Naukowcy odkryli, dlaczego ludzie z chorobą Parkinsona widzą duchy

Kategorie: 

Źródło: tg

Choroba Parkinsona jest chorobą zwyrodnieniową mózgu. Objawy obejmują sztywność, drżenie, powolne ruchy i widmowe wizje. Naukowcy w końcu zorientowali się, dlaczego ludzie z parkinsonizmem widzą duchy.

Osoby z tym stanem mogą widzieć duchy lub wyczuwać ich obecność wokół siebie. Naukowcy doszli do wniosku, że jest to spowodowane uszkodzeniami płatów czołowo - skroniowych mózgu. Choroba atakuje obszary mózgu kontrolujące ruch i uszkadza funkcjonowanie innych części mózgu.

 

Po dewastacji płatów czołowo - skroniowych pacjent ma skłonność do halucynacji. Ludzie widzą duchy, anioły, zmarłych krewnych.

 

Około połowa osób z chorobą Parkinsona ma niewielkie halucynacje. To wizje pojawiają się przed innymi objawami tej choroby. Jednocześnie niektórzy pacjenci postrzegają wizje jako dobry znak, podczas gdy inni boją się ich panicznie.

 

Choroba Parkinsona jest powszechna. Jedna na pięćset osób cierpi na tę chorobę. Niestety choroby nie można wyleczyć. Powoli niszczy komórki mózgowe. Ponadto przy parkinsonizmie wyczerpują się zapasy dopaminy. Nowoczesne leki pomagają spowolnić ten proces. Nauka próbuje znaleźć lekarstwo, ale jak dotąd bezskutecznie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj