Naukowcy odkryli, że Wielka Piramida skupia energię elektromagnetyczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Tak zwana Wielka Piramida w Gizie, to jeden z najbardziej niesamowitych monumentów na świecie. Do tej pory, naukowcy utrzymywali iż jest to olbrzymi grobowiec co było traktowane jako swoisty dogmat, pomimo nie odnalezienia w niej żadnej mumii ani napisów naskalnych które mogłyby na to wskazywać. Tymczasem teraz, okazuje się iż Wielka Piramida potrafi skupiać promienie elektromagnetyczne.

To niecodzienne odkrycie zostało ujawnione w pracy badawczej opublikowanej w czasopiśmie naukowym Journal of Applied Physics. Oto co o samym badaniu powiedział jeden z jego koordynatorów Dr. Andrey Evlyukhin:

"Egipskie piramidy od zawsze skupiały na sobie dużo uwagi. My jako naukowcy również zainteresowaliśmy się tą budowlą dlatego zdecydowaliśmy sprawdzić czy Wielka Piramida może zachować się jak cząstka rezonująca z falami radiowymi[...] Ze względu na brak informacji na temat fizycznych właściwości piramidy, musielismy skorzystać z kilku wstępnych założeń. Przykładowo, uznaliśmy że w jej wnętrzu nie ma żadnych nieznanych wgłębień a jej budulcem to zwyczajny wapień, równomiernie rozłożony wewnątrz i na zewnątrz piramidy. Korzystając z tych założeń, doszliśmy do interesujących rezultatów, które mają istotne i co ważniejsze praktyczne implikacje"

Naukowcy poddali Wielką piramidę działaniu kilku rodzajów elektromagnetycznego promieniowania. I ku zaskoczeniu wszystkich, okazało się iż piramida weszła z nimi w reakcję. Oznacza to, że ten ogromny kamienny monument zachował się zupełnie jak pudło rezonansowe. Czyli mechanizm, którego głównym zadaniem jest przyciąganie oraz wzmacnianie fali radiowych. Wielokrotne analizy tego obiektu dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że Wielka Piramida jest w stanie koncentrować energię elektromagnetyczną wewnątrz swoich ukrytych komnat.

Badacze byli w stanie uwiecznić do zjawisko i przedstawić elektryczne i magnetyczne pole emitowanę przez piramidę. Następnie wykonali oni specjalny model, który umożliwił im określenie w jaki sposób energia jest przetwarzana przez Wielką Piramidę. Okazało się, że większość pól elektromagnetycznych koncentrowała się w wewnętrznych komnatach obiektu oraz pod jego powierzchnią. 


Szczególnie ciekawie prezentuje się sposób w jaki piramida przetwarza energię. Okazuje się, że na początku Wielka Piramida akumuluje energię wewnątrz "komnaty królewskiej" a dopiero potem przesyła ją do niższych poziomów, gdzie znajdują się pozostałe z czterech odkrytych dotąd komnat. To nowe odkrycie po raz kolejny narusza dominującą wersję zdarzeń na temat celu istnienia Wielkiej Piramidy w Gizie.

Nie wykluczone iż natrafienie na mechanizm zdolny do przetwarzania ładunków elektromagnetycznych sprawi że środowisko naukowe nieco przychylniej spojrzy się na teorie zgodnie z którymi nie jest ona wcale grobowcem, ale czymś zupełnie innym. Warto w tym miejscu wspomnieć o innych budowlach o podobnych właściwościach czyli kontrowersyjnych piramidach z Bośni. Jednym z bardziej istotnych znalezisk związanych z tymi domniemanymi piramidami jest właśnie obserwacja emisji strumienia energii z ich czubka.

Jest to około 4 metrowy promień o częstotliwości 28 kHz, pochodzący ze środka jednej z piramid.  Zjawisko to obserwowało niezależnie czterech naukowców choć ostatecznie nie zostało ono zaakceptowane przez środowisko naukowe. Dr Osmanagich znalazca i główny propagator idei istnienia piramid w Bośni sugeruje, że ten promień energii mógł stanowić podstawowy cel dla budowy piramid.  Mężczyzna uważa iż piramidy mogły stanowić niewyczerpane źródło czystej energii dla starożytnych mieszkańców Bośni.  

Teoria ta nie jest zresztą niczym nowym a jednym z jej pierwszych propagatorów był autor książki "Elektrownia Giza" Christopher Dunn, który opublikował ją już w 1998 roku. Nie wykluczone więc, że biorąc pod uwagę najnowsze dowody, rzeczywiście jest to jakaś starożytna maszyna lub coś czego natury poprostu jeszcze nie znamy. Znajdą się zapewne i tacy, którzy stwierdzą że jest to poprostu przypadek, ale stwierdzą że badanie było przeprowadzone w sposób nieprawidłowy. O tym jaka jest prawda, dowiemy się już w nadchodzących latach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Qrde, od tych piramid to od

Qrde, od tych piramid to od wieków się ludziom we łbach rypało, a co bardziej nawiedzonym to nawet konkretnie - ten tam Russell co jehowych założył to też ponoć noc spędził w Wielkiej Piramidzie i go jehowa oświeciła, że aż nagrobek mu potem postawili w kształcie piramidy, a wczesne wydanie jego "mądrości" okładkę miało w staroegipskie motywy. Potem sekta domokrążców jakoś od tego odeszła, a nawet się odcięła - a pomyśleć, że dla Mr. Russella w/w piramida miała być "Biblią w kamieniu" Blum 3 ...

 

Portret użytkownika Kmieciu

Miejsce wiecznego spoczynku

Miejsce wiecznego spoczynku imć Russela, póki go Jehowa nie zloaduje do "nowego królestwa" z save'a na niebiańskim twardym dysku, gdzie go był zapisał po śmierci (bo przecież dusza nie istnieje, co nieee Blum 3 ).

 

Portret użytkownika płaska Ziemia!!!

Przecież to mieszanka

Przecież to mieszanka uproszczeń, założeń nazwanych faktami, symulacji opartej na bóg wie jakich założeniach.
W ten sposób nawet ja mogę stwierdzić, że podobne, pseudonaukowe zlepki słów bez logicznego powiązania promieniują głupotą, a rezonują z znią zaskakująco szerokie kręgi ludzi. Promieniowanie jest tak silne, że na moim mierniku bovisa wy.gięło wskazówkę.

Portret użytkownika b@ron

co niby się dowiemy w

co niby się dowiemy w nastepnych latach ??? cyt

"Ze względu na brak informacji na temat fizycznych właściwości piramidy, musielismy skorzystać z kilku wstępnych założeń. Przykładowo, uznaliśmy że w jej wnętrzu nie ma żadnych nieznanych wgłębień a jej budulcem to zwyczajny wapień, równomiernie rozłożony wewnątrz i na zewnątrz piramidy. Korzystając z tych założeń, doszliśmy do interesujących rezultatów, które mają istotne i co ważniejsze praktyczne implikacje"

jak tego typu teorie można traktować poważnie ???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Nasz burmistrz identycznie

Nasz burmistrz identycznie pier***, że 5 min. mówi ale guzik konkretów, jak mu przy prasie zadają trudne pytania Blum 3 . Nie jest on profesorem, nawet maturę zrobił dopiero ok. 60-tki, więc jak to świadczy o hamerykańskich nałókofcach...? Wink

 

Skomentuj