Najstarsza piramida świata znajduje się w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: Danny Hilman Natawidjaja

Najstarsza znana ludzkości piramida, została odkryta na górze Padang leżącej na wyspie Jawa w Indonezji. Podczas badań prowadzonych w 2018 roku natrafiono na pozostałości dawnej świątyni. Górna warstwa piramidy, została zbudowana około trzech tysięcy lat temu, natomiast wiek dolnej części, ma sięgać aż dziesięciu tysięcy lat.

Konstrukcja, nie obejmuje tylko szczytu, ale otacza też zbocza góry. Całość konstrukcji, ma zajmować powierzchnię co najmniej 15 hektarów. Badania radarowe, tomografia rentgenowska, obrazowanie 2D i 3D, wiercenia rdzeniowe i wykopy doprowadziły badaczy do kilku warstw sporej struktury. Sam kompleks, miał powstawać przez tysiąclecia, a każda kolejna warstwa reprezentuje różne okresy.

Na samym szczycie, znajdowały się filary ze skał bazaltowych obramowujące schodkowe tarasy. Inne układy skalnych kolumn tworzyły ściany, ścieżki i pomieszczeniach. Najświeższa z odkrytych warstw, ma około 3500 lat. Zgodnie ze słowami badaczy:

„Pod powierzchnią, na głębokości około 3 metrów, znajdowała się druga warstwa kolumn skalnych, która miała od 7500 do 8300 lat. Trzecia warstwa, rozciągająca się na 15 metrów pod powierzchnią, ma ponad 9 000 lat.”

Odkrycie zostało szczegółowo opisane w 2018 roku, podczas spotkania AGU 2018 Fall Meeting. Badacze zaprezentowali wówczas swoje tezy i ogłosili, że Gunung Padang, nie jest wzgórzem, a raczej warstwową serią starożytnych struktur z fundamentami sprzed około 10 000 lat. Naukowcy pod kierunkiem geofizyka Danny'ego Hilmana Natawidjaja z Indonezyjskiego Instytutu Nauk sugerują, że starożytna piramida mogła pełnić funkcje sakralne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Srednio co 3 albo co 4

Srednio co 3 albo co 4 miesiace jakis zespol badaczy oglasza ze odnalazl jakies najstarsze ruiny na swiecie ! Musza tak robic bo by nie zwracali na siebie uwagi. Jest tych najstarszych budowli na swiecie pelno... i kada jest najstarsza !

"Korzystając z datowania metodą potas-argon, świeżo uformowane skały okazały się mieć pomiędzy 0,5 i 2,8 miliona lat ! Pobrano również 11 próbek na Północnej Wyspie Nowej Zelandii, jednym z najbardziej aktywnych wulkanów tego kraju. Wiadomo, iż skały te uformowały się z erupcji w 1949 roku; 1954 roku i 1975 roku. Próbki zostały wysłane do szanowanego, komercyjnego laboratorium (Laboratoria Geochron w Cambridge w Massachusetts).”Wieki” tych skał różniły się od 0,27 do 3,5 miliona lat. Wiadomo, iż skały te mają mniej niż 70 lat, jasnym okazał się fakt totalnych błędów w metodach datowania, tak bardzo uznanych przez ewolucyjny ‚meinstrim‚...."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj