Nagła śmierć słynnej badaczki zjawisk paranormalnych

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Świat obiegła niedawno informacja, że Lorraine Warren, kobieta która wraz z mężem była zaangażowana w tysiące paranormalnych śledztw, zmarła 18 kwietnia bieżącego roku. Ta długoletnia badaczka zjawisk paranormalnych oraz znawczyni demonologii, dożyła 92 lat podczas których doświadczyła wielu niewytłumaczalnych zjawisk.

Ed oraz Lorraine Warren rozpoczęli swoją działalność jeszcze 1952 roku, kiedy to założyli Stowarzyszenie Badań Parapsychicznych w Nowej Anglii. Jedną z pierwszych spraw, które zostały przez nich omówione była sprawa słynnej ostatnimi laty laleczki Annabelle, która miała być opętana przez ducha małej dziewczynki Annabelle Higgins. Właśnie to śledztwo położyło fundamenty pod ich wieloletnią pracę na rzecz pomagania ludziom, którzy padali ofiarą duchów i demonów.

Ich niesamowite życie, położyło fundament pod całe kinowe uniwersum zawierające takie filmy jak The Amityville Horror, The Conjuring czy wychodzący w tym roku Annabelle Comes Home. Podczas gdy historie zawarte w tych obrazach mogą być nieco przerysowane na potrzeby zinteresowania sobą widza, małżeństwo Warrenów podczas swojej kariery przeprowadziło tysiące podobnych śledztw, pomagając przy tym wielu zrozpaczonym rodzinom.

Na przestrzeni lat, zaskarbili oni sobie również kilku wrogów, którzy zarzucali im między innymi nienaukowe metody docierania do prawdy oraz stronniczość w swoich śledztwach. Trudno odnieść się do tych zarzutów teraz, kiedy to oboje pożegnali się już z tym światem jednak relacje osób, których zdołali oni wyzwolić, rysują raczej ich obraz jako sympatycznych i pomocnych ludzi, aniżeli szarlatanów publikujących książki z myślą o zarobku.

Warto przypomnieć, że Ed Warren zmarł jeszcze w 2006 roku co nie powstrzymało jednak Lorraine od kontynuowania ich misji. Kobieta, twierdziła zresztą, że za sprawą swoich wrodzonych umiejętności mediumicznych wyczuwała duszę swojego męża, który towarzyszył jej nawet po śmierci. Wygląda więc na to, że teraz para połączyła się już na dobre.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Inne stare babcie zadowalają

Inne stare babcie zadowalają się pasjansami i bajkami z dreszczykiem przy kominku, a tej się duchów w realu zachciało... Pewnikiem jakiś gimbus jej z Nienacka wyskoczył w masce ze Strasznego Filmu albo innego Freddy'ego Krugera, krzycząc "Uuuu!" i staruszce pikawa nie wytrzymała...

 

Strony

Skomentuj