NASA ukrywa tajemnice Marsa? Wybitni naukowcy rezygnują z pracy dla agencji

Kategorie: 

Źródło: NASA / JPL

Pojawiły się ostatnio informacje rzucające trochę światła na sposób, w jaki funkcjonuje teraz agencja. Okazuje się,  że wybitni naukowcy i stali współpracownicy NASA /JPL (Jet Propulsion Lab) zostali pozbawieni prawa wstępu do budynków bez odpowiedniej aprobaty urzędowej. Za wszystkim stoi podobno Homeland Security, czyli jedna z amerykańskich służb. 

Aby naukowcy mogli pracować dla JPL musieli przejść przez bardzo skomplikowane śledztwo na temat własnego życia sięgające czasów szkoły średniej. Nie jest do końca jasne, co jest na tyle tajnego na Marsie, że odcięto dostęp wszystkim współpracownikom naukowym NASA. Ostatecznie ponad stu z nich zrezygnowało z uzyskiwania nowych uprawnień uznając procedury bezpieczeństwa za zbyt upokarzające.

 

Pojawiają się też poważne wątpliwości, bo NASA to organizacja naukowa i wszystko, co ustali jest zwykle publikowane. Wprowadzenie najwyższego poziomu dostępu do wszystkiego, co ma związek z prowadzonymi aktualnie misjami to zdarzenie bez precedensu. Nie wiadomo czy dotyczy to tylko misji marsjańskich czy też innych. Tego typu dziwne zachowania amerykańskiego rządu rodzą podejrzenia, że Mars skrywa jakaś tajemnicę a misja Curiosity może mieć jakieś inne nieznane publicznie cele.

W dziwnym zachowaniu USA można też widzieć nie koniecznie chęć ukrycia czegoś przed opinią publiczną co raczej ukryć szczegóły misji przed Chińczykami. Co innego publikowac wyniki a co innego pozwolić na skopiowanie śrubka po śrubce na przykład konstrukcji łazika. Bez względu na to jaka jest prawda zachowanie rządu amerykańskiego może budzić poważne obawy co do przyszłości NASA jako organizacji wyłącznie naukowej. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cezary

biała karnacja skóry i rude

biała karnacja skóry i rude włosy , ale te tatuarze , który lód w Europie znany był z tatuarzy.  Jedyny który mi przychodzi na mysl to Piktowie . . Ich tereny to Szkocja i północna cześć Anglii . Czy był to prymitywny lud . zapewne tak ale bardzo dobrze przygotowany do życia w trudnych terenach . Czy Piktowie żyli na całym terytorium , które dzisiaj znajduje sie pod wodą i jest cześcią Morza Północnego . Na jego dnie zlokalizowano kilka osad ludzkich oraz pozostałość po dawnych korytach rzek . Jak wielka musiała być katastrofa która utworzyła dzisiejsze Morze Północne i Bałtyk . Kiedyś Bałtyk nie był taki duzy jak dzisiaj, być może było to raczej duże słotkowodne jezioro. Ekspansja dzisiejszych Szkotów na północna cześć wyspy miała miejsce od strony zachodniej i zaczeła sie od wysp. Nie od wschodu po przez M.Północne, bo mogło go wtedy jeszcze nie być . To by znaczyło że wyspa była połączona z kontynentem. Przez kilkaset lat po katastrofie poziom wody w Środkowo-wschodniej Europie musiał być bardzo duży skoro nawet w późniejszym okresie po przez rzeki umożliwiało to Wikingom na utrzymywanie kontaktów z Arabami. Cały teren dzisiejszej Białorusi i Rosji ( obwody Moskwiewskie ) nie nadawały sie do zamieszkania z powodu właśnie istniejacej tam wody. przypominajace teren bagienny.  Z pewnością po tatuarzach mozna było by dojść z których terenów Europy ów człowiek pochodził i jakie były jego powiązania z ówcześnie  żyjącymi ludzmi

Portret użytkownika Andrzej1

NASA została w 1998 roku

NASA została w 1998 roku "sprzedana" zarządowi MAJESTIC-12. Obecnie prezentuje motłochowi odpady i ściemy. Niektórzy byli pracownicy prezentują na różnych stronach co nie co, a ludziska i tak nie wierzą.
Pisałem wielokrotnie, jeżeli poznalibyście prawdę, to i tak w nią nie uwierzylibyście, zbytnio by WAS zaszokowała.
Chyba najlepsze rozwiązanie to nie budzenie WAS z tego stanu.

Strony

Skomentuj