Narodziny trójgłowego dziecka zaskoczyły lekarzy

Kategorie: 

Źródło:

W Indiach lekarze są zaskoczeni pojawieniem się trójgłowego dziecka cierpiącego na rzadką chorobę, donosi Lenta.ru.

 

Dziewczynka urodziła się 11 lipca br. w Uttar Pradesh. Lekarze odkryli u niej przepuklinę mózgową (łac. cranium bifidum, ang. encephalocele) - wrodzone wady rozwojowe czaszki i mózgu, w których część rdzenia znajduje się poza czaszką. Z powodu ubytku kości, patrząc na dziewczynę, wydaje się, że z jej szyi wyrastają kolejne dwie głowy.

 

Lekarze zauważyli, że ciąża matki miała normalny przebieg. W tej chwili lekarze próbują ustalić, co spowodowało tę anomalię u niemowlęcia.

„Ta choroba jest niezwykle rzadka” - powiedział Rajesh Thakur, przedstawiciel służb medycznych. „Ciało dziecka nie jest w pełni rozwinięte. Zrobimy rezonans magnetyczny, po czym wykonamy operację i oddzielimy „głowy”."

W marcu doniesiono, że mieszkaniec Indii próbował pochować żywcem „dwugłowe” dziecko cierpiące na przepuklinę mózgową. Podczas pochówku pracownik cmentarza usłyszał płacz dziecka w grobie, otworzył trumnę i znalazł żywe niemowlę. Dziecko zostało zabrane do szpitala, gdzie zapewniono mu opiekę medyczną.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Jak zwykle kurła Tallinn i

Jak zwykle kurła Tallinn i jego zboczenie na punkcie obleśnie pomutowanych dzieciów. I, jak zawsze, nie dość, że w ogóle to się na portal o zjawiskach niewyjaśnionych nie kwalifikuje, to tytuł - bomba, a w tekście Radio Erewań. Miały być 3 głowy, jest jedna ino z elementami, co powinny być połączone "szeregowo", a wystają od czapy każda sobie. Dałbyś tym biednym dzieciom spokój, długo nie pożyją, a na takim zadupiu skażonego czym się da III świata to nawet krócej niż gdyby się z tymi mutacjami  urodziły na Zachodzie, nie musisz na drugim końcu świata jeszcze sensacji dnia z tego robić - no chyba, że z tym zboczeniem to zgadłem!

 

Portret użytkownika Racjonalista

No niesamowite, w drugim pod

No niesamowite, w drugim pod względem liczby mieszkańców kraju na świecie, gdzie jednocześnie zanieczyszczenie środowiska również plasuje się w niechlubnej czołówce rodzą się ludzie z wadami rozwojowymi! Swoją drogą świetne zdjęcie, wszystko widać jak na dłoni. 

Skomentuj