NASA wezwała do nie zbliżania się do miejsc lądowań na Księżycu

Kategorie: 

Miejsce lądowania Apollo 11 - źródło NASA

Amerykańska agencja kosmiczna wydała oficjalny dokument z zaleceniami odnośnie przyszłych odwiedzających Księżyc. NASA sugeruje, aby nie zbliżać się do rzeczy pozostawionych na powierzchni srebrnego globu przez misje kosmiczne.

 

Dokument dotyczy artefaktów pozostawionych przez misje Apollo, ale również krateru po uderzeniowego z misji LCROSS polegającej na rozbiciu się sondy o powierzchnię Księżyca. Deklaracje NASA są dość osobliwe, bo przez najbliższy czas nie należy się spodziewać na Księżycu szabrowników. Od razu odżyły też spekulacje, że USA boi się czegoś, co mogłoby tam być odkryte.

 

NASA zaleca na przykład, aby nie zbliżać się do modułu księżycowego statku kosmicznego Apollo 11 na odległość bliższą niż 75 metrów. Prosi, aby zostawić w spokoju nie tylko sprzęt, ale również ślady pierwszych spacerów czy przejażdżek łazikami.

 

Agencja już rozmawiała na ten temat ze swoim chińskim odpowiednikiem i Państwo Środka wybiera się na Księżyc w ciągu najbliższej dekady. Kolejnym projektem, który może mieć na myśli NASA jest Google Lunar X Prize, która to nagroda o wysokości 30 milionów dolarów zostanie wręczona pierwszemu zespołowi zdolnemu do wysłania na Księżyc zrobotyzowanego łazika zdolnego do przesyłania na Ziemię zdjęć z powierzchni.

 

NASA zgłosiła gotowość współpracy ze wszystkimi państwowymi i komercyjnymi projektami księżycowymi, aby wspólnie dopilnować przestrzegania jej zaleceń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika a.

Phouty nie masz racji.4

Phouty nie masz racji.4 ujemne komentarze i 1 dodatni (zapewne Jac-T) nie wzieły znikąd.Możesz wydać jeszcze 100 000 certyfikatów ale nie oznacza to że ta prywatna firma będzie nielojalna wobec rządu i nasa oraz że ujawni coś co postawiłoby ich w złym świetle.Księżyc to drań i trzeba mu się przyglądać dokładnie.Nikt tu nie ma monopolu.

Portret użytkownika Pennywise

A ja sie zastanawiam , co te

A ja sie zastanawiam , co te chuje z NASA chcą przed nami ukryć . Brat mi mowił , że oglądał film Apollo 11 gdzie normalnie widać jak z tyłu coś sie porusza . Co ciekawe , film jest już niedostępny .

Portret użytkownika Phouty

Jako Amerykanin polskiego

Jako Amerykanin polskiego pochodzenia, mający ponad 30 lat zawodowego doświadczenia w sprawach amerykańskiego przymysłu obonno-kosmicznego, a ponadto posiadający własną firmę współpracującą z takimi potentatami jak Boeing, Lockheed, BAE (British Aerospace), niemiecki TÜV, oraz produkując komponeny dla europejskiego programu kosmicznego Ariane, znajduję praktycznie wszystkie wypowiedzi moich przedmówców jako dziecinnie dyletanckie, oraz pozbawione jakichkolwiek wartości merytorycznej,Bardzo łatwo jest ulegać taniej, anty-amerykańskiej propagandzie, oraz powielać "legendy" pochodzące z czeluści sieci internetowej! (Przy okazji, to warto jest nadmienić, iż ta "sieć" jest utrzymywana w skali światowej głównie przez przysłowiowego amerykańskiego podatnika)!Jednakże chciałbym tu nadmienić, iż istnienie całkowicie prywatnej firmy zwanej Spacex, która właśnie 48 godzin temu wysłała własną rakietę nośną, ażeby zapewnić zaopatrzenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, krążącej na orbicie okołoziemskiej od wielu lat i będąc wspomaganą dzięki ekonomicznym wysiłkom wielu najbardziej uprzemysłowionych państw świata, wprowadza całkowicie nowy element do tak zwanego równania p.t. "space exploration".Okazuje się, że jednak można zarobić tak zwaną "kasę" na eksploracji kosmosu, pod warunkiem, że wszelkiego typu agencje rządowe (wielu państw) nie są z tym związane.W post scriptum, chciałbym dodać dla "specjalistów" (czytaj: niedouczonych dyletantów) nie mających najmniejszego pojęcia o poruszanym temacie, że bardzo łatwo jest pisać o czymś, o czym się nie ma najmniejszego pojęcia!Gdybym był złośliwy, to po prostu bym napisał, że Polska jest cały czas zacofanym krajem w wiekach średnich, co oczywiście nie jest prawdą, ponieważ właśnie wróciłem z wakacji spędzonych w Polsce, gdzie miałem okazję spotkać się z ludźmi będącymi na światowym poziomie, jeżeli nie finansowym, to intelektualnym.Z poważaniem:Phouty

Portret użytkownika dread

Nasa to jest jedna wielka

Nasa to jest jedna wielka zakłamana korporacja która pokazuje nam tylko to co chce i to co jest dla niej wygodne nieydy nie uwierze że byli na ksieżycu to jest jedna wileka sciema i sami czy prendzej czy puzniej się przekonamy kto ściemniał , życie na innych planetach napewno istnieje i napewno bedzie tak ze tak jak historycznych cywilizacjach oni niepozwolą by zniszczyc ziemie predzej nasz gatunek wyniszczą bo to my jestesmy szkodnikami i to my jesteśmy zagrożeniem dla wszystkich cywilizacji i form życia albo je zniszczymy albo zniewolimy byle by znalesc surowce a my jestesmy poprostu zwykłymi robolami któzy od urodzenia mają wpajane system który uczy człowieka by żył zgodnie system i i korporacjami ktore trzymaja nasze życie w ręku i prawo czyni z nas niewolników ale juz powoli widac początki łamania się tej piramidy i jak ludzie zaczną myślec to żadna armia niestanie na walce ku wolności bo człowiek musi byc wolnny i niema prawa by ktos lub cos go ograniczało i tylko czekac aż nam pod pretekstem nowej szczepionki nie wszczepią implantów więc hwdp i całemu naszemu rządowi bo tylko robią z nas debili i coraz bardziej ośmieszają nasz kraj a wszyscy rodacy co walczyli o naszą wolność i polegli to sie w grobach przewracają , my zwykli ludzie się dla nich nie liczymy liczą sie tylko stołki i kasa i tak jest wszedzie i tak piramida się rozrasta a nam wciskają pompki i koloryzacje i sztuczne kryzysy i przekupywanie naukowców by innych osmieszali  i robili  durni by tylko nie doprowadzić do darmowej energi i paliw .

Portret użytkownika edmund

już widywałem takie oferty,

już widywałem takie oferty, jak ta nasa na 30mln. konczyło sie zawsze ukręceniem łbów naukowcom lub "zaginięciem" wyników badan, prototypow.
W najlepszym razie patenty przejmowała i utajniała armia w trosce o dobro powszechne.
 

Portret użytkownika baca

NASA i reszta USA jest po

NASA i reszta USA jest po prostu splukane - stad "zakaz" lotów dla Chnczykow. oby tylko go olali i nie brali na poważnie.
USA jak nie powieksza i to szybciutko swojej piramidy finansowej, to znaczy nie zagarną Iranu, dolar jeszcze w tym roku upadnie i rozpocznie sie w Ameryce wojna domowa. zarządzany przez żydów FED to tylko bańka finansowa - megaoszustwo na skale światową.
ech aż mi sie nie chce już po raz setny tłumaczyć że gdyby "żydzi" byli tacy fajni, tacy życzliwi, tacy mądrzy i oczywiście ekspertami w rządzeniu i naukowości (jak to wynika z wiekszości zagarnianych przez nich nagród Nobla), no to nie musieliby sie podszywać pod Polakow, Amerykanów, Francuzów, Rosjan, Niemców, itp. bo cały świat by i tak sobie ich z rąk normalnie wyrywał aby pomnażali dobrobyt. skoro jednak robią to wszystko ukradkiem, udając nawet żydów (!) - no to chyba wszystko jasne, prawda?
pomaganie ludziom to nie jest niestety ich cel.
świadczy o tym ponad 2 tysiace udokumentowanych i potwierdzonych, zabójstw żydów, pogromów, wygnań, prześladowań, itp jakich doznał ten "naród".
jeśli wszyscy wezmą się i nad tym odrobinę zastanowią to wnioski są morderczo logiczne.
1. skoro w poprzednich wiekach analfabetyzm był powszechny to znaczy że tych pogromów musiało być od cholery wiecej. te 2 tysiace udowodnionych przypadków (dokumenty sądowe, wyroki, akty, itp) to tylko wierzcholek gory lodowej
2. skoro mimo to wychodzi 1 pogrom/rocznie jakiego doznali żydzi no to kaman.... co to moze u licha oznaczać? no co takiego?
bo wg mnie oznacza to że to nie jest jakis cholerny wyjątek, straszny pech, niesamowity zbieg okoliczności, seria nieszczęść itp tylko RUTYNA!!!
przecież jak kiedyś weszłem do obozu Cyganów i sie krzywo spojrzałem no to mi obili ryj Sad
no ale jak poszedlem tam drugi raz to już... nie obili. ponieważ nie robilem głupich min Smile
dlaczego żydzi pomimo tysiecy analogiczych doświadczeń NIE WYCIAGAJA WNIOSKOW?
tacy geniusze i nie mogą zatrybić? PRZEZ X TYSIĘCY LAT?
ktoś słyszał? ktos wie?
bo ja co prawda wiem ale wole nie pisac dlaczego
lepiej sprowokować do myślenia Smile

Strony

Skomentuj