NASA odkryła dziesięć planet, które mogą być domem dla żywych organizmów

Kategorie: 

Źródło: http://pixabay.com

Naukowcy pracujący przy projekcie Kepler, mają przed sobą trudne zadanie. Już od kilku lat, korzystając z teleskopu Kepler, poszukują oni możliwych do zamieszkania planet pozasłonecznych i życia pozaziemskiego. Całkiem niedawno, ogłoszono że odnaleźli oni kolejne planety potencjalnie przyjazne dla istot organicznych.

Na początku tego roku, NASA zaskoczyła świat astronomii odkryciem siedmiu nowych egzoplanet, orbitujących wokół czerwonego karła TRAPPIST-1, znajdującego się w Gwiazdozbiorze Wodnika. Trzy z nich mogą być zamieszkiwane przez żywe organizmy. Misja ta wciąż trwa, a dotychczasowe komunikaty budzą nadzieję, że możemy znaleźć kolejne miejsce w kosmosie, w którym rozwija się życie.

Na konferencji prasowej należącego do NASA, Cetrum Badawczego im. Josepha Amesa, naukowcy Misji Kepler ogłosili odnalezienie 219 nowych planet pozasłonecznych, z których dziesięć znajduje się w strefie, w której może rozwijać się życie czyli tak zwanej ekosferze. To odkrycie zakończyło poszukiwania Misji Kepler w Gwiazdozbiorze Łabędzia i jego okolicach.

Mario Perez, astrofizyk pracujący przy Projekcie Kepler twierdzi, że poszukiwania egzoplanet to pierwszy krok w odnajdywaniu życia pozaziemskiego:

„Dane uzyskane dzięki Misji Kepler są wyjątkowe, ponieważ zawierają informacje na temat planet podobnych pod wieloma względami do Ziemi. Odkrycie częstości ich występowania w danej galaktyce pomoże NASA pracować nad przyszłymi misjami mającymi na celu odkrycie życia pozaziemskiego.”

Biorąc pod uwagę tempo naszego rozwoju, "kolejna Ziemia" może być koniecznym elementem dla utrzymania naszego gatunku przy życiu. Póki co, Misja Kepler odnalazła ponad cztery tysiące planet, z których istnienie ponad połowy została potwierdzone. Z tych 2335 planet 50 posiada rozmiar podobny do Ziemi, a na około 30 może rozwijać się życie. Nie da się ukryć, że biorąc pod uwagę skalę całej galaktyki, liczby te nie wyglądają imponująco.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

co za pierdolenie! A więc na

co za pier#dolenie! A więc na tych  planetach odnaleźli powietrze podobne do ziemskiego, wodę i mnogość biologicznych pomyj z której wkrótce ( za 100 mln lat) "wyewoluuje" banan a a z niego człowiek... Smile

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika tomasz26

naukowce w końcu dojadą do

naukowce w końcu dojadą do faktu ze emanacja 9 jest i żyje tu przybywają, tu obserwują sami siebie .itp.

 

 

zrozumienie jest etapem w tym życiu ,gdzie rozum(tzw .logika) dogaduje się z duchem duszy(intuicją, percepcja) .. później idzie jak po maśle;)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj