Najbogatszy człowiek świata inwestuje w badania nad nieśmiertelnością

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata już jakiś czas temu postanowił zainwestować w firmę, która poszukuje metody odwrócenia procesu starzenia. Jej ostatecznym celem jest odnalezienie sposobu na długowieczność i nieśmiertelność. Najwyraźniej pieniądze nie są już głównym celem miliarderów.

 

Bezos znany jest głównie jako założyciel firmy handlowej Amazon i przedsiębiorstwa Blue Origin, które zajmuje się przemysłem kosmicznym. Tym razem najbogatszy człowiek na świecie, którego majątek szacowany jest na ponad 201 miliardów dolarów, postanowił zainwestować w firmę Altos Labs, która powstała na początku 2021 roku i zajmuje się poszukiwaniem złotego środka na długowieczność i nieśmiertelność.

 

Firma Altos Labs skupia się na technologii zwanej reprogramowaniem komórek. Polega ona na dodaniu białka do komórki, aby ta powróciła do stanu przypominającego komórki macierzyste. Technika ta miałaby zapewnić długowieczność. Warto dodać, że jednym ze współpracowników firmy będzie Shinya Yamanaka - japoński naukowiec, który w 2012 roku otrzymał nagrodę Nobla za badania nad komórkami macierzystymi.

 

Czy poszukiwanie długowieczności i nieśmiertelności stanie się kolejnym polem rywalizacji wśród miliarderów? Na dzień dzisiejszy taką rywalizację widać m.in. w pracach nad sztuczną inteligencją, turystyką kosmiczną i eksploracją kosmosu w ogóle. Ma to swoje zalety - nowe technologie rozwijają się znacznie szybciej, a na dłuższą metę korzysta na tym cała ludzkość. Z drugiej strony rosną nierówności społeczne, a garstka bogaczy nie tylko bardzo szybko pomnaża swój majątek, ale też wykorzystuje go do narzucania innym swojej własnej wizji świata. Motorem napędowym rozwoju ludzkości stał się pieniądz.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika irfy

Cóż, Bezos dołączył do bardzo

Cóż, Bezos dołączył do bardzo szacownego grona. Pierwszym znanym mi bogaczem, który intensywnie inwestował w tej branży był chiński cesarz Qin Shi Huang, ponad 200 lat przed naszą erą. I grobowiec jego jest bardzo, bardzo okazały. Ostatnim znanym mi fanem badań nad nieśmiertelnością jest inny znany bogacz, obecny rosyjski car. Zobaczymy, jak mu pójdzie. Perspektywy są obiecujące, bo tutaj badania muszą iść również w kierunku kuloodporności i niewrażliwości na trucizny Blum 3

Skomentuj