Narzędzie sprzed potopu?

Kategorie: 

http://www.paleo.cc/paluxy/hamm0606m.jpg

W 1936 roku, w okolicach amerykańskiego miasta London (Texas) natrafiono na ciekawe znalezisko. We fragmencie skały kredowej, ocenianej na wiek ponad 140 milionów lat, tkwił młotek! Czy to oznacza, że historia człowieka sięga tak daleko? A może Ziemia jest o wiele młodsza niż twierdzi oficjalna nauka?

 

Rzecz jasna narzędzie poddano badaniom. Zajęło się tym przede wszystkim laboratorium Battele w Columbus (Ohio). Rezultaty tychże analiz były zaskakujące. Okazało się, że obuch składa się w 96% z żelaza, 2.6% chloru oraz 0,74% siarki. Dziś nie spotykamy się z prawie czystym żelazem. Typowe dla tego rodzaju przedmiotów zanieczyszczenia to węgiel, chrom czy molibden, których w tym wypadku nie zarejestrowano. Według metalurgów, taki stop jest niemożliwy do uzyskania w dzisiejszych warunkach atmosferycznych.

 

Carl Baugh, właściciel młotka, twierdzi, że powstał on w czasach sprzed światowego potopu. Uważa on, że ciśnienie jakie wtedy panowało umożliwiłoby uformowanie się nietypowego stopu. Na potwierdzenie swej tezy przywołuje między innymi fragment księgi Rodzaju.

„Również i Sylla urodziła Tubalkaina, który wykuwał wszelkie narzędzia z miedzi i żelaza” (Rdz 4:22)

Czy zatem faktycznie przedmiot ten pochodzi z czasów przed potopem? A może historia ludzi jest o wiele dłuższa niż przypuszczamy co postulują między innymi kreacjoniści wedyjscy? Wydaje się, że werdykt należy do nas.

 

Młotek i wiele innych kontrowersyjnych znalezisk stanowiących zagadkę dla teorii ewolucji możemy oglądać w Creation Evidence Museum w USA.

 

[ibimage==21336==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

Źródła:

Hans - Joachim Zillmer - Pomyłka Darwina

http://paleo.cc/paluxy/hammer.htm

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sajgoniarz

Mam pomysł i pewnie spora

Mam pomysł i pewnie spora częśc czytelników uzna go za genialny - niech nikt nie da się sprowokować Juszce i nich nikt nigdy nie odpisuje na jego bezsensowne trollowe komentarze, które nigdy nic nie wnoszą do tematu.

Portret użytkownika andy V

Dziwnie ten obuch mi

Dziwnie ten obuch mi przypomina młotki jakich używano na tzw. dzikim zachodzie podczas montowania torów kolejowych do mocowania szyn do podkładów. Pewnie to tylko zbieg okoliczności. I trzonek widać nie skamieniał. Dziwne.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Kolego Mtsz jak ty piszesz

Kolego Mtsz jak ty piszesz swoje artykuły?? Podajesz źródło z którego za cholerę ani jednego słowa chyba nie przepisałęś i znowu tendencyjny wyszedł Ci felieton.
Nie rozumiem tak nierzetelnego podejścia do tematu. Nie mówię że ten młotek to oszustwo zrobione dla mamony czy też sławy, ale coś jest nie tak skoro "znalazcy" nie mają zamiaru dać różnego rodzaju badaczom (od renomowanych naukowców i ośrodków, poprzez amatorów archeologi po kreacjonistów) i twierdzą swoje. Daje to do myślenia że młot w skale to podróbka i bezczelne ogłupianie naiwnych ludzi.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Młotku.. te aterfakty zostały

Młotku.. te aterfakty zostały dokładnie przebadane. Sa oryginalne. Nie okreslono ich wieku żadną metodą za wyjatkiem najpewniejszej metody.... buhahhhaa...."kolumny geologicznej"...
 Albo 140 mln lat temu ludzie kuli żelazo i polowali na dinozaury, albo "kolumna geologiczna" to wymtysł neandertalczyków i powstała w krótkim czasie miesięcy moze dwóch nie wiecej lat, co świadczy o Potopie i młodym wieku Ziemi... młotku...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ale bieda

Ale bieda umysłowa.
Przeczytaj źródło, kto określił w jakiej warstwie znaleziono? Kto potwierdził znalezisko? dlaczego "własciciel znaleziska nie chce aby zbadano artefakt, nie chce wskazać miejsca znaleziska, jedyne "badania" jakie są znane na temat tego czegoś pochodzą od znalazcy i nikt tego nie potwierdza.
Twoje posty to bieda i prowincja umysłowa.

Strony

Skomentuj