Nad Rosją widziano "słońce" w kształcie diamentu

Kategorie: 

Źródło: http://www.planetanovosti.com

W sieci zaczęły pojawiać się unikalne zdjęcia. Widać na nich wznoszące się słońce, które  nabrało z jakiegoś nieznanego powodu kształtu rombu. Mieszkańcy Nowego Urengoja w Rosji, gdzie wystąpiła anomalia, byli zaskoczeni tym, co zobaczyli. Wszyscy szybko złapali telefony i zaczęli fotografować nietypowe słońce.

 

Naukowcy zauważyli, że na północnych szerokościach geograficznych zjawisko słońca w kształcie rombu jest dość typowe. Specjaliści operują nawet terminem pn. „złożone halo". Więc jaka jest przyczyna anomalii? Jak wyjaśniają eksperci, wokół  jasnego źródła blasku w powietrzu gromadzą się kropelki wody, co powoduje załamanie światła i stąd ta iluzja.

 

Należy zauważyć, że słońce w kształcie rombu pojawia się również od czasu do czasu na południu Federacji Rosyjskiej, a zjawisko występuje głównie w górach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika bgf gb gbgbgbgbgb

Zapraszam do wspólnego

Zapraszam do wspólnego protestu głodowego żeby chore dzieci zostały pozbawione telewizorów 1 czerwca niech każdy nadaje protest na żywo na YouTube. Razem głodujmy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Strony

Skomentuj