Najciekawsze kręgi w zbożu z Wielkiej Brytanii - Czerwiec

Kategorie: 

Źródło: cropcircleconnector.com

Od początku wakacji, sezon na kręgi w zbożu w Wielkiej Brytanii trwa w najlepsze. Najlepiej znane z tego typu formacji jest brytyjskie hrabstwo Wiltshire, jednak w tym roku do podobnych zjawisk dochodziło również w innych obszarach tego państwa. Dziś chciałbym podsumować najciekawsze z dotychczasowych tworów tego typu, na przestrzeni czerwca.

 

Nasze zestawienie rozpoczynamy od dwóch obserwacji z 9 i 8 czerwca. Pierwsza z nich została zgłoszona nieopodal miasteczka Barton Stacey, w hrabstwie Hampshire. W zbożu, odkryto tam okrąg z wpisanymi w środek niewielkimi trójkątami oraz mniejszy okrąg z formacją składającą się z czterech większych i pięciu mniejszych kół. 

Piktogram z miasteczka Mud Lane w hrabstwie Wiltshire, przypomina ułożenie Ziemi, słońca i Księżyca podczas jakiegoś zjawiska astronomicznego. Widać tam również zagadkowy okrąg przypominający koło od wozu, nieopodal powierzchni okręgu symbolizującego Ziemię.

Kolejny z piktogramów pochodzi z 14 czerwca, z okolic Shaw Hill w hrabstwie Wiltshire. Przedstawia on dość popularny motyw na kręgach zbożowych, a więc kwiat wpisany w okrąg. W zaledwie kilka dni później, bo 21 czerwca, inny wariant kwiata pojawił się nieopodal Roadfield Lane w hrabstwie Hampshire.

Ostatnie dwie z czerwcowych obserwacji, ubydwie wydarzyły się w hrabstwie Wiltshire w odstępie dnia od siebie. Piktogram z 28 czerwca powstał w pobliżu Tidcombe Down i przedstawiał formację opartą o okręgi wpisane w koło. Kręgi z Whiston zgłoszone 29 czerwca, to najbardziej klasyczny przykład takich formacji. Nie ma tu wymyślnych kształtów ani geometrycznej dokładności. Zamiast tego formacja składa się z 4 mniejszych i jednego dużego okręgu.

To tyle jeśli chodzi o warte wzmianki obserwacje. Podsumowanie lipcowych kręgów pojawi się już jutro.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj