Nadchodzące zbliżenie Marsa z Ziemią może być bardzo niebezpieczne dla ludzi

Kategorie: 

Źródło: http://tiras.ru/v-mire/46287-mars-ugrozhaet-zemle-vozmozhnye-posledstviya-sblizheniya-planet.html

Nadchodzące zbliżenie Marsa z Ziemią (na odległość 56 milionów kilometrów) może być bardzo niebezpieczna dla mieszkańców Ziemi, powiedział Dmitrij Soin – przewodniczący rosyjskiego Centrum Rozwoju Osobowości.

 

Soin podkreślił, że wydarzenie, które nastąpi w dniu 27 sierpnia br. spowodowało już pojawienie się ogromnej liczby proroctw i przepowiedni. Za tą „stertą rozmaitych informacji” ludzie nie dostrzegają prawdziwego zagrożenia, donosi portal Agencji Informacyjnej Tiras.

 

Po raz ostatni taka zbieżność planet wystąpiła 60 tys. lat temu i spowodowała wzrost zmian aktywności tektonicznej skorupy i klimatu Ziemi. Już teraz można powiedzieć, że oba te czynniki na naszej planecie są wyjątkowo niestabilne. Zdaniem Soina, zbliżenie Marsa może wpłynąć na przypływy i odpływy wody. Nie wykluczone są huragany, tornada i burze geomagnetyczne.

 

Po drugie, Mars może naprawdę spowodować masową psychozę i agresję. Nie jest tajemnicą, że gdy ciało kosmiczne zbliża się do Ziemi, wpływa na zachowanie i psychikę ludzi. W szczególności dzieje się tak z Księżycem, a na tle wszechobecnej działalności terrorystycznej - to zjawisko wydaje się być naprawdę bardzo niebezpieczne.

 
Ogólnie rzecz biorąc, w taki dzień, nie zaleca się wychodzenia z domu przez dłuższy czas. Należy unikać lotów i podróżowania autostradami. Co do reszty, mam nadzieję, że Ziemia i ludzkość z powodzeniem przetrwają tak bliski kontakt z Marsem.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Znów jakiś - tym razem

Znów jakiś - tym razem rosyjski - akolita astrologii "ałtorytatywnie" się wypowiedział a o kilku zasadniczych sprawach dyskretnie zapomniał!! Choćby o tej, że Mars kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset razy słabiej niż bliski Księżyc oddziałuje z ziemską litosferą!! Zapomniał, że pływy litosfery (poziome i pionowe, dochodzące do 40cm/dobę w górę i w dół, w sumie 80!) spowodowane grawitacją Księżyca to jest jedna z głównych przyczyn/język spustowy do wyzwolenia ruchów subdukcyjnych wcześniej naprężonych wzajemnym "najazdem" na siebie płyt! A koniunkcję z Antaresem - wybaczcie, możecie sobie wnukom opowiadać na dobranoc - to tylko efekt wizualny rzutu obiektów zdawałoby się bliskich a tak naprawdę oddalonych od siebie o lata świetlne... Gdyby nie informacja o "niszczycielskiej" koniunkcji Marsa i Ziemi nikt nawet by tego nie zauważył, a co dopiero chwycił za karabin, odpalił rakiety "A" itd., itp. Natomiast ponad wszelką wątpliwość udowodniono wpływ cykli słonecznych maximów na zachowania narodów (rewolucje, wielkie wojny itp. nałożone na sinusoidę maximów słonecznych ściśle się z nimi pokrywają) - Słońce to najbliższa Ziemi gwiazda, żyjemy wewnątrz "bąbla" wszystkich możliwych oddziaływań fizycznych jakie ono rozsiewa w całym US i daleko poza jego granicami, a które to oddziaływania mają też podświadome działanie stymulujące psychikę ludzi i zwierząt, ich behawioralizm, rozrodczość, agresję itd...

Portret użytkownika wodzu13

jeszcze w lipcu był piękny

jeszcze w lipcu był piękny widok marsa , ja mam ta okazje ze moge i chce sobie popatrzec w niebo , ktoś tu pisze ze jakieś trzesienia sa ? ha ha ha a dziwne jak by nie było i radze zakryc lustra w domu 

Portret użytkownika Q...

Wieczorem, po zachodzie

Wieczorem, po zachodzie Słońca, na południowym zachodzie, nad horyzontem, pięknie widać m in.  (patrząc od góry) Saturna, Marsa i gwiazdę, Aldebrana. Tegoroczna opozycja (ta prawdziwa) miała miejsce w maju tego roku co zresztą już wykazali inni w podanych linakch. W programie "Stellarium" można to też zobaczyć, jeśli ktoś mieszka w miejscu zbyt nasyconym  "smogiem świetlnym" i mocno zurbanizowanym, choć to nie to samo. Co do artykułu... dobrze że długo tu nie zaglądałem. Inform acyjna trag edia. Wszystko obliczone na klik anie r e k l a m. Jedyny wartościowy tekst to ten, jak zwykle, napisany przez Homo Sapiens'a, którego pozdrawiam, nie powielony na zasadzie "kopiuj wklej". Dajcio coś o "płaskiej Ziemi"  czy "niebocentryźmie".  Bardzo to będzie tu pasować.

Portret użytkownika Asiek

 

 

na stronie http://www.polskiastrobloger.pl/2016/07/niebo-nad-polska-w-sierpniu-2016-wzmozona-aktywnosc-perseidow-przeloty-stacji-iss-seria-koniunkcji-na-powrot-n...

- 24.08 - koniunkcja Marsa z Antaresem i Saturnem - zdecydowanie przypiąłbym tutaj etykietkę z napisem koniunkcja miesiąca. Zbliżanie się Czerwonej Planety do mieniącej się pomarańczowym blaskiem najjaśniejszej gwiazdy Skorpiona widoczne będzie przez znaczną część miesiąca, począwszy od około połowy sierpnia. Z każdym wieczorem dystans pomiędzy obiema obiektami będzie malejący, aż do nadejścia 24 sierpnia, kiedy to po zachodzie Słońca Marsa od Antaresa będą dzielić mniej niż 2 stopnie. To idealna okazja dla wszystkich posiadaczy lornetek oraz miłośników fotografowania takich spotkań w szerszym kadrze - choć tu z uwagi na bardzo małą odległość kątową pomiędzy obiektami można będzie pokusić się o zastosowanie dłuższych ogniskowych, co warto wykorzystać dobierając ustawienia tak, by w kadrze znalazły się także elementy horyzontu. Temu widowiskowemu spotkaniu przyglądać się będzie również Saturn, znajdujący się około 5 stopni nad Marsem, ustawiony zarówno z nim jak i Antaresem w jednej linii.Pełen rozmiar poniższej mapki.

- 26.08 - koniunkcja Księżyca z Aldebaranem - poranne spotkanie Srebrnego Globu zmierzającego do nowiu z najjaśniejszą gwiazdą Byka. Tego dnia dystans dzielący oba obiekty wyniesie około 4 stopni,  zatem będzie to kolejna lornetkowa koniunkcja, a przy tym równie ważna okazja dla fotografów. Około 15 stopni nad tą parką odnajdziemy zwiastun nieba jesienno-zimowego, słynną gromadę otwartą Plejady, także stanowiącą idealny cel dla posiadaczy lornetek.

- 27.08 - dzienna koniunkcja Wenus z Jowiszem - zjawisko bardzo trudne w obserwacji - nie bez przyczyny przy Wenus w drugim rozdziale napisałem "niewidoczna" mając tu jak zawsze na myśli typową dostrzegalność na niebie porannym lub wieczornym. Ta dzienna koniunkcja przebiegać będzie jedynie w około 20-stopniowej elongacji, więc w przypadku prób obserwacji w godzinach (po)południowych warto ustawić się tak, by Słońce znajdywało się poza polem naszego widzenia (choćby za jakimś budynkiem). Podczas maksymalnego zbliżenia krawędzie tarczy Wenus i Jowisza będą dzieliły zaledwie 3 minuty łuku (około 1/10 średnicy tarczy Księżyca), ale moment ten wystąpi już po zachodzie obu planet. Zanim do zachodu dojdzie, z perspektywy Polski otrzymamy szansę ujrzenia koniunkcji w momencie separacji wynoszącej około 10-15 minut łuku - im później przeprowadzimy 27 sierpnia obserwację tym mniejszy dystans pomiędzy tarczami obu planet, ale też mniejsza ich elewacja. Z drugiej strony wraz z mniejszą elewacją planet również Słońce przebywać będzie coraz bliżej horyzontu, co może w jakimś stopniu poprawić kontrast ułatwiając dostrzeżenie planet, ale w razie utrzymywania się choćby śladowego zachmurzenia bliżej horyzontu widoczność łatwo może stać się praktycznie zerowa. Tu nie będzie taryfy ulgowej, nie można pisać o jakichś ułatwieniach, mówimy bowiem o zbyt trudnym w obserwacji zjawisku. Kto będzie jednak miał ochotę, ten zdecydowanie powinien próbować swoich sił tego dnia, zwłaszcza popołudniu i przed zachodem Słońca - wiedząc, że dzienne obserwacje Wenus są możliwe, być może i tym razem uda się przeprowadzić udane astronomiczne łowy.

 

Jak widzisz Krzysiu nic niebezpiecznego się nie zapowiada. Spoko luzik a Mama Aśka jak zykle zdąży zwiać przed wkurzonym jaśnie bogu.

Jak mawiał Janek - wieżowiec się pali a ja spokojnie czekam na windę.

hihihihihihihihihi

 

Portret użytkownika Hathor

Teraz rozumiecie czemu

Teraz rozumiecie czemu Persowie nie zezwolili na dalszy pobyt Rosjan w ich bazie lotniczej. Iran dmucha na zimne, dobrze wiedzą, że rosyjscy piloci to krewcy ludzie i mogą zadrzeć z amerykańskim lotnictwem, a wojna w regionie wtedy murowana. Iran nie jest gotowy na konflikt z Kurdami wspierany przez amerykanów i ich psiarnię. Rosja i Turcja dla Iranu to papierowy sojusznik - jedynymi sojusznikami Persów to Liban, Syria i Jemen, ale to znowu te kraje liczą na wsparcie.

Portret użytkownika jaa

jeżeli nie liczyć trzęsienia

jeżeli nie liczyć trzęsienia i tsunami i kilku innych kataklizmów w 2004 roku i  śmierci paru ważnych ludzi to pewnie nic wielkiego się nie stało. Jeżeli ktoś powie, że to dopiero w 2004, to można spytać, czy znamy mechanizm takich zdarzeń? Bo, może to działa tak, że skutki takich zbliżeń zależą od dodatkowych czynników? To, jak z przyprawianiem potraw. Jedna przyprawa da całkiem inny smak niż ta sama, ale z dodatkiem jakiejś innej lub innych.

Portret użytkownika Alien9147

Rozumiem, że brak  możliwości

Rozumiem, że brak  możliwości założenia tu konta przez moją osobę,  podyktowany jest tym, że rozwikłałbym wszystkie niemal wasze tajemnice i Baca z kumplami nie mieliby co pisać. No dobra, rozumiem. Dobrej zabawy.

Portret użytkownika Sio

Lubie Tallina  - inni się nie

Lubie Tallina  - inni się nie umywają.

Mars w starożytnych kulturach był symbolem czy bóstwem wojny. Jeżeli nie wierzycie  w energie planet czy gwiazd to spójrzcie na Słońce. Bez jego światła i ciepła wszyscy bylibyście zdechłymi fotonami i innymi pierwiastkami w czarnej czeluści kosmosu razem z wielkimi prorokami i mesjaszami, którzy nie wierzyli w bóstwa a jedynie w siebie jako synów boga

Portret użytkownika Hiacynta

"Dziennikarze gazety

"Dziennikarze gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung dotarli do projektu niemieckiego rządu, który zakłada wiele zmian w sferze przygotowania do sprostania bliżej nieokreślonemu kryzysowi. W ramach zaleceń jest między innymi wezwanie obywatel do robienia zapasów żywności i wody."...

A może ... dlatego ?

Portret użytkownika baca

"centrum rozwoju osobowości"?

"centrum rozwoju osobowości"?

no w końcu wiadomo jak się nazywa specjalna 4-klasowa podstawówka w której talinn po osiemnastoletnich studiach zdobył wreszcie dyplom korespondenta do spraw jasnowidzów, dwugłowych dzieci i wróżek...

Portret użytkownika demik

21 05.2016 było maksymalne

21 05.2016 było maksymalne zlizenie marsa do ziemi i nic sie nie wydażyło  wiec przestań autorze siać strach  bo to bzdury jak wpiszesz na gogle  jest ich cala masa i już nie raz był blisko chyba że naukowcy o czyms wiedza a ludzie nie MREKELOWA nawołuje do wykupywanie żywnosci  może właśnie to jest na  rzeczy a może planeta X przestańcie wreście pisac o końcu świata i przeowiedniach to wszystko kicz a co ma być to bedzie.

Portret użytkownika Znawca

Znana strona opublikowała

Znana strona opublikowała zdjęcie na którym są jakieś budowle na Marsie, wygląda interesująco. Może tym razem faktycznie coś tam uchwycono bo nie jest to pixeloza. Gdyby faktycznie przyjąć że istniała cywilizacja Viman przed potopem Noego to mogli coś tam zbudować ! A może ciągle tam żyją ?

Clear Evidence of Buildings on Mars - not Pixelization

https://www.youtube.com/watch?v=G2CcgbFU-fI

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Kimbur

Talinku, jeśli 27. dzień

Talinku, jeśli 27. dzień miesiąca jest niebezpieczny, to także i 26. oraz 28. Niewykluczone piszmy łącznie. Planety oddziaływują na ludzi - o tym mówią atrologowie, a astrologią zajmowali się tacy znani ludzie jak Newton, Kopernik czy Einstein.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo fizycy już dowiedli oddziaływań wzajemnych ciał na siebie, a szukają też tego, co jeszcze nieodkryte. Planety też oddziaływują na siebie wzajemnie, choćby grawitacyjnie. Przed Marsem trzeba mieć się na baczności, bo wywołuje On nastroje wojownicze (dlaczemu - tego dobrze nie wiemy, ale skutki za to znamy).

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj