Naukowcy badają czy ludzie są w stanie lewitować

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Lewitacja, fascynujący koncept unoszenia się człowieka w powietrzu bez fizycznego wsparcia, przez wieki była tematem kontrowersji, ciekawości i niewiary. Mimo że tradycyjna nauka z reguły traktuje to zjawisko sceptycznie, dr Michael Grosso postanowił zagłębić się w starożytne i historyczne opisy lewitacji, rozważając je jako cenne źródło informacji o niewykorzystanym potencjale ludzkiego umysłu.

 

 

Przyjrzyjmy się bliżej badaniom dr Grossa, który, będąc doktorem z Uniwersytetu Columbia oraz współpracownikiem Uniwersytetu Wirginii, napisał książkę na temat jednego z najbardziej znanego lewitantanta w historii, św. Józefa z Copertino. Jego publikacja przeszła burzliwą drogę do publikacji z powodu kontrowersyjnego podejścia do tematu lewitacji, ale jest to świadectwo jego nieugiętej determinacji w poszukiwaniu prawdy.

 

Św. Józef z Copertino, zakonnik żyjący w XVII wieku, został opisany jako zdolny do uniesienia się kilka cali nad ziemią lub nawet do latania na dużej wysokości przed licznymi świadkami w różnych miejscach we Włoszech. Z racji procesu kanonizacyjnego Kościoła, zbierano szczegółowe relacje naocznych świadków, dostarczając nam cennej dokumentacji na temat tego zjawiska.

Wielu współczesnych sceptyków z łatwością odrzuca te doniesienia jako owoc gorliwości religijnej lub przesądów. Dr Grosso jednak podkreśla, że takie relacje pochodziły od najwyższych rangą osób w Kościele, w tym kardynałów i papieży, co podnosi ich wiarygodność. Zaskakujące jest to, że w tamtych czasach Kościół nie miał zamiaru propagować tych "cudów". W rzeczywistości Józef był często przesuwany między różnymi lokalizacjami i ostrzegany przed lewitacją, prawdopodobnie z powodu obaw o potencjalny kult wokół jego osoby.

 

Lewitacja nie jest jedynym zjawiskiem tego rodzaju, z którym spotykamy się w historii. Podobne opowieści, choć często uznawane za mity, pojawiają się w wielu kulturach i tradycjach. To prowadzi nas do zastanowienia, czy nie powinniśmy ponownie rozważyć możliwości naszego umysłu w kontekście tych niewytłumaczalnych zjawisk.

Choć dla wielu lewitacja nadal pozostaje w sferze legendy, dla innych jest oknem na niesamowite możliwości ludzkiego umysłu. Biorąc pod uwagę historyczne dowody i nieustanne badania nad psychokinezą, jesteśmy być może na krawędzi odkrycia niewyobrażalnych zdolności ukrytych głęboko w naszym gatunku.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj