NASA ogłasza kolejne niezwykłe odkrycie! Zapowiedziano konferencje prasową

Kategorie: 

Źródło: NASA

Internet zawrzał po ostatnim oświadczeniu amerykańskiej agencji kosmicznej. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem, w najbliższych dniach NASA zorganizuje konferencję prasową, podczas której podzieli się z nami swoim najnowszym odkryciem. Wiadomo jedynie, że ma ono związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera.

Telekonferencja odbędzie się 14 grudnia o godzinie 13:00 czasu EST. NASA prawdopodobnie chce powiadomić o przełomie w sposobie, w jakim analizowane są dane pozyskane przez Teleskop Keplera. Na oficjalnej stronie agencji dowiadujemy się, że najnowszego odkrycia dokonano z pomocą algorytmów korporacji Google, które stosują tzw. uczenie maszynowe.

Jak powszechnie wiadomo, dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie zautomatyzować proces przetwarzania danych. Zatem inteligentne algorytmy mogą pomóc przy analizie danych, a tym samym przyspieszyć proces identyfikacji różnych obiektów kosmicznych, w tym planet pozasłonecznych. Kosmiczny Teleskop Keplera został wyniesiony na orbitę wokółsłoneczną w marcu 2009 roku. Z jego pomocą odkryliśmy dotychczas ponad 2300 egzoplanet oraz kolejne kilka tysięcy kandydatów na planety.

Podobnie jak zazwyczaj w przypadku tego typu odkryć pojawiło się wiele teorii odnośnie ujawnienia istnienia inteligentnego pozaziemskiego życia. Wielu teoretyków spiskowych uważa, że rządy chcą ujawniać te informacje stopniowo. Najpierw poprzez potwierdzenie istnienia wody na Marsie, później prymitywnych organizmów komórkowych, aż w końcu ostatecznie ujawnią tajemnicę kryjącą się za pozaziemskimi przybyszami. Czy w przyszły czwartek nadejdzie to długo oczekiwane objawienie? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika elzar

Powiedzą coś o nowej ziemi i

Powiedzą coś o nowej ziemi i tyle.Stwierdzą że to bliski świat,prawdopodobnie nadający się do kolonizacji.
Jednak zawsze zadaję sobie pytanie,gdy słyszę o kolejnej 'nowej ziemi'.
Jeżeli takie są znajdowane to czy nie jest wysoce prawdopodobne że już tam ktoś żyje i ... dawno nas zobaczył!?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"... W naszym systemie

"... W naszym systemie słonecznym odkryliśmy całkowicie bezludną drugą Ziemię. Flora i fauna identyczna. Zbieramy chętnych na skolonizowanie...

Preferowani są ludzie po 65-tym roku życia -mężczyźni i 60-tym - Kobiety... Mile widziane kobiety w ciąży. Zapewniamy darmowy transport, wodę na czas podróży i trochę sucharów... Resztę kolonizatorzy zdobędą sami na bogatym we wszelkie naturalne dobra nowym domu..."

...Angelus Maximus Rex

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj