Najstarsze mumie na świecie zamieniają się w czarną maź

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy w Chile odkryli dziwne zjawisko - starożytne mumie, które mają ponad siedem tysięcy lat, zamieniają się w czarny szlam ze względu na wysoki poziom wilgotności. Eksperci nie wiedzą, jak radzić sobie z tym problemem, ale chcą utrzymać kolekcję starożytnych szczątków znalezionych w północnej części kraju.

 

 

Mieszkańcy Chile proszą ONZ i UNESCO o uznanie dziedzictwa kulturowego mumii. Te starożytne artefakty mogą zniknąć z powierzchni Ziemi. Tworzący się na mumiach śluz to wynik występowania bakterii, które aktywnie rozwijają się na skórze zwłok.

 

Od początku XX wieku na terenie północnej części Chile odkryto około trzystu starożytnych mumii - od niemowląt do dorosłych. Powstałe przed 5050 r. p. n. e. mumie są obecnie najstarszymi mumiami świata.

 

W Egipcie mumifikowano ludzi raczej tylko szlachetnych. W Chile konserwowano wszystkich zmarłych, stąd tyle strasznych znalezisk. Panuje przekonanie, że starożytni ludzie masowo truli się arszenikiem, który dostawał się do wody pitnej z powodu bliskości wulkanów. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się jadu, zmarłych mumifikowano.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Ale maja problem...wykopać

Ale maja problem...wykopać dół...wrzucić truchła...posypać wapnem i zasypać to gówno...żeby sie nie rozniosła zaraza.Ewentualnie przerobić na mumificzne sex-roboty i trzepać kase na struchlałych zdechniętych...szlachetnych muminkach.Na pewno znalazło by sie paru chetnych na...małe dymanko z zakonserwowanym bandażowcem.

Skomentuj