Najnowszy krąg zbożowy odnaleziono w angielskim hrabstwie Dorset

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Najnowszy piktogram odnaleziono w Anglii, 30 maja 2015 roku, na polu w pobliżu Blanford, w hrabstwie Dorset. Jest pierwszy tak skomplikowany krąg w zbożu, który powstał tego sezonu w południowo-zachodniej Anglii.

 

Najnowsza formacja ma dość złożoną konstrukcję. Niektórzy twierdzą, że zawiera motywy celtyckie, takie jak pięć okręgów, ale można też powiedzieć, że wzór na centralnym kręgu przypomina starożytny symbol słowiański, kolovrat inaczej svastika. W tym konkretnym przypadku jest to symbol lewostronny.

Tegoroczny sezon kręgów w zbożu dopiero się rozpoczyna. Przeważnie zdecydowna większość obserwacji dziwnych piktogramów występuje w hrabstwach Wiltshire i Gloucestershire, ale ostatnio stosunkowo często do ujawnienia kręgów dochodzi również w innych okolicznych hrabstwach, jak wspomniane powyżej Dorset.

Kolovrat - svastica - źródło: wikipedia

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Cabaju to robią UFO istoty,

Cabaju to robią UFO istoty, wielu badaczy podejrzewa, że mają one przyciągnąć na pola ludzi poszukujących kontaktu z UFO, zagubionych duchowo, a tam mają być badani jako materiał do dalszego rozrodu lub jeszcze inne cele przyświecają tym bytom, na przykład propagowanie ideii tzw. "dobrych kosmitów" bo przecież takie" fajne znaki" się wygniata... "ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie"  Ew. Łukasza 21:11

Wielu potem po powrocie do domów może zostać wzięta do ufo !
http://popotopie.blogspot.com/2014/10/tajemnicze-ogolnoswiatowe-wziecie-film.html
Następnie zostają zabrani na pokład latającego labolatorium ufonautów i pobierane są z ludzi płyny ustrojowe, krew i sperma lub jaja kobiet, to wszystko ma jakiś cel, wielu naukowców podejrzewa, że tworzą nowe gatunki istot, niestety słabe są te powstałe hybrydy, brak im miłości... jak to opowiada profesor David M. Jacobs.
https://www.youtube.com/watch?v=wfHMkB6MEn0

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika x234

Ja wiem jak powstają te

Ja wiem jak powstają te piktogramy,kto je robi etc.etc..Zagadkę odkryłem pół roku temu.Mógłbym wszystko opisać ze szczegółami,ale nie chcem wywracać tego tematu do góry nogami.Temat piktogramów jest na tyle pasjonujący,że warto podziwiać te świetne symbole. 

Portret użytkownika superduper

Uważaj Cabaj na te

Uważaj Cabaj na te piktogramy, bo jak pisze homuś Ci co tam się kręcą są porywani przez UFO, i poddawani torturom medycznym. Moga Ci wyjąć oczy i zęby, a potem zamienić, albo zdjąc muszke i zawiesić na Twoim pisio … zapomniałem, przecież Ty jesteś kotka. W takim razie mogą Cię zapłodnić ufo-sonem, a następnie jako kotkę brzemienną sprzedać na ogólno galaktycznym targu jako maskotkę Biggrin

Portret użytkownika bacaLogitech

"mam lookac na to 30 sek i

"mam lookac na to 30 sek i spojrzec na sufit ?"

Możesz jak widzisz w tym sens, możesz też włączyć myślenie (jeśli to też ma sens...)


 
(Powiększ obrazek i samodzielnie zweryfikuj to arcydzieło kosmosu...)

Portret użytkownika MiterMan

Symbol z Piktogramu to symbol

Symbol z Piktogramu to symbol Czterech Szlachetnych Prawd, mozna o nich poczytać w kanonie Palijskim, pierwsza mowi o cierpieniu, druga o przyczynie, trzecia o ustaniu cierpienia a czwarta o ścieżce prowadzącej do ustania cierpienia, co ma bardzo bliski związek z kołem Dharmy ktora to z kolei jest symbolem ośmiorakiej szlachetnej ścieżki a życie na ziemi łamie każda jego kwestie i nieliczne osoby na tym świecie żyją według jej prawd,  pierwsza ośmioraka nakazuje zrozumienie czterech szlachetnych prawd bo mowi o słusznym zrozumieniu  druga z kolei zas o slusznym myśleniu itd.   jednym zdaniem ktoś kto nie jest z ziemi daje nam do zrozumienia że prowadzimy sie nie jak potrzeba i naszymi przyczynami rodzimy skutki ktore to z kolei nie ich nie cieszą.... lecz daja nam drogowskaz aby można to było zmienic...   i takimi drogowskazami bardziej trafiają do jednostek jak do mas... pomyślcię o tym....

Portret użytkownika KoFiPL

Mi z nudów sie zrobiło 5

Mi z nudów sie zrobiło 5 placków by mieć to fizycznie przed sobą, aby wymyśleć i skumać o co w tym chodzi...
Kiedy złożyłem już spód ukazało mi się ładne cuś które okazało się cześcią wspólną.
Wymyśliła mi głowa że to górne podzielone na 4 to suma 4 tych wspólnych części ujęta w jedną.
Może tu chodzi o jakieś byty/wymiary/doświadczenie - sumę i całość wszystkich razem ?
http://s26.postimg.org/86cj3ar7d/20150602_190717.jpg
 
Wcisnąłem edytuj i dodałem:
Patrzałem się na to i myślałem kurcze - przykro mi się robi i smutno że jestem taki głupi i nie rozumiem za nic w świecie co to jest takiego : (  Patrzę dalej smutno i widzę w tym całą tą perfekcję niezrozumiałą i myślę w pewnej chwili - nioooooo - pomóżcie mi trochę przyjaciele - wiem że to wy nam zostawiacie i że to wasza robota, po chwili myśl  w głowie z LHC mimo że nigdzie nie widziałem obrazka żadnego ani nic związanego w tamtej chwili bo patrzałem na piktogram. Więc wpisuje w google grafika jak mniej więcej to wygląda i sami zobaczcie:
http://tinyurl.com/ou7gr9d
Kiedy już zobaczyłem to w głowie pojawił się pomysł że te dolne okręgi 4 to jak by wejścia/portale gdzieś indziej lub w coś innego a to główne na górze to właśnie drzwi do wszystkich do których się da?
Można się śmiać i wyśmiewać - napisałem co pomyślałem nie znaczy że zmyśliłem ; ]
 

Portret użytkownika ojtamojtam

Błyskotliwa ziemska

Błyskotliwa ziemska cywilizacja pieje z zachwytu nad zbożem wydeptanym w prymitywne kształty, modli się, medytuje (niektórzy nawet oświecenia doznają)....może lepiej zgasić światło i udawać, że nikogo na Ziemi nie ma, żeby wstydu nie było jak naprawdę przypadkiem zjawi się tu jakaś obca cywilizacja i zobaczy to stado baranów.

Portret użytkownika Q...

Prymitywne to to nie jest.

Prymitywne to to nie jest. Może nawet ładne ale że deptane to więcej niż pewne. A że się ludziska dają nabrać?. Bo to jest najprawdziwsze ZWIEDZENIE a właściwie jego element. I wszystko jasne.

Portret użytkownika ArDoR

Próba znalezienia właściwej

Próba znalezienia właściwej ścieżki, może być realizowana na dwa sposoby.
Poprzez eliminacje, doświadczając tych "błędnych" ścieżek/kierunków, albo używając intuicji i czystej intencji, wybierać tylko te "właściwe" ścieżki...
A co jeśli niewłaściwe ścieżki nie istnieją?...  a doświadczanie wszelkich stanów, czasem położonych na przeciwległych biegunach, jest celowe i świadomie przez nas wybierane?
Odwieczny dysonans poznawczy towarzyszy nam gdy budujemy naszą świadomość poprzez doświadczenia fizyczne i płynące zeń konkluzje: kim jestem i dokąd zmierzam...
Albowiem droga ta nie ma końca, gdyż to co jawi się nam jako kres owej ścieżki, jest dopiero jej początkiem...
Nie ma kłamstw, oszukując kogoś, tworzy się alternatywną wersję rzeczywistości, nawet jeśli będzie to imitacja oryginału, zawierać będzie w sobie cząstke oryginału.
Cokolwiek tworzymy, kodujemy w tym przekaz wyższej istoty którą każdy z nas JEST.

Portret użytkownika ojtamojtam

Bardzo oglnie napisałeś, ale

Bardzo oglnie napisałeś, ale nawet w tych ogólnikach jest pełno nieścisłości i wniosków z nieprawdziwych założeń.
1. Z tego, że napisałeś, że "szukanie właściwej ścieżki można realizować na dwa sposoby" wcale nie wynika, że są to:  eleiminacje i intuicja "pozwalająca na ominięcie tych fałszywych". To są po prostu życzenia, że tak by było fajnie - ale tak nie jest.
2. Niewłaściwe ścieżki istnieją masowo jak chociażby kiedyś leczenie chrych elektrowstrżasami gotującymi ich mózgi, używanie chemii prowadzącej do raka itd itp i nijak nie można założyć, że naprzykład zagłodzenie dziecka w wyniku "ścieżki pojętej przez rodziców" może być w jakimkolwiek stopnu prowadzące do celu...czymkolwiek ten cel by nie był (chyba, że celem było zagłodzenie)
3. Kłamstwa istnieją niezależnie czy "budujemy alternar\tywną wersję" czy nie. Kłamstwa istnieją i są łatwe do sprawdzenia. A jeżeli sugerujesz, że nawet twórcy kręgów w jakiś sposób sterowali ludźmi żeby wydeptali coś - to jaką wartość ma przekaz oparty na takiej obłudzie i oszustwie?!

Portret użytkownika ArDoR

Bazując na percepcji

Bazując na percepcji "lokalnej", będzie Ci trudno zrozumieć i zaakceptować pewne zjawiska które Cię otaczają.
Zakładając że to co doświadczamy jest wynikiem tylko i wyłącznie wyboru, w ramach jednego, odosobnionego istnienia  (bieżącego wcielenia), nie uda się "usprawiedliwić" wielu zjawisk jakie zachodzą na horyzoncie świadomości doczesnego bytu.
Porzuć taki sposób rozumowania, a uświadomisz sobie że stanowimy całość z większym planem, który jest tak skonstruowany że nic co się wydarza w życiu jednostki nie jest oderwane od całości i vice versa.
 
Wspomniałeś o obłudzie i oszustwie... zasadniczo można to wytłumaczyć w ten sposób że brak świadomości i dążenia do poznania siebie, prowadzi do tego co nazywasz oszustwem.
Najprostrzy przykład który pokaże że nikt, nawet Ty sam nie jesteś wolny od zakłamiania... to Twój organizm/ciało.
Jesteś ciałem czy świadomością które je wypełnia? innymi słowy, czy ciało to Ty... a idąc dalej, czy brak świadomości odnośnie potrzeb Ciała, np złe jego odżywianie, nie jest takim fałszem, obłudą?
Skoro uznajesz siebie za ciało, to brak wiedzy na temat tego jak ono funkcjonuje sprawia że zabijasz się samoistnie za każdym razem kiedy spożywasz coś, co obciąża organy w ciele zamiast je dożywiać...
Spójrz, tak prosty przykład pokazuje że z pozoru fałsz czy obłuda, rzeczy ze wszech miar pejoratywne, mogą okazać się zwykłym brakiem wiedzy i świadomości w danej "materii".
Zatem, jeśli jesteś bez winy, podnieś kamień pierwszy... zanim jednak ciśniesz nim w kogoś, kto Twoim zdaniem dopuszcza się obłudy, dostrzeż belkę która zasłania Ci szerszy ogląd zjawisk.
Jesteśmy na tej planecie tylko z jednego powodu... żeby przestać oceniać i uwolnić się od znanego, wyzwolić się z bycia sędzią by nie być sądzonym.
Jeśli pożyjesz dostatecznie długo, mając świadomość nie tyle mijających lat lecz wcieleń, zrozumiesz że Świat nie jest kulą przemierzającą bezkres wszechświata, nie jest też łez padołem ani siedliskiem fałszu i nieprawości.
Świat jest wiielkim lustrem, w którym odbija się Twoje życie. To jednak magiczne lustro, które nie odbija natychmiast tego co przed nim ukazujesz, ale zapamiętuje obraz, stan, energię, by przejawić ją i zwrócić do źródła wówczas kiedy nadejdzie właściwy moment.
Im mniejsza świadomość i tzw stopień urzeczywistnienia istoty, tym dłuższa przerwa pomiędzy zaistnieniem czegoś a jego "oddaniem" przez to "lustro".
To dlatego istoty nieurzeczywistnione nie mogą tego zrozumieć, bo czas między tymi dwoma zjawiskami bywa tak długi, że zwyczajnie zapomnają że same pierwotnie je zainicjowały...

Portret użytkownika ojtamojtam

Pomiędzy "tak jest", a

Pomiędzy "tak jest", a "chciałbym żeby tak było tak bardzo, że wszystko zinterpretuję według własnego uznania" jest przepaść. Może i to wszystko byłoby przekonywujące mimo wręcz jawnych sprzeczności, ale jest jeden szczegół który psuje efekt: przebija wręcz strach przed brakiem sensu, brakiem planu "na później", że to koniec itp. Strach przykrywany najdziwniejszymi fantazjami i każący w najzwyklejszej rzeczy doszukiwać się cudu, odwiecznej harmonii, planu, sensu itd.   No, ale ja nie jestem od rozbijania ludzkich marzeń - może akurat masz rację.

Co do sprawy: czy jestem ciałem czy świadomością która je wypełnia - to z kłamstwem i obłudą radzę sobie w prosty sposób: mówię, że nie wiem. Nie mam żadnego porównania żeby stwierdzić tak czy inaczej. Może to co uznaję za swoją świadomość jest zwykłym podrygiwaniem pantofelka po ukłuciu igłą w porównaniu z jakąś inną cywilizacją (jeżeli istnieje). Wiem jedynie, że częściej i szybciej niż inne zwierzęta rozpoznaję się w lusterku (ale delfiny też to potrafią), umiem posługiwać się kluczem dynamometrycznym (ale kruki potrafią zrobić sobie narzędzie z patyka) i nie mam żadnej pewności, że gdyby delfiny miały kciuki i potrzebę tworzenia czegoś - to czy by nie były dużo mądrzejsze i świadome ode mnie.
To co piszesz jest fajne i uspokajające, ale niestety - poza wiarą nie ma nic na potwierdzenie. Nawet te "wielkie i urzeczywistnione" osobowości z "bardzo krótkim czasem pomiędzy przekazaniem energii a realizacją" (np. tygodnie), z jakiegoś powodu za żadne skarby nie będą w stanie pokazać mi, że istnieje coś takiego o czym piszesz.

No, ale jak wspominałem wyżej: a może masz rację.

Skomentuj