NASA: „Człowiek wkrótce odkryje życie pozaziemskie”

Kategorie: 

Źródło:pixabay

Rzecznik NASA potwierdził informację podczas jednego z ostatnich posiedzeń Komitetu Nauki, Przestrzeni i Technologii Stanów Zjednoczonych. Profesor Thomas Zurbuchen, dyrektor Naukowego Dyrektoriatu Misyjnego w siedzibie NASA w Waszyngtonie powiedział, że nasza cywilizacja zbliża się do odkrycia dowodów na istnienie obcych form życia w kosmosie.

Stwierdził on , że biorąc pod uwagę wszelkie działania i misje, które szukają konkretnych dowodów na życie pozaziemskie, zbliżamy się do jednego z najważniejszych, bezprecedensowych odkryć w historii.

„Dwa tygodnie temu misja Cassini NASA wykazała obecność wodoru w księżycu Saturna – Enceladusa. W tym samym czasie zespół Hubble'a ogłosił wyniki obserwacji oceanów na Europie – jednym z księżyców Jowisza. Oba odkrycia stanowią potencjalne dowody na życie pozaziemskie.” – powiedział rzecznik NASA, który podkreślił także postępy w astrobiologii.

Zurbuchen podkreślił również, że udowodnienie istnienia życia pozaziemskiego wymaga współpracy kilku dyscyplin naukowych takich jak biologia, geologia, astronomia, nauki planetarne, nauki o Ziemi i wiele innych.

„Nasz następny projekt badawczy, Mars 2020, będzie kontynuować tę misję. Będzie on badać region na planecie, gdzie starożytne środowisko może być korzystne dla życia drobnoustrojowego. Misja będzie poszukiwać oznak życia w przeszłości i zbierać próbki, które zostaną przywrócone na Ziemię.” – dodał profesor Zurbuchen.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika n..

Ten "komitet" potwierdził

Ten "komitet" potwierdził tylko, że kłamstwo powtarzane setki razy rzeczywiście "nabiera mocy prawdy"! Słynna "agencja" przecież zrobi wszystko, by nadal skutecznie manipulować motłochem, bo tacy ogłupieni ludzie, przekonani o istnieniu "kosmitów" i podobnych "rewelacji" chętnie przeznaczą kolejne miliardy dolarów. Kto się ceni ten się leni, więc ciekawe czy na tej Ziemi są jeszcze uczciwi naukowcy "penetrujący niebo"?
Oni z pewnością są:
Jak twierdzą dwaj wybitni uczeni, dr Peter D. Ward i dr Donald C. Brownlee, autorzy książki Rare Earth (Niezwykła Ziemia), poszukiwania te raczej nie dadzą spodziewanych rezultatów. Według nich nowe odkrycia astronomiczne, paleontologiczne i geologiczne dowodzą, że „Ziemia odznacza się wyjątkową budową i stabilnością” i że nigdzie indziej nie ma odpowiednich warunków dla złożonych form życia. „Ostatecznie powiedzieliśmy głośno to, o czym od dawna myślało wielu ludzi: życie, a przynajmniej jego złożone formy, należy do rzadkości” — oznajmił dr Ward. Doktor Brownlee dodał: „Mówi się, że Słońce jest typową gwiazdą. To nieprawda. Prawie w całym wszechświecie panują warunki skrajnie nieprzyjazne życiu. Może ono istnieć tylko w tym swoistym ogrodzie Eden, jakim jest Ziemia”.
(...) "W skład komórki wchodzą niezwykle skomplikowane cząsteczki — DNA, RNA i białka — które idealnie ze sobą współpracują, a cała ta nadzwyczaj złożona maszyneria, nie jest dziełem bezrozumnej ewolucji, lecz raczej genialnego umysłu Stwórcy.
Niektórzy szanowani naukowcy uważają, że nawet najprostsza komórka jest zdecydowanie zbyt skomplikowana, by mogła samorzutnie powstać na Ziemi.
Lecz skoro niejeden uczony przypuszcza, że życie na naszej planecie pochodzi z jakiegoś pozaziemskiego źródła, to na jakiej podstawie wyklucza się możliwość, że tym Źródłem jest Bóg?"

Skomentuj