Nasz stwórca jest kosmicznym programistą, twierdzi naukowiec z NASA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czy nasza rzeczywistość może być efektem wielkiej symulacji komputerowej? A jeśli tak to, kto stworzył tę symulację? Coraz więcej naukowców poważnie rozważa możliwość, że możemy żyć w prawdziwym matriksie. Na dodatek twierdzą oni, że jest na to wiele dowodów.

 

Wybitny naukowiec Rich Terrell pracujący dla NASA Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology to między innymi odkrywca nowych księżyców Saturna. Neptuna czy Urana, ma ciekawe zdanie na temat tego, kto tworzy to wszystko.

"Jakie są wymagania względem Boga? Musi być międzywymiarowy i kontrolować wszystko, co jest podłączone do wszystkiego we wszechświecie, Stwórca, który jest odpowiedzialny za wszechświat może zmienić prawa fizyki, jeśli tak będzie chciał Bóg, tak musi być." - Mówi Terrell.

Przypomina to trochę rolę programisty tworzącego skomplikowane modele naukowe. Tyrrell zastanawiał się ile mocy obliczeniowej potrzeba, aby stworzyć symulację Ziemi. Moc obliczeniowa ludzkości podwaja się, co 13 miesięcy a komputery mają już moc mózgu ludzkiego, w zakresie szybkości obliczeń.

 

Teraz nasze szybkie komputery są w stanie wykonywać milion miliardów operacji na sekundę, powiedział, Terrell.  W tym przypadku, po upływie 10 lat, komputery będą w stanie stworzyć prawdziwy model wszystkiego, co widzimy wokół nas na Ziemi. Pojawia się jednak dylemat czy komputery będą w stanie symulować istoty myślące i czy uda się stworzyć symulację istoty ludzkiej. Terrell twierdzi, że nauka jest na progu uzyskania zdolności do tworzenia światów wewnątrz komputerów zamieszkałych przez żywe istoty.

Według niego Bóg jest programistą natury. Wszechświat jest stworzony z kwantowych pikseli zwanych też bozonami cechującymi. Właśnie tak można sobie wyobrazić cechy konieczne do generowania hologramu. Przestrzeń, tak uwielbiana przez racjonalistów materia, energia i wszystko składa się z tych kwantowych pikseli. Oznacza to według Terrella, że wszechświat składa się ze skończonej liczby elementów składowych.

 

Jak w symulacji, wszechświat daje to, czego szukasz, jeśli na to patrzysz. Według tej teorii rzeczy istnieją, bo spodziewamy się je tam znaleźć, albo wiemy, że czegoś nie znajdziemy. Wszystko określają zasady zaimplementowane przez twórcę. Prowadzi nas to do świata, który wymaga jedynie pewnego kształtu, gdy jest obserwowany przez daną osobę. Rzeczywistość działa zatem jako coś bardzo podobnego do symulacji komputerowej.

 

Pomysł Terrell naprawdę nie jest nowy i nie jest jedynym naukowcem, który zasugerował, że możemy żyć w symulacji komputerowej. Wszechświat jest wypełniona światłem i innymi falami elektromagnetycznymi, stale nakładającymi się i pozostającymi w interakcji z innymi.  Jak widać, wszystkie cząstki istnieją w tym samym czasie.  Oznacza to, że właściwość fizyczna i wszystko, co widzimy, w rzeczywistości składa się ze wzorów interferencyjnych to fakt, dla którego, bez wątpienia, wyjaśnieniem jest holograficzna zasada.

 

W swojej pracy naukowej, "Modelowanie" Profesor Nick Bostrom z Oxford University, również sugeruje, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji. Badania przeprowadzone przez innych badaczy, takich jak, na przykład, David Bohm, Karl Pribram i Alain Aspect sugerują, że nasz wszechświat jest ogromną i dobrze wykonaną holograficzną iluzją.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Żródło

Może odbiegne od tematu

Może odbiegne od tematu artykułu. Ale wedlug mnie nie ma jednego Boga.
Stworzyła nas jakaś potężna rasa która jest od nas rozwinięta kilka albo kilkaset tysięcy lat technologicznie.
Która potrafi tworzyć życie  na planetach. Ma odpowiednią technologię. My za np: 10000 lat też możemy być
stwórcami innych istot np: będziemy technologicznie mogli np: uwolnić atmosfere  na marsie, czy na planecie w innej galaktyce. I za 1 milion lat
wyewoluują tam pierwsze organizmy a za następne 3 miliony lat jakieś inteligentne istoty. Pytam więc kto będzie
ich bogiem stwórcą? nasz programista czy MY. Tak naprawdę jakby dzisiaj pojawił się Jezus nie było by mu tak
łatwo udowodnić boski rodowód. 1000 lat temu ludzie nie mieli pojęcia o prawach fizyki. 

Portret użytkownika Bozon

"Oznacza to, że właściwość

"Oznacza to, że właściwość fizyczna i wszystko, co widzimy, w rzeczywistości składa się ze wzorów interferencyjnych to fakt, dla którego, bez wątpienia, wyjaśnieniem jest holograficzna zasada."
 
A z czego to niby wynika? To jest dopasowywanie faktów pod tezę tak żeby ją udowodnić nie podając argumentów. Prawda jest taka, że dopiero odkrywamy jak działa świat i jeszcze niejedno badanie nas zaskoczy. Fizyka kwantowa musi się dać jakoś połączyć z klasyczną fizyką i można to zrobić bez wprowadzania Boga. Stwórcę wprowadza się tam gdzie wyjaśnienie nie jest jeszcze znane i umysł dążący do uporządkowania faktów tworzy teoretycvzny model a Boga wszędzie najłatwiej wstawić.

Portret użytkownika bruno borman

Osobiscie nie zgadzam sie z

Osobiscie nie zgadzam sie z tz.teoria tego pana,teoria boga,programisty.Obecna nauka nie potrafi ocenic kosmosu i wszechswiata,jego chemicznego i fizycznego,czy to bedzie kolor niebieski czy czerwony.Obecne urzadzenia nie potrafia okreslic wieku planet,ba galaktyk itd..OBECNYWSZECHSWIAT I TZ. WIELKI WYBUCH,NAGLE JEST ZIEMIA I NA NIEJ ZYCIE W WIELU FORMACH.PYTAM I NIE ZNAJDUJE ODPOWIEDZI.jedno co moge powiedziec,jestesmy eksperymentem w skali wieloswiata.

Portret użytkownika Maria1

Ad.Alena: Einstein opisał w

Ad.Alena: Einstein opisał w ten sposób fizyczną możliwość narodzenia bez zniszczenia dziewictwa matki oraz zmartwychwstania, przeniknięcia ciała przez całun lub ścianę, a później skondensowania się (zmaterializowania do normalnych cech fizycznych ciała stałego człowieka). Moje spostrzeżenie było podobne, gdy jeszcze nie znałam powyższego, choć jestem "tylko" humanistką. Wyjaśniałam dzieciom na religii np., że Pan Jezus rodząc się "wyemanował z Matki jako światło.

Portret użytkownika Bozon

Wg Biblii niosący światło to

Wg Biblii niosący światło to Lucyfer. Tak brzmi dosłowne tłumaczenie. Ta religia jest pełna sprzeczności a sama Biblia zostawia dowolną możliwość interpretacji i dlatego ludzie znajdują tam potwierdzenie swoich przekonań albo znajdują w świecie potwierdzenie tego co przeczytali w Biblii albo usłyszęli w kościele. Właśnie teoria kwantowa o tym mówi, że ich pierwotny pogląd determinuje ściśle obserwację.

Portret użytkownika niebieski52

Jezus jako postac historyczna

Jezus jako postac historyczna nie istniał,to odwieczna ideologia ludów semickich i egipskich.Sumerowie piszą pod dyktando boga Enki-jednego z 665 przybyszów(Anunnaki-homo jaszczury) z planety Nibiru że stworzyli nas jako robotników(Adamu);Pierwszą matką człowieka z probówki była Ninhursag,Ninki czczona przez Sumerów jako matka boska z dzieciątkiem...itd. Np."boże narodzenie" i "ukrzyżowanie Jezusa" to zjawiska astronomiczne przerobione dla głupiego plebsu; 21 grudnia Ziemia znajduje się na kursie powrotnym swojej orbity wokół Słońca i nasza gwiazda ma najniższą pozycję nad horyzontem,najdłuższa noc w roku(śmierć boga słońce,zwycięstwo króla ciemności ),do tego w gwiazdozbiorze Krzyż Południa(ukrzyżowanie boga).Po 3 dniach "stagnacji" bóg Słońce schodzi ze znaku Krzyża i na wyższej pozycji nad horyzontem(koniec męki pańskiej i zmartwychwstanie boga,boże narodzenie lub wniebowstąpienie)...i tak robi się dwa święta z jednego.Oto tajemnica wiary...władza i talary !

Portret użytkownika basiaX988

Czyli wychodzi na to że

Czyli wychodzi na to że żyjemy w The Sims z wszystkimi dodatkami, mamy z góry przypisane Aspiracje a rządzi/ rządzą nami jakieś dzieciaki. Wygrana w lotka to nic innego jak wpisanie kodu. A nasze pragnienia albo są spełniane albo nie. Nasze szczęście to nic innego jak Ktoś kto nami kieruje, a gdy nad czymś myślimy wyswietla nam się"dymek nad głową. Katastrofy to nic innego jak usunięcie świata i stworzenie nowego. A że technika postępuje to tak jak z grami Tke sims1- epoka kamienia the sims2 - średniowiecze the sims 3 - teraźniejszość Biggrin Pozdrawiam 

Portret użytkownika Kazek12

Coś w tym może być, ale czy

Coś w tym może być, ale czy na pewno.
Trudno  nie zgodzic sie z wywodami Terrella, bo mając na uwadze inne elementy układnki wszystko staje się mniej więcej zrozumiale, ale mamy zbyt mało wiedzy na ten temat.
Że coś takiego jak BÓG istnieje nie ulega wątpliwości, ale z tym faktem wielu nie chce sie zgodzić przez przekorę lub celowo dla wprowadzenia w bląd innych, gdy faktycznie zgadzają sie z tymi wywodami.

Portret użytkownika kazikkkk

W Biblii jest napisane że ten

W Biblii jest napisane że ten kto Uwierzy osiągnie życie wieczne -
Jak byś miał mózg to byś wpierw sam się zastanowił np: 
czemu on jest tak pewny swojej odpowiedzi?- musiał mieć jakiś powód żeby to napisać.
skąd ludzie się wzieli, co?,może sami se powstali ,NO PRZECIEŻ MUSIAŁ BYĆ JAKIŚ POCZĄTEK -STWÓRCA ,JEST Artystą i tylko taki mógł być początek,nie widzę innego ,a my jesteśmy jego dziećmi.
A nie zastanawiałeś się może czy te wszystkie cuda które do tej pory mają miejsce są przypadkowe?(nic nie dzieje się przypadkiem) np Św. Faułstyna zmarła z ZIMĘ a pod jej oknem tego dnia wygosły czerwone ROŻE,jest dowód.
 
+ jeszcze jeden dowód //innemedium.pl/wiadomosc/fizyka-kwantowa-udowadnia-istnienie-duszy

Portret użytkownika kuzYn

Tym kosmicznym stwórcą i

Tym kosmicznym stwórcą i programistą jest jakiś dzieciak istoty wielowymiarowej, wyżej rozwiniętej.
Dzieciak dostał od taty na urodziny zestaw " Zrób sobie własny wszechświat", i dlatego ten świat jest taki niedoskonały. Cieszmy się jednak że dzieciak nie wpadł na pomysł poprawiania tego co spieprzył. Biggrin

 

Portret użytkownika Alena

Wszechswiat jest absolutnie

Wszechswiat jest absolutnie doskonaly i spelnia kazde nasze marzenie ,podbudowane emocja - tylko my sami nie zdajemy sobie zupelnie z tego sprawy Smile Uwaga wiec na emocje ,bo one sie materializuja, bo my doslownie "zamrazamy" nasze emocje ,ktore sie materializuja w kazdej sekundzie naszego zycia. Czynimy to "bezwiednie",gdyz nasze umysly sa tak potezne a my sami jestesmy wielowymiarowymi Istotami - wlasciwie poteznymi Duchami majacymi fizyczne doswiadczenie . Nasze ciala sa rozlozone na kilku wymiarach /co Bogu=Multiversowi ,zupelnie nie przeszkadza Smile  Z poziomu 2D czerpiemy sily zyciowe,w 3D mamy cialo fizyczne ,na 4D mamy umysl,na 5D corpus supremum /cialo wyzsze/ lub precorpus supremum /przedcialo wyzsze/ . To czy mamy corpus s. ,czy precorpus s. zalezy od naszego rozwoju duchowego,czyli od ewolucji naszej Swiadomosci.  Na poziomie 6D i 7D  ,nie posiadamy juz cial i jestesmy w zasadzie czysta swiadomoscia- Krystalicznie Czysta Boska Swiadomoscia i to jest nasz prawdziwy cel - prawdziwy Dom i prawdziwy Dobrostan ,ktorego tu na Ziemi nigdy do konca nie mozemy doswiadczyc. Bo nasze  serca ,zawsze odczuwaja tutaj na Ziemi , podswiadoma tesknote, za naszym prawdziwym Domem ,czyli wszechogarniajaca nas Miloscia. Jestesmy gwiezdnym zasiewem,jestesmy energia ,nigdy sie nie urodzilismy i nigdy nie umrzemy. Pozdrawiam Was Wszystkich .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Alena

Kazdy z nas jest

Kazdy z nas jest Indywidualnym Bogiem tylko w mniejszej skali /budowa holograficzna ,oraz fraktalna Wszechswiata/ . "Ramtha Biala Ksiega" to wspaniala wiedza Lemurian i Atlantydow , przekazana ludziom w niekonwencjonalnej formie ,opisujaca miedzy innymi wlasnie to zjawisko . Kazdy z nas moze wybrac- albo STRACH/zastraszanie owieczek pieklem ,Armagedonem itd / I ODDZIELENIE OD BOGA /z ktorym moga nas polaczyc wylacznie specjalisci np. KK / albo  ZESPOLENIE Z BOGIEM /doslownie wtopienie sie w Niego/         I MILOSC /bezwarunkowa do wszystkich istot na Ziemi i poza Nia ,albowiem w kazdym z nas bez wyjatku ,mieszka Krystalicznie Czysta Boska Swiadomosc/czyli nasza potezna Podswiadomosc/ , oraz male  ludzkie ego /ludzki umysl/ czesto zawistny ,zazdrosny, zachlanny na dobra materialne,zapatrzony w siebie,ale tez chroniacy nas przed roznymi sytuacjami zagrazajacymi nam samym.

Portret użytkownika Alena

Wszystko na tym Swiecie jest

Wszystko na tym Swiecie jest energia ,a w tym rowniez kazda nasza mysl,ktorej energie mozna obecnie zmierzyc. Tak wiec twoje karty kredytowe ,twoje pieniadze sa rowniez energia Smile Podobno sa ludzie ,ktorzy potrafia manifestowac pojawienie sie w ich zyciu pieniedzy - pewnie dlatego powstala bajka o Krolu Midasie Smile Mysle ,ze aby to uczynic ,trzeba stale rozwijac i transformowac swoja Swiadomosc .                                  Film Sekret Prawo Przyciagania pl    /you tube/

Portret użytkownika pabloS

Bóg tego świata to w kosmosie

Bóg tego świata to w kosmosie parówa nad parówami. Ziemia to jedna wielka koncentracyjna farma. Właściciele tego wspaniałego kosmicznego i tak "naturalnego" świata to 1/3 mieszkańców (ras) tej galaktyki(ten wasz szatan). Pozostałe 2/3 to reszta(ten wasz Bóg), tych bardziej ogarniętych, którzy wolą żyć w harmonii i samodzielnie. Upadłe aniołki to nic innego jak antyczne nazewnictwo - opisuje status moralny i sposób prowadzenia egzystencji jako cywilizacja. A więc cywilizacja, nie szanująca "poglądów" innych cywilizacji - "jak na górze tak i na dole" - można śmiało przyrównać sposób w jaki opanowywują świat pejsaci do poczynań tychże cywilizacji w kosmosie. Jesteśmy "dziećmi bożymi" uwięzionymi w tych ciałach, na tej "planecie", a wasz trud/aktywność na Ziemi(bo przecież trzeba "żyć"), to śmietanka którą spija właśnie nasz wróg. Miłego dnia kościelni idioci.

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

Stwórca jest taki wspaniały,

Stwórca jest taki wspaniały, że was rozumie tych co tak się złoszczą na chrześcijan ! Bo przecież was stworzył, tylko nie wiecie że taki ktoś wspaniały jest ! Frańciszek Papież powiedział ostatnio że trzeba się modlić za tych co nas denerwują, więc będę się za was modlił !

Portret użytkownika AnkaA

Hallo ! Wszystko jestem w

Hallo !
Wszystko jestem w stanie zrozumieć. Tylko jednie nie rozumiem: Po co to robi ? Natura jest OK - proste zasady, proste zachowania.  Ale istoty inteligentne mu nie wychodzą. Nie się lepiej zabierze za sprzątanie, bo swojej nieprzemyślanej kreacji. Jak moje obrazy się nie udają to po prostu je rozdzieram na strzępy, wyrzucam i zabieram za tworzenie nowego.
A może potrzeby jest nowy programista ?
PS. Widziałam pracownie grafików i programistów błagagan wszędzie... 
 

Portret użytkownika Matejekmw

"...że najprawdopodobniej

"...że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji. Badania przeprowadzone przez innych badaczy, takich jak, na przykład, David Bohm, Karl Pribram i Alain Aspect sugerują, że nasz wszechświat jest ogromną i dobrze wykonaną holograficzną iluzją."
"Przestrzeń, tak uwielbiana przez racjonalistów materia, energia i wszystko składa się z tych kwantowych pikseli."
 
czyli żyjemy w symulacji i iluzji (czyli sugestia nieprawdziwości) no dobrze, ale czy przez to ból nie boli, smutek nie smuci a radość i szczęście nie daje radości i szczęścia?
gdyby przestrzeń i materia składałyby się np. z cegieł to byłyby wtedy naprawdę materialne i dopiero wtedy prawdziwe
no to do cholery Bóg powinien wziąć się za budowlankę i rypnąć wszystko z cegły!!!
 
od początku wielkie religie mówiły, że świat ziemski to tylko świat ziemski a my, nasze wybory i czyny nie są jednak nieprawdą, a po tym świecie coś przecież jest - dla jednych niebo dla drugich piekło dla jeszcze innych nirwana
odkrycia nauki jednak dowodzą tego, że to myśl i świadomość tak naprawdę się liczą (i tu moje spostrzeżenie: Chrystus powiedział: gdyby wasza wiara (czym jest wiara?) była chodźby jak zirnko gorczycy, powieddzielibyście górze aby się przeniosła zrobiłaby to.
trochę mnie to przeraża a zarazem napawa radością

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

Słabo piszecie i jakoś

Słabo piszecie i jakoś niektórzy głupio jakby byli dziećmi jakimuś że niewiem co ! Stwórca to jest taki ktoś kto daje życie i duszę byśmy mogli doświadczać tu na ziemi i poto byśmy mogli się modlić ! I powinniśmy się modlić i to często jak niewiem co ! I o łaskę i o miłosierdzie a nie pisać gupoty jsk niektórzy tu.

Portret użytkownika Darius

Propo avatara   11 Potem

Propo avatara
 
11 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi:
miała dwa rogi podobne do rogów Baranka,
a mówiła jak Smok.
12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje,
i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii,
której rana śmiertelna została uleczona.
13 I czyni wielkie znaki,
tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi.
14 I zwodzi mieszkańców ziemi
znakami, które jej dano uczynić przed Bestią,
mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii,
która otrzymała cios mieczem,
a ożyła.
15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii,
tak iż nawet przemówił obraz Bestii
i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici,
którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.
16 I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Portret użytkownika ktos

Zgadzam sie z

Zgadzam sie z Toba:)
rom;8:5-27
 Albert Einstein powiedzial..Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
pozdrawiam
 

Portret użytkownika df

bawi mnie ze masz monopol na

bawi mnie ze masz monopol na wiedze, niestety błedną i nieprawdziwą, odsyłam do lektory o wczesnym sredniowieczu i początkach chrzescijanstwa i proszę przestan indoktrynowac innych, jesli lubisz sie modlic to rob to a nie gadasz o tym.  a na koniec podziekuj swietej inkwizycji za wszytkie ofiary i experymenty na ludziach, takze nie wiesz w te bajki ze zabijaj wszytkich bog rozpozna swoich :]

Portret użytkownika marco

Szanowne Sanktuarium. Prawda

Szanowne Sanktuarium. Prawda jest taka, że powinniśmy przestać się modlić, przestać wypowiadać życzenia i ślepo powtarzać nasze rzekome humanistyczne i religijne ideały i zacząć wprowadzać  je w życie!
 

Portret użytkownika b@ron

Sanktuarium

Sanktuarium polskie...pierdzielisz jak potłuczony/na , skoro mamy "doświadczać tu na ziemi" ,to po co jest cały ten kosmos z innymi planetami  ??? druga sprawa to nikt nie ma pojęcia kim jest stwórca i czy wogóle istnieje ,wiec jeśli masz na to jakieś dowody ,to je podaj , a nie rób z siebie głupio-mądrego

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj