Naukowcy odnaleźli podziemną komorę pod Pumapunku

Kategorie: 

scienceray.com

Zespół składający się z archeologów zdołał ustalić miejsce gdzie znajduje się podziemna komnata. Naukowcy mają nadzieje, że ich odkrycie pozwoli wyjaśnić kilka tajemnic starożytnego kompleksu w Pumapunku.

 

Podstawowe pytanie, na jakie trzeba odpowiedzieć to jak udało się przed wiekami osiągnąć tak wielką precyzję w obróbce kamienia. Poza tym dobrze by było ustalić jak wyglądał kompleks przed zniszczeniem. Nie wiadomo też, kto właściwie wybudował te struktury i kiedy.

 

Dzięki wykorzystaniu technologii radarowej udało się odkryć dużą podziemną anomalię. Znajduje się pod fundamentami i ma średnicę kilkunastu metrów. Zespół uważa, że jest to zrobiona przez człowieka komora pełniąca być może funkcję miejsca pochówku. Badacze uważają, że pomieszczenie jest w większości puste.

Nie wiadomo również jak dostać się do wnętrza, bo nie zidentyfikowano wejścia, ale znajdują się tam jakieś schody. Prawdopodobnie komora została wykonana na miejscu a potem zakopano ją. W tej chwili jej szczyt jest około metr pod ziemią. Następny etap badań zakłada dokonanie odwiertu i wypuszczenie tam kamery, która ujawni zawartość komory.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ustalenie zawartości komnaty niw powinno zająć więcej niż kilka tygodni. Jeśli potwierdzi się, że jest tam grobowiec, albo coś istotnego historycznie, konkretne prace wykopaliskowe odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Ruiny Pumapunku są uważane za pozostałości poprzedniej zaawansowanej cywilizacji na Ziemi. Niektórzy wprost twierdzą, że zarówno stworzenie jak i zniszczenie kompleksu wymagało technologii, które nie były znane wtedy, kiedy rzekomo powstawała ta struktura. Rzeczywiście, gdy patrzy się na precyzję obróbki kamieni użytych przy budowaniu Pumapunku można odnieść wrażenie, że są wycięte a nie wykute. Istnieje szansa, że w komorze znajdą się informacje, które rzucą nowe światło na to tajemnicze miejsce.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika danielov

mysle ze ludzkośc w

mysle ze ludzkośc w przeszlosci osiągala stany wysokiego rozwoju, rozkwitu- nadchodzil kataklizm i wszystko zaczynano od nowa. jest takie cos jak "zakazana archeologia" gdzie naukowcy , podpieracjąc sie dowodami rzeczowymi typu kilofy , inne narzedzia, bizuteria- twierdzą ze wiek tych przedmiotów jest o kilkanascie -a nawet kilkadziesiąt  tysięcy starszy niz oficjalne datowanie  pojawienia sie pierwszego czlowieka na ziemi.  niestety w niewiadomym dla nas celu historia ludzkosci jest falszowana i kaze nam sie wierzyc ze pochodzimy od malpy.
zatem moze w 21 grudnia 2012 - jest ziarenko prawdy , aczkolwiek nie dowiemy sie dopóki nie doczekamy tego dnia w którym najprawdopodobniej nic sie nie wydarzy,....ale kto wie.

Portret użytkownika Sillelena

Zgadzam się z tym, że nie

Zgadzam się z tym, że nie jest nam mówiona cała prawda, jeżeli kiedyś istaniała cywilizacja która była bardziej rozwinięta to poprostu nie pasuje do tego co już ustalono...więc normalnie stara się to staranować i wykasować. Cywilizacja ludzi jest znacznie starsza niż nam się mówi i była napewno znacznie bardziej zaawansowana niż nasza obecnie. Wcale nie zaprzeczam,że na wskutek jakiegoś kataklizmu lub wydarzeń na skalę globalną następował krach i wszystko zaczynało się od nowa....Może rozwój techniczny musi iść na równi z rozwojem duchowym? Skoro osiągamy odpowiedni poziom techniczny ale nadal pozostajemy agresywni na nowo nas uziemiają i od nowa się rozwijamy? A cała wiedza ulega zapomnieniu?  Kto wie którym już jesteśmy pokoleniem cywilizacyjnym, które rozwija się na nowo na gruzach poprzedniej cywilizacji?
 

Portret użytkownika szuwaxpl

@janusz - lichtarz Andów,

@janusz - lichtarz Andów, jeśli chodzi Tobie o Kandelabr, to wiem co to jest, jeśli o coś innego - to preszę napisz, bo nie wiem. resztę widziałem z wyjątkiem kamieni z Ica, bo prędzej trzeba się umówić z córką śp. właściciela kolekcji. Puma Punku wspaniała tajemnica, ale obok jest miejscowość Tiwanaku, zamieszkała i tam są cuda, kościółek katolicki nieczynny, ale zbudowany z materiłu PP, oraz całe kamienice i plac. Tego nikt nie pokazuje, traktowali PP jak tani kamieniołom budując kolej. Dobrze, że zjawił się tam Artur Poznański ! 

Portret użytkownika ufo22new

  Osobiście uważam takie

 
Osobiście uważam takie miasta za spadek po czymś czego dziś nie jesteśmy wstanie zrozumieć, pewnej zdolności ludzkoścki której już nie posiadamy. Bo praktycznie "gówno" o nich wiemy. Nie znamy często nawet ich pisma, lub przypuszczamy że potrafimy zrozumieć część z nich. Mówiąc a raczej pisząc "pewną zdolność" mam na mysli cechę naturalną bądź nabytą w toku technicznych osiągnięć. Pozostaje również możliwość, że ludzie poprostu budowali to gołymi rękoma z krzemiennym lub brązowym nożykiem. Robili to dzień i noc przez setki laty i zbudowali, proste... nie ma takiej siły, która potrafiłaby tak długo zmusić (bo tak to należy ująć) do tak męczącej i wyczerpującej, mozolnej pracy. Poza jedną - boską, nieziemską... być może tak naprawdę budowaliśmy coś, domy, magazyny czy cokolwiek dla istot pozaziemskich. które wytresowały nas jak zwierzęta dla swoich potrzeb ( niemiałbym do nich żalu, my równeiz wykorzystali bysmy przygłupawą rase istot z innej planety, po drugie stworzyli nas). Odeszli, cholera wie po co i dlaczewgo, ale walczyli wczesniej, wybili się? a my w cieniu pozostalismy? przezyła ich tylko garstka, ucielki na inna planete bo ta już im nie odpowiadała, stała się zbyt ciepła? Teraz po tysiącach lat, odbudowali swoją populację na innej planecie i powrócą? tego też nie wiemy. Pewne jest że dziś mielibyśmy problemy ze zbudowaniem co niektórych konstrukcji starożytnych budowniczych. Zastanawiamy sie jak coraz bardzziej pogrążając się w przygłupawych teoriach niby to tłumaczących. Najgorsze jest to, że oni pozostawili wiele śladów po sobie które widzimy, potrafimy odczytać, ale niestety zbyt lekceważąco, mity, baśnie, to nie tylko i wyłącznie dawne wymyslone historyjki, które jakims cudem powtarzaja się w przekazach kultur które uważamy że nigdy sie nie spotkały. Wygodnie w czasach rozkwitu techniki w latach 1700-1900 gdzie raczkowaliśmy w dziedzinach technologicznych, powstały głowne linie nauk z podstawami które do dzis sa kręgosłupem nauki. Czy to ma sens że wierzymy ludzią zyjącym w czasach drewnianych samochodów o mak. prędkości 15km/h, zyjącym w czasie gdy niemal nikt, nie posiadał w domu toalety, ciepłew wody i prądu, żyjącym w przekonaniu że wszechświat się kurczy? Niestety nie... ale tak jest. Zaakaceptowanie przez naukę rewolucyjnych przekonań zmieniło by cała niemal znaną nam historię gatunku ludziego, dokonału by przeroatu w religiach na całym świecie, powstałoby wielu fanatyków... 
Najważniejsze że ci co wiedzieć mają, wiedzą swoje... jak częśc osób odwiedzających to forum od dłuższego czasu.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus MAximus Rex

Pumapunku powstała przed

Pumapunku powstała przed Potopem i zbudowali go ówcześni ludzie bez żadnych "códów" techniki... Po prostu przed Potopem ludzie byli wieksi i posiadali wtedy jeszcze cechy "boskie" tzn m.in. zdolności telekinetyczne, dzięki którym przemieszczali megalityczne bloki, zmiękczali ich strukturę, kształtując wg swojego gustu....
 Pozostawieni na pastwę "węża" ulegali od czasu do czasu depopulacji, gdy rozwijali się zbyt intensywnie ....
 Tak to się dzieje dzisiaj....
 

Portret użytkownika baca

Puma Punku tak samo jak

Puma Punku tak samo jak Mohendżo Daro były niegdyś ośrodkami cywilizacji - o ile mi wiadomo to były stolice.  oba padły od broni jądrowej - są napromieniowane, zeszklone od wys, temperatury i poprzewracane do góry nogami. - to robota odwiecznych dobrodziejów ludzkości - kolesi w kapeluszach mających "plecy" u pana bozia.
żmijowe plemie z regóły kocha broń gadów - jad, czyli truciznę ale czasami sięga po inne środki żeby sobie zdepopulowac Homo Sapiens
nie wierzycie - to patrzcie na "problem szczepionek", patrzcie kto na głowie staje aby przejąć na własnośc wodociągi z wodą pitną rownież w Polsce, patrzcie kto konkretnie doprawia srodkami rakotwórczymi produkty żywnościowe i patrzcie kto robi opryski chemiczne.
chyba jeszcze pamiętacie kto wymyślił i zastosował broń biologiczną oraz gazy trujące? niejaki Fritz Haber - niemoiecki żyd tworca również Cyklonu B
szkoda że tłuki czekają na zmartwychwstanie jakiegoś Jezusa (antysemity) zamiast np. Napoleona, który przynajmniej nie był tak... beznadziejnie bezradny.
 

Portret użytkownika bardo

Zostaw Jezusa w spokoju,

Zostaw Jezusa w spokoju, jeśli nie umiesz milczeć. Głupcze,och głupcze... Pomyleńcze. Juz nie wiesz co pleciesz, biedaku. Dobre miesza ci się ze złym, prawda z fałszem. Typowe objawy owładnięcia, a m,oże już opętania. Przestań brać te prochy, jeśli nie jesteś za stary to masz jeszcze szansę.

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Broni jądrowej? Nie

 
Broni jądrowej? Nie rozumiem dlaczego wszyscy podniecają się bronią jądrową. Na świecie jest wiele bardziej zabójczych i niszczycielskich rodzajów uzbrojenia niż broń jądrowa, która (według mnie ) nie jest niczym specjalnym. 
 
Ów "tłuki" czekają na zmartwychwstanie Jezusa, bo doskonale wiedzą, że teraz nadejdzie wojując i zabijając sługi diabła, niestety to będą już czasy ostateczne, ale Napoleon (Hitler) który był antychrystem też się pojawi by skłócić i pogrążyć ludzkość w wojnie, którą zakończy właśnie Jezus. (to tak w skrócie).

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Strony

Skomentuj