Naukowcy poszukują śladów pozaziemskiej ingerencji w ludzkim kodzie genetycznym

Kategorie: 

Zdjęcie: nexusplexus / 123RF Zdjęcie Seryjne

Ludzki kod genetyczny przypomina program komputerowy. Tak jak zwykły software zbudowany jest z konkretnych informacji umożliwiających jego działanie przy zastosowaniu odpowiedniego interfejsu tak i DNA jest rodzajem programu determinującego zachowanie białek w celu przetworzenia ich do postaci znanej nam, jako związki organiczne. To trochę tak jakby ktoś kiedyś napisał kody doskonalących się programów i puścił je w biologicznym komputerze pozwalając na ich ewolucję.

 

Pochodzenie człowieka nadal nie jest jasne. Naukowcy sugerują, że homo sapiens powstał przypadkowo w Afryce w wyniku ewolucji z innych naczelnych. Na drugim biegunie są kreacjoniści stwierdzający, że to Bóg stworzył człowieka i inne stworzenia na świecie. Mniej więcej w połowie między tymi koncepcjami plasują się Ci, którzy wierzą, że człowiek powstał na skutek manipulacji genetycznych wykonanych na naszym genomie mniej więcej pół miliona lat temu. 

 

Ostatnio niektórzy naukowcy zaczynają sugerować, że nasz kod genetyczny zawiera zamaskowany komunikat. Gdyby udało się to odczytać to okazałoby się, że nie trzeba wysyłać czy odbierać sygnałów radiowych, aby potwierdzić ze stuprocentową pewnością, że inne cywilizacje rzeczywiście istnieją.

 

Ta stosunkowo nowa hipoteza została ostatnio zaproponowana przez dwóch naukowców, Władimira Szczerbaka z Narodowego Uniwersytetu Kazachstanu oraz Maksima Makukova z Instytutu Astrofizyki imienia Fesenkova. Są oni przekonani, że w naszym kodzie DNA znajduje się komunikat, który można odczytać. Koncepcja ta może być określona, jako biologiczne projekt SETI.

"Ten kod został genetyczny został zaimplementowany i nie może być zmieniony przez tak wiele lat. Z tego co wiemy jest to długoterminowa informacja. I obca cywilizacja wywarła piętno na naszym kodzie genetycznym, co potwierdza obecność inteligentnego życia we wszechświecie, innego od nas. Przepisane genom informacje będą replikowane z drobnymi zmianami i mogą podróżować w czasie i przestrzeni "-  twierdzą wspomnieni uczeni

Naukowcy szczegółowo analizowali genom ludzki i zmapowali dokładnie kolejność występowania wiązań.  Ujawniono wyraźną kolejność występowania nukleotydów i aminokwasów.  Prosty i przejrzysty rodzaj kodu genetycznego, w którym informacja jest zapisywana w rodzaju języka symboli.  Kod zawiera system dziesiętny i jego logiczne wariacje a nawet abstrakcyjne pojęcie takie jak zero.

 

Ten zoptymalizowany system jest według naukowców wynikiem logicznego myślenia i nieprzypadkowych szacunków.  W wyniku analizy i obliczeń, naukowcy doszli do wniosku, że kod został napisany gdzieś daleko poza Układem Słonecznym wiele miliardów lat temu.  A to z kolei argument za teorią panspermii, czyli hipotezy, że ​​życie zostało przywleczone na Ziemię z kosmosu.

 

Stąd tylko krok do stwierdzenia, że wszechświat, który widzimy, to tylko system operacyjny innego rodzaju a nasze organizmy to swego rodzaju programy komputerowe stworzone przez jakąś obcą cywilizacją.  Warto wspomnieć, że wszystkie hipotezy o możliwym "obcym kodzie genetycznym" są częścią koncepcji kreacjonizmu.  Wiadomo jednak, że przekora ludzka zawsze prowadzi do zadania pytania: kto stworzył tych, którzy stworzyli nas?

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika obserwator007

Wszystko co nas otacza z nami

Wszystko co nas otacza z nami włącznie jest środowiskiem programistycznym.Wszystko jest inteligentnie wyliczone oparte na stałych regułach(wzorach matematycznych).Inteligencja musiałaby sama siebie stworzyć ,ale to nie możliwe,bo jak wyjaśnic fakt,że do dziś dnia nic się samo nie robi wszystko trzeba wcześniej zaprojektować i wrzucić nakład sił na wytworzenie czego kolwiek.

Portret użytkownika Lakshman Puri

Jest tylko jeden znany(jak

Jest tylko jeden znany(jak dotąd) kod genetyczny wspólny ludziom,zwierzętom i roślinom.Jest to kod,wg którego organizm zamienia zasady azotowe na aminokwasy.Różnimy się genomem,nie kodem genetycznym.

Portret użytkownika ktosniestad

Koncepcja bliższa prawdzie

Koncepcja bliższa prawdzie niż może wydawać. Tam gdzie jest uporządkowanie, spokój i logika, tam NA PEWNO działał wyższy umysł. 
Drobna uwaga... rozbawiło mnie sformułowanie, że życie zostało "przywleczone". W sumie jego zaczątek (życia) niewiele waży, a z ziemskiej perspektywy już wiemy co może latać. Smile

Portret użytkownika Kogut

Można do tego dojść choćby

Można do tego dojść choćby drogą dedukcji, śledząc zmieniającą się konformację białek na poszczególnych szczeblach ewolucyjnych, tzn. "ulepszenie" za "ulepszeniem". To samo w przypadku DNA.
A co do twojego toku myslenia, również nikt nie wie, czy światem rządzą kosmiczne gady, czy nie, a jednak niektórzy przyjmują to za pewnik Biggrin

Portret użytkownika Kogut

Droga Marylko, Za poznanie

Droga Marylko,
Za poznanie tego "Największego Sekretu" trzeba niestety słono zapłacić i nie jest to dane zwykłym szarym ludziom, którzy ledwie wiążą koniec z końcem.
Za tę książkę trzeba wydac około 80 zł. No i biedny człowiek ma tyle wydac tylko po to, żeby dowiedział się, w jaki sposób jest rżnięty na kasie. Biggrin Absurd sam w sobie, nieprawdaż?

Strony

Skomentuj