Naukowcy rozważają istnienie życia w oceanach Plutona

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Głosy naukowców o istnieniu wody na Plutonie pojawiły się po raz pierwszy w lipcu 2015 roku, kiedy za sprawą sondy kosmicznej NASA New Horizons dostrzeżono podobno  ocean pod powierzchnią planety karłowatej. Od tego czasu badania nad topograficzną strukturą Plutona doprowadziły do potwierdzenia, że występuje na nim woda.
Podziemny ocean ma znajdować się pod powierzchnią regionu o nazwie Sputnik Planitia, który jest częścią obszaru zwanego Regionem Tombaugh. Jest to zamarznięta równina w kształcie serca o szerokości 1000 km. Składa się głównie z lodu azotu, tlenku metanu i tlenku węgla. Według badacza Williama McKinnon, profesora nauk o Ziemi i planetach na Uniwersytecie Waszyngtońskim w St. Louis, rzekomy ocean jest przykryty amoniakiem.


Tam gdzie jest woda, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może rozwinąć się życie. McKinnon jest przekonany, że pomimo obecności amoniaku, w zamarzniętych wodach Plutona istnieją formy życia.

"Na Ziemi drobnoustroje występujące w glebie przekształcają azot w amoniak, używany do wytwarzania DNA i białek" – argumentuje naukowiec. Dodaje on dalej - "Jeśli zamierzasz dyskutować o życiu w oceanie, który jest całkowicie pokryty powłoką lodową, wydaje się, że najprawdopodobniej możesz liczyć jedynie na bardzo prymitywny rodzaj organizmu".

Inne formacje geologiczne sugerują, że woda znajdowała się również wzdłuż rowu Virgil Fossa, na zachód od obszaru zwanego kraterem Elliot, a także w Viking Terra i w górach Baré Montes. Według danych zebranych przez sondę New Horizons, miejsca te wykazują oznaki występowania lodu wodnego. 

Być może, jeśli woda jest podstawą do znalezienia życia pozaziemskiego, istnieją na to większe szanse na dwóch księżycach Jowisza. Na Tytanie znajduje się pierwotny ocean metanu, na Europie – zamarznięty ocean, zawierający więcej wody niż na Ziemi.
 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Jest tyle tajemnic związanych

Jest tyle tajemnic związanych z Ziemią że zajmowanie się Układem Słonecznym w momencie kiedy nie możemy dolecieć na Księżyc, czy inne planety nie jest tak interesujące. Na Ziemi istnieją setki kilometrów podziemnych tuneli, zbudowanych prawdopodobnie przed potopem Noego ! Jak pamiętacie z tego filmu istniały zaginione cywilizacje budujące miasta pod ziemią:

Tajemnice megalitycznych świątyń Ellory

https://www.youtube.com/watch?v=n18gMfdd-AE&t=2s

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

no i to jest realne co

no i to jest realne co piszesz ... a jak wygląda kosmos tego nikt nie wie bo nikt tam nie był ciągle tylko coś sugerują, napewno odległości są o wiele mniejsze niż podaje to nauka, jak również życie i inne formy bytu, mogą występować w wielu miejscach w kosmosie, ziemia może być niczym drobny pyłek w bańce mydlanej...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

to takie mksymalnie

to takie mksymalnie wkurwiające czytać podobne bzdety oparte wyłacznie na domniemaniach!

"po topografi terenu stwierdzono"...!!! Jak po wielkości nosa domniemują wielkość fiuta... A g. prawda... Mam malutki a fujara... nie będe się chwalił... Smile

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj