Najstarszy człowiek w historii miał 256 lat! Niezwykła historia Li Ching-yuna

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Li Ching-yun, chiński zielarz i wojskowy, jest uznawany za osobę, która przeżyła najdłużej w historii ludzkości. Według niektórych źródeł miał on żyć aż 256 lat, co stawia go w rzędzie największych fenomenów długowieczności.

 

Li Ching-yun urodził się w 1736 roku (a według niektórych danych w 1677 roku) w prowincji Syczuan w Chinach. Już od młodości poświęcił się zgłębianiu tajemnic długiego życia, wędrując po górach i zbierając zioła lecznicze. Przez sto lat przemierzał chińskie góry, żywiąc się wyłącznie ziołami i winem ryżowym.

 

W wieku 71 lat Li Ching-yun zaciągnął się do chińskiej armii jako taktyk i nauczyciel sztuk walki, co świadczy o jego niezwykłej sprawności fizycznej nawet w podeszłym wieku. Według legend, w ostatnich latach swojego życia mistrz Li mieszkał ze swoją dwudziestą czwartą żoną, sześćdziesięcioletnią kobietą. Inna legenda mówi, że w 1928 roku miał co najmniej 180 żyjących potomków w jedenastu pokoleniach.

 

Niezwykła długość życia Li Ching-yuna budzi podziw i fascynację do dziś. Choć wiek tego człowieka jest trudny do zweryfikowania, to istnieją dokumenty potwierdzające, że żył on co najmniej 197 lat. Gdyby te informacje okazały się prawdziwe, Li Ching-yun byłby rekordzistą świata pod względem długości życia.

 

Tajemnica długowieczności mistrza Li do dziś pozostaje niewyjaśniona. Niektórzy upatrują jej w jego stylu życia i diecie opartej na ziołach, inni przypisują ją jego spokojnemu usposobieniu i medytacji. Bez wątpienia był on wyjątkową postacią, której życie mogło stanowić inspirację dla współczesnych poszukiwaczy tajemnicy nieśmiertelności.

 

W 1927 roku generał Yang Sen, zafascynowany niezwykłą energią i sprawnością Li Ching-yuna, zaprosił go do swojego domu w Wan Xiang. To właśnie tam zrobiono słynne zdjęcie, na którym widać sędziwego mężczyznę o niezwykle pogodnej twarzy. Li Ching-yun zmarł w 1933 roku, mając - według różnych źródeł - od 197 do 256 lat. Jego niezwykła historia do dziś budzi zainteresowanie badaczy i fascynuje ludzi na całym świecie. Pozostaje on jednym z największych fenomenów długowieczności w dziejach ludzkości.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Skomentuj