Naukowcy mają zamiar odtworzyć wygląd "obcego" z Arkaim

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Odkryta w 1987 roku w pobliżu Czelabińska ufortyfikowana starożytna osada będącą prawdopodobnie jednym z ośrodków protoplastów Słowian, ludu Ariów, stała się archeologiczną sensacją. Jakiś czas temu, podczas wykopalisk ujawniono tam szkielet istoty z nienaturalnie wydłużoną czaszką. Z tego powodu nazwano go "obcym" z Arkaim. Rosyjscy naukowcy planują obecnie zrekonstruowanie twarzy tej osoby na podstawie czaszki.

 

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu pozostałościami Arkaim po jego odkryciu i nagłośnieniu sprawy, władze radzieckie odstąpiły od planów budowy zbiornika retencyjnego w tym miejscu i w konsekwencji zalania obszaru cennego odkrycia. Tym samym Arkaim uniknął losu chazarskiego miasta Sarkel spoczywającego dziś na dnie sztucznego Jeziora Cymlańskiego.

[ibimage==26460==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Dzięki temu, że w Arkaim można było normalnie prowadzić wykopaliska, archeolodzy odkryli tam w 2015 roku pozostałości dwóch mężczyzn i kobiety, które pochodzą z II-III wieku przed Chrystusem. Ze względu na niezwykły, wydłużony kształt czaszki jednej z pochowanych tam osób, pojawiły się rozmaite teorie, zakładające, że może to być jakaś hybryda obcego z człowiekiem.

 

Zdaniem naukowców, którzy przeprowadzili badanie tych szczątków, rzekomy "obcy" był wyjątkowo niskiego wzrostu. Mierzył jedynie około 156 cm. Wiadomo również, że zmarł w wieku 35-40 lat. Towarzyszący mu w mogile ludzie, byli dużo młodsi i mieli około 25 lat. Zauważono również, że brak jest śladów gwałtownej śmierci na kościach, co jest dość powszechne w przypadku takich znalezisk.

 

Antropolodzy twierdzą, że niezwykły szkielet należy do Ziemianina i czaszka ma nietypową postać z całkiem ziemskich powodów. Ariowie mieli podobno w zwyczaju deformować czaszki dzieciom dokładnie tak jak czyniono to w Ameryce Południowej. Nietypowy kształt może być wynikiem tego, że obciskający formującą się czaszkę bandaż pozostawał dłużej niż u innych dzieci, więc ta czaszka jest po prostu bardziej wydłużona niż inne. Eksperci nie potrafią jednak odpowiedzieć na pytanie, po co ktoś miałby robić takie rzeczy.

 

Badanie szczątków kostnych właśnie się zakończyło i wkrótce zostanie rozpoczęty proces odtworzenia twarzy osoby z niezwykle ukształtowaną czaszką. Wszystkie etapy tego procesu zostaną odpowiednio udokumentowanie za pomocą fotografii i nagrań wideo. Ostateczny wygląd Aryjczyka z wydłużoną czaszką zostanie zaprezentowany latem tego roku.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dany01091983

...A według mnie sprawa jest

...A według mnie sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa.Kości nie są skamieniałe ani tak stare żeby nie udało się przeprowadzić na nich badań genetycznych i porównać je z genomem ludzkim.To nie średniowiecze w końcu:-)

Portret użytkownika H.R.

Te naukowe teorie o rzekomym

Te naukowe teorie o rzekomym wydluzaniu czaszek zapominaja o jednym. Chocby nie wiem jak mocno owijal dziecku leb szmata, to w zaden sposob nie zwiekszy to ilosci masy kostnej jaka dopuszcza do budowy czaszki DNA gatunku. Wiec o kant dupy potluc te"teorie" archeologow.

Portret użytkownika nuda

"Eksperci nie potrafią jednak

"Eksperci nie potrafią jednak odpowiedzieć na pytanie, po co ktoś miałby robić takie rzeczy"
Odpowiedz jest prosta, zasiegnij wiedzy historycznej, a jezeli nadal nie rozumiesz, pozwol, ze ci wyjasnie: Otoz robili to, w celu zwiekszenia (wg wierzen ofc) dotlenienia mozgu co znacznie polepszylo by jego rozwoj, prace wykorzystaniew itp. Ogolem rezecz biarac robili to poniewaz wierzyli, ze w ten sposob dzieci beda inteligetniejsze.

Portret użytkownika nuda

"Ariowie mieli podobno w

"Ariowie mieli podobno w zwyczaju deformować czaszki dzieciom dokładnie tak jak czyniono to w Ameryce Południowej. "
Oto i jest odpowiedz kim byl tzw obcy...
Az przyrko sie robi trafiajac na taka ciemnote ludzka

Strony

Skomentuj