Był nawet w stanie narysować schemat obiektu, który opisał w swoim raporcie z 1746 r., niedawno odkrytym w Philosophical Transactions, tom. XLIII. Twierdził, że w punkcie z południa na zachód ujrzał światło ukryte za lasami i domami. Podniósłszy się na wysokość około 20 stopni, ruszył w kierunku prawie pokrywającym się z horyzontem i ominął budynki mieszkalne. Kontynuując obserwację obiektu, pomyślał, że jego trasa przebiegała dokładnie przez Bloomsbury, przez Queen's Square i w kierunku pobliskiego kanału. Napisał też, że stracił go z oczu nad Haymarket.

 

Jego ilustracja przedstawiała UFO z "płonącą głową", która była "zawarta jak gdyby w otwartym pudełku" i owinięta "żelaznymi opaskami". UFO miało również „długi świetlisty ogon”, który stopniowo słabł w miarę oddalania się obiektu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj