Naukowcy przygotowują pierwsze eksperymenty w celu teleportowania żywego organizmu

Kategorie: 

Źródło: CBS/ Star Trek

Uczeni mają zamiar teleportować żywy organizm. Zespół fizyków pracuje nad nowym, ambitnym projektem. Chodzi o to aby przetestować kwantową zasadę superpozycji - gdy obiekt może istnieć w dwóch miejscach na raz - na obiektach. Robiono już to z fotonami, ale nikt nigdy nie próbował wykorzystać do tego celu żadnego obiektu.

 

Eksperci w dziedzinie fizyki kwantowej, Tongcang Li z Purdue University w stanie Indiana oraz Zhang-Qi Yin z Tsinghua University w Pekinie, sugerują, że do eksperymentu z kwantową superpozycją można użyć najczęściej występujących mikroorganizmów, czyli bakterii.  Co prawda od dawna znamy słynny eksperyment myślowy zwany kotem Schroedingera, który zakładał wprowadzenie zwierzęcia w stan jednoczesnego życia i śmierci, poprzez stworzenie probabilistycznej pułapki z isotopem i trucizną. Nikt jednak nie próbował nigdy dokonywać go w rzeczywistości, aby ów determinizm kwantowy zaobserwować. Stan kwantowej superpozycji ciała podczas eksperymentu nie został jeszcze nigdy osiągnięty.

 

Zaproponowano wprowadzenie mikroba w stan, w którym mikrob byłby w dwóch różnych miejscach w tym samym czasie. Aby to osiągnąć, naukowcy zaproponowali użycie urządzenia opracowanego w University of Colorado. Składa się ono z aluminiowej wibrującej membrany, która jest w stanie utrzymać stan superpozycji. To właśnie na niej fizycy planują umieścić drobnoustrój, co ma ułatwić dostosowanie go do stanu superpozycji. Eksperci mają nadzieję, że uda się tego dokonać w ciągu najbliższych 3 lat.

 

Do osiągnięcia teleportacji w stylu tej jaką znamy z filmów science-fiction jest jeszcze bardzo daleko, ale wydaje się, że o ile jest to możliwe, to fizycy odkryją jak tego dokonać i najwyraźniej podążają właściwą drogą.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Pojawiła się nowa audycja z

Pojawiła się nowa audycja z L.A. Marzulim, bardzo ciekawa ale dla tych co znają angielski niestety, może kiedyś ktoś przetłumaczy...., miejmy nadzieję...
 
http://soaringeagleradio.com/?p=197
 
Warunki te tłumaczyłyby fakt, że przed potopem wszystko było gigantycznych rozmiarów. Nie tylko dinozaury były bardzo duże, ale też ludzie osiągali wzrost od 2,5 do 4 metrów. Znajdowane na całym świecie skamieniałe ślady ludzkich stóp długości do 50 centymetrów są na to dowodem. Istnienia w dawnych czasach ol­brzymich paproci, skrzypów i innych roślin dowodzą skamieniałości znajdowane na całym świecie. Wydaje się, że wtedy po prostu wszystko było większe niż dziś. Dla tego gigantyzmu, panującego w rzekomo bardzo odległej epoce, do dziś nie zaproponowano żadnego naukowego wyjaśnienia.

http://popotopie.blogspot.com/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Io600

Dupa bedzie a nie

Dupa bedzie a nie teleportacja. Jakby autor poczytał więcej to by się dowiedział, że owa "teleportacja", nad którą pracują, to tak na prawdę uzyskiwanie wiernej kopii czasteczki na odległość. Jeśli w urzadzeniu mam cząsteczkę węgla i "teleportuję" ją na Marsa wg tej technologii, to na Marsie powstaje kopia mojej cząsteczki, a więc nie ma to żadnego związku z logistyką, tylko z biurową kopiarką. W taki sposób można by było skopiować psa albo rozmnożyć chleb, ale nie da się tym sposobem niczego przetransportować przez ściany i skały na żadną odległość.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pasjonat

co? materialy wybuchowe z

co?
materialy wybuchowe z def. substancje chem. potrafiace magazynowac energie.
detonacja dynamitu czy C4 to nic innego jak zamiana materii w energie. to samo ze spalaniem tlenu czy wody.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj