Nasz wszechświat może się znajdować we wnętrzu czarnej dziury

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Naukowcy z USA dopracowali ciekawą teorię na temat funkcjonowania naszego wszechświata. Zdaniem ekspertów wszystko co zwiemy kosmosem znajduje się we wnętrzu czarnej dziury. Ponadto, eksperci doszli do wniosku, że wszystkie czarne dziury muszą być wejściami do tuneli podprzestrzennych przewidzianych w równaniach Einsteina-Rosena.

 

Z pomocą takich tuneli możliwe jest połączenie różnych częściach przestrzeni wszechświata. Drugi koniec tunelu, według naukowców, łączy się z przeciwieństwem czarnej dziury - białą dziurą, do której nic nie może się dostać. Wewnątrz tunelu w tym czasie można zaobserwować rozszerzający się wszechświat, zupełnie podobny do naszego.

 

Warto zauważyć, że teoria ta nie jest nowa. Fizycy analizują ją już od jakiegoś czasu. Ta teoria fizyczna może pomóc rzucić światło na wiele rzeczy, na które nie jest w stanie odpowiedzieć słynna teoria Wielkiego Wybuchu. Zgodnie z nią, zanim Wszechświat zaczął się rozszerzać, był w stanie określanym jako nieskończenie mały punkt w przestrzeni o nieskończone wysokiej gęstości materii. Teoria ta pomaga wyjaśnić, dlaczego ten niezwykle gęsty wczesny Wszechświat zaczął się rozwijać z tak dużą prędkością i dając początek ciał niebieskich, pojedynczych galaktyk i ich gromad.

[ibimage==24116==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ale jednocześnie nie znamy odpowiedzi na szereg ważnych pytań, które nasuwają się same jak: kto spowodował ów Wielki Wybuch? Czy co jest źródłem tajemniczej ciemnej materii, bez której astrofizycy nie są w stanie dopasować swoich hipotez do obserwowanej praktyki? Teoria, wedle której ​​nasz wszechświat jest wnętrzem czarnej dziury może dać nam odpowiedź na te i wiele innych pytań. A poza tym łączy w sobie zasady dwóch podstawowych teorii współczesnej fizyki: ogólnej teorii względności i mechaniki kwantowej.

[ibimage==24115==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jeśli nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną i białą dziurę, to w takim układzie czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale jego wykrycie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią tego pomiaru. Naukowcy wskazują na fakt, że w jednej części znanego nam wszechświata galaktyki spiralne skręcają zawsze w lewo a w drugiej w prawo. Niektórzy fizycy tratują to jako dowód popierający hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną a białą dziurą. Podobnie wyglądają kwestie spinu cząstek elementarnych obserwowane w skali mikro.

 

Coraz częściej pojawiają się ostatnio teorie wskazujące na to, że Wielki Wybuch mógł nigdy nie wystąpić tylko wymyślono go, ponieważ pasował do obserwowanego wszechświata. Często zapominamy, że Big Bang jest tylko teorią tak jak teoria ewolucji, czyli jest czymś niezweryfikowanym, przybliżeniem i propzycją skołowanych obserwacjami naukowców. Fakt, że większość z nich w to wierzy o niczym nie świadczy, bo ludzie zwani uczonymi wierzyli też długo, że Ziemia jest płaska. Wszechświat okazuje się być po prostu czymś tak niesamowitym, że trudno go zrozumieć dzisiejszej zadufanej w sobie społeczności naukowej.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika bez

Czy z wybuchu może coś

Czy z wybuchu może coś powstać? Raczej z połączenia! Błędem jest też myślenie, że Wszechświat się rozszerza, z pędzącego pociągu mijane krajobrazy pędzą razem z nami choć wiemy, że to nieprawda, więc? Prawda jest taka, że Ziemia krąży wokół Słońca, Słońce wokół Galaktyki, Galaktyki wokół Centrum Wszechświata; co jest Centrum? Może trzeba Go szukać bo teoria o wielkim wybuchu już niedługo będzie nieaktualna.

Portret użytkownika MASAKRA

Osobiscie nie wykluczam

Osobiscie nie wykluczam niczego !
Wszystkie opcje sa mozliwe !
Mysle jednak, ze prawdy nigdy sie nie dowiemy. Mam tylko nadzieje, ze po naszej smierci bedziemy wiedziec wszystko.
Tak sobie czasami mysle, ze BOG wszystko bardzo dobrze zorganizowal i nigdy nie pozwoli, by czlowiek, lub inne rasy we wszechswiecie posiada cala wiedze o stworzeniu i dzialaniu wszechswiata.
To samo tyczy sie podrozy miedzygwiezdnych lub miedzyplanetarnych. Nie moge sobie wyobrazic, aby czlowiekowi sie udalo zalamac przestrzen w taki sposob, by moc szybko pojawic sie TAM lub GDZIE INDZIEJ ! Byc moze , ze czlowiek te wiedze lub mozliwosc osiagnie, ale nigdy nie bedzie mu dane, by to pryktycznie wykorzystac.
O swoja planete zadbac nie potrafimy. Potrafimy tylko mordowac i manipulowac. Pieklo zrobilismy na Ziemi.... i na tym pozostanie !!! Najpierw trzeba sie duchowo wzniesc...a potem sie zobaczy, na co sobie zasluzylismy.
 
Amen.

Strony

Skomentuj