Naukowcy mogą ogłosić możliwość istnienia potwora z Loch Ness

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Międzynarodowy zespół naukowców, przez ponad rok studiował przypadek szkockiego jeziora Loch Ness, aby potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu legendarnego potwora Nessie. Sprawozdanie z wyników tej pracy pojawi się na początku września.

Wyprawa, kierowana przez Neila Gemmellego, profesora z University of Otago w Nowej Zelandii, zaczął rozpoczęła się w czerwcu 2018 r. Naukowcy zebrali do analizy 250 próbek wody z różnych części jeziora i z różnych głębokości. 

 

Wszystkie stworzenia, które żyją w jeziorach, w sposób nieunikniony zostawiają w nich fragmenty DNA - w postaci łusek, cząstek skóry, piór lub moczu. Wszystkie próbki poddano sekwencjonowaniu i utworzono 500 milionów sekwencji DNA, które porównano z bazą danych wszystkich znanych gatunków.

Według publikacji prasowych, wcześniej było kilka teorii wyjaśniających liczne doniesienia o obserwacji Nessie. Informowano już, że badanie w zasadzie wykluczało większość hipotez, ale jedna z nich zdaniem Gemmellego stała się prawdopodobna. Oczekuje się, że oficjalne wyniki badań zostaną ogłoszone na konferencji prasowej 5 września 2019 roku. Ma do tego dojść w Loch Ness Exhibition Center na zachodnim brzegu jeziora. 

 

Pierwsza pisemna wzmianka o potworze z Loch Ness znajduje się w szkockim rękopisie z VI wieku. Nawet w dzisiejszych czasach Nessie - istota z masywnym ciałem i długą szyją podobną do plezjozaura - stała się ikoną popkultury i jednym z najbardziej dyskutowanych zjawisk na świecie. Mimo licznych świadków, którzy na przestrzeni wieku widzieli tego rzekomego potwora, jego istnienie nie jest oficjalnie udokumentowane.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Siorkil

To jest ręka a nie trąba ,

To jest ręka a nie trąba , ale mogą ogłosić, no co za głupi tytuł magą i nigdy nie ogłoszą admin ten artykuł se wymyślił wyssłl z palsca bo nigdy nie ogloszą . Bo tak tu jest mało fajnych prawdziwych informacji że trzeba przecież coś wymyślić by ludzie mieli co czytać .

Portret użytkownika Siorkil

po pierwsze jest to ręka a

po pierwsze jest to ręka a nie trąba po drógie to mogą czy nie mogą bo taka gadka że coś można jest o kant dupy rozczaś bo można wszystko jak się chce. Mogą i tego nie zrobią do końca naszego życia no ale mogą hahahaha

Skomentuj