Nad meksykańskim wulkanem Colima znowu pojawiło się UFO

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Coś przypominającego świetlisty dysk zostało sfilmowane przez jedną z kamerek wycelowanych w wulkan Colima. Nagranie pokazuje niezidentyfikowany obiekt, poruszający się w okolicy stożka tego wulkanu.

Wulkan Colima słynie z niezwykłej aktywności UFO, które zostały zauważone w jego okolicy wiele razy. Poruszające się obiekty nie tylko przelatują w okolicy wulkanu, lecz często wyglądają jakby wlatywały do jego wnętrza. Z innego meksykańskiego wulkanu, Popocatepetl takie pojazdy niekiedy nawet z kraterów wylatują i to po wielu tygodniach.

 

Colima znajduje się w zachodnim Meksyku i położonym w stanie Jalisco, w górach wulkanicznych, 80 km od wybrzeża Pacyfiku. To najaktywniejszy wulkan Meksyku, który od 1576 roku wybuchł ponad 40 razy. Kompeks wulkaniczny składa się z 2 stożkowych szczytów – najwyższy z nich (Nevado de Colima, 4,625 m) to wygasły wulkan, pokryty śniegiem przez większość roku. Drugi szczyt jest aktywny i to właśnie faktyczny wulkan Colima, zwany inaczej przez miejscowych Ognistym Wulkanem. Stożek ten mierzy 3446 metrów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj