Naukowcy informują o zbliżającąej się do Ziemi "komecie śmierci"

Kategorie: 

Źródło: NASA

Asteroida 2015 TB145 zbliży się do Ziemi dzisiaj 11 listopada. Obiekt o niezwykłym kształcie znajdzie się najbliżej naszej planety w odległości 38 milionów kilometrów. 

 

Według ekspertów NASA, Ta dziwna asteroida jest właściwie martwą kometą. Z powodu kształtu, przypominającego ludzką czaszkę, ciało niebieskie zostało nazwane "kometą śmierci". 

 

Asteroid 2015 TB145 został zauważony w 2015 roku, kiedy przelatywał w odległości około pół miliona kilometrów od Ziemi. To właśnie wtedy astrofizycy zdołali zrobić kilka zdjęć za pomocą obserwatoriów radarowych. 

Obecne zbliżenie tej asteroidy nie stanowi zagrożenia dla Ziemi ze względu na niewielkie rozmiary 2015 TB145 jak i dużą odległość perygeum. Następnym razem "kometa śmierci" zbliży się do Ziemi nie wcześniej niż w 2082 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lit

W zwiazku z powyzszym sie

W zwiazku z powyzszym sie okopalem do pozycji strzeleciej stoa. Jutro przyjezdza pioch, gres,cement i drut, i betoniarka. Bede kopal bunkier dla pol osiedla. Jak odejsc to w doborowym towarzystwie.

Portret użytkownika czarek009x11

żenada inne medium napisales

żenada inne medium napisales "Obiekt o niezwykłym kształcie znajdzie się najbliżej naszej planety w odległości 38 milionów kilometrów. " a pozniej "Asteroid 2015 TB145 został zauważony w 2015 roku, kiedy przelatywał w odległości około pół miliona kilometrów od Ziemi. To właśnie wtedy astrofizycy zdołali zrobić kilka zdjęć za pomocą obserwatoriów radarowych. " to w koncu jaka odleglosc nas dzieli od tej niby czaszki ?:)

Skomentuj