Najstarszy człowiek na świecie ma 120 lat i mieszka w Rosji, w pobliżu Astrachania

Kategorie: 

Źródło: Internet

Okazuje się, że obecnie najstarszym mieszkańcem Ziemi jest Tanzilja Bisembejewa (Танзиля Бисембеева) z wsi Islamgaza  w rejonie Astrachania. Z oficjalnych dokumentów wynika, że w marcu 2016 roku skończyła aż 120 lat, co zanotowano oficjalnie jako rekord.

 

Babcia Tanzilja mieszka w Islamgazie przez całe życie. Urodziła się jeszcze w XIX wieku, w 1896 roku, czyli w carskiej Rosji. Przeżyła zarówno rewolucję październikową, II wojnę światową, kolejne zmiany reżimu aż do upadku Związku Radzieckiego. Jak twierdzi syn nobliwej staruszki, opowiadała mu, że w trakcie swojego życia, pracowała nawet na znajdującej się w okolicach Astrachania, plantacji Rasputina.

 

Jej życie osobiste było naznaczone dramatami. Pierwsze dziecko zmarło jeszcze jako niemowlę, a jej pierwszy mąż zginął na froncie II wojny jak 20 milionów innych Rosjan wysłanych do nierównej walki w tak zwanej Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Po wojnie miała już 49 lat, ale ponownie wyszła za mąż i urodziła jeszcze trójkę synów. Teraz babcia Tanzilja przebywa w otoczeniu kochających synów i jej dziesięciu wnuków, 24 prawnuków i dwóch praprawnuków. Różnica wieku między najmłodszym z nich, a nią wynosi 119 lat.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Nie chciałbym dożyć takiego

Nie chciałbym dożyć takiego wieku...babka pewnie capi trupem od kilkudziesięciu lat.Wątpie że jak miała 50lat to jeszcze "chyciła"...w tym wieku nie dość że baba nie "cyrwi"to jeszcze krok czochem wali okrutnie-podobno...bleeehh!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj